Co to je za broučky a jak na ně?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?)
28.8.2008 16:08

Mám sice 22" monitor a z mládí doma sbírku brouků o 1000 kusech, ale nic víc než drobné rozmazané rezavé válečky nevidím. Žádné nohy, tykadla, krovky. Jak jste schopni určit rod a druh nevím, netroufám si odhadnout ani hmyzí řád.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 2.10.2008 16:17

Nám pomohl biolit na lezoucí hmyz.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 67.226 (?), 2.10.2008 19:36

Ve vlákně jsem tomuto broučkovi věnoval nejedno slovo, ale zdá se býti natolik otravným, že ještě nějaké utrousím.  Rozhodně musíte zlikvidovat vše napadené, to znamená i "zapadlé figurky a zahrabané kostičky". Veškeré potraviny musíte mít zabaleny tak, aby se k nim potvůrka nedostala. Potraviny, které lze přemrazit doporučuji na tři dny do mrazáku (mouka, koření, strouhanka, sušenky atd. atp). Pokud tohle vše uděláte, pojde brouček na totální vyhladovění sám. Pomoci si samozřejmě můžete i chemicky, jeho kolaps urychlíte.
Že jste broučka zatáhla i do práce, nemusí být na závadu. Pokud si ho odnese kolegyně, můžete v budoucnosti být za chytrou a rozdávat rady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 236.64 (?), 22.9.2011 10:54

My ty zmetky máme doma taky... jenom mě zajímá... ani nechci přemejšlet nad tim kolik už sem těch larev sežral... heh je to ňák škodlivý nebo tak něco??? dost podstatná otázka pls..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 117.83 (?), 4.2.2017 15:28
Taky máme tyto broučky. Děkuji za všechny rady, díky nim jsem věděla kam jít. Byli v pytlíku s paprikou. Látkový pytlík byl jak řešeto. Od tud se asi rojili. Nejčastěji jsme se s nimi ale setkávali na jídelním stole. Zalítávají totiž do světla nad stolem a pak si padaj dolů. Někdy jsou už spálení a někdy se ještě rozejdou. Ani nás nenapadlo, že by mohli být ještě někde jinde. Takže všechno načaté koření do dóz a prošlé vyhazovat:)). Nad stolem máme takovou tu kroucenou úsporku. Pěkně si tam sedí a pak chcípnou. Taky dobrý:).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.21 (?), 19.10.2008 16:15

tiez s nimi bojujeme a nemozeme sa ich zbavit. zacalo to bylinkovym cajom, potom si prekusali dierky do sackov s cajmi, neskor sme ich nasli aj v dalsich potravinach od vegety, cez korenie a tiez v struhanke. snazime sa vsetko uzatvarat do nepriepusnych nadob a do sackov. Ked sme odchazali na par dni z bytu, odstranili sme potraviny a vystriekali celu kuchynu biolitom, ale po par tyzdnoch boli spet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 24.8.2008 18:36

Nevím jak se tento brouček jmenuje, i když jsem to kdysi věděl, jelikož jsem se o něj zajímal až na Hygieně, kde jej hravě identifikovali. Je to potravinový škůdce a pracovně jej můžeme nazvat nejlépe broučkem čokoládovým. On ji totiž má velmi rád. Pokud mohu poradit, pak místnost kde se vyskytuje nejvíce, převraťte "vzhůru nohama". Určitě najdete nějaké torzo zapadlé vánoční čokoládové figurky, oplatek nebo něco podobného. Pokud mu nedáte najíst, časem se vytratí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 25.8.2008 21:09

Kéž by to byla pravda (čokoládový brouček)! My jsme již po rekonstrukci a koukla jsem znovu na net a vono to fakt vypadá jako červotoč .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 109.254 (?), 28.8.2008 14:25

Mně se to objevilo ve skříňce, kde má koření. Bylo to hlavně ve vegetě, zelené petrželi a polévkovém koření. Ale kde je přesně to "epicentrum", to fakt netuším. Čokoládu tam nemáme, tak fakt nechápu, odkud se tam to svinstvo vzalo. Pole fotografií je to určtiě ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 28.8.2008 16:08

Mám sice 22" monitor a z mládí doma sbírku brouků o 1000 kusech, ale nic víc než drobné rozmazané rezavé válečky nevidím. Žádné nohy, tykadla, krovky. Jak jste schopni určit rod a druh nevím, netroufám si odhadnout ani hmyzí řád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 28.8.2008 20:27

Pane Vysloužile, mně i ta neostrá fotka dostatečně připomíná to, co se nám promenovalo na okenním parapetu a po zadání hesla červotoč se zjevil přesně ten samý brouček. Toť vše, bojím se dál a ani nemusím znát řády.... A mějte se hezky, H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika