Poraďte co je to za škůdce - hryzec?



Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?)
26.9.2013 11:02

Myslel jsem si, že takhle velké chodbičky dělá spíš hryzec, nebo i hraboš?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 26.9.2013 11:02

Myslel jsem si, že takhle velké chodbičky dělá spíš hryzec, nebo i hraboš?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 26.9.2013 11:11

Děkuji za rychlou odpověď :-). Na internetu jsem si našla článek o hraboších s fotografiemi - cestičky, které vytváří a hlubší vchody do nory jsou totožné. Je to docela roztomilý tvoreček, ale asi dokáže nasekat paseku. Pročtu ještě diskuze, abychom věděli, jak s ním naložit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 49.39 (?), 26.9.2013 12:06

"... naložit."

- sladkokyselý nálev a feferonkou :-)))

Josef.

P.S.: To jsem prostě musel ;-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 26.9.2013 12:45

Jsem vegetarián, takže žádné hody nebudou :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 57.250 (?), 26.9.2013 12:07

Boj s hrabošem má své zvláštnosti. V sezóně, v příznivých podmínkách pro množení je marný.  Jeho rozplozovací schopnosti jsou nevídané, chodbičky a nory jsou všude.. V určitou dobu, bez jakýchkoli zásahů najednou většina zmizí a zůstane jich pár. Přitom jsou aktivní po celý rok, i v zimě pod sněhem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 26.9.2013 13:49

Co se dočítám: "Samice vyvádí mláďata (nejčastěji 3 až 10) třikrát až sedmkrát ročně..  a samice mohou mít mláďata už asi ve svém 35. dni věku."
Do žádného "boje" se mi pouštět nechtělo, ale hrozím se při představě, jak velká hraboší kolonie by mohla vzniknout.

Achjo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.42 (?), 26.9.2013 16:00

Nemáte kočku? Mám velkou zahradu - vlevo pole, vpravo pole a hraboši mi tu dělali šílenou paseku, vyžrali jak cibuloviny, tak přes zimu pod sněhem úplně několik kol bohyšek... myslela jsem, že mne na jaře raní mrtvicesurprise Od té doby, co mám kočky, mám od hrabošů pokoj. Pokud se sporadicky vyskytne, nevydrží tu (živý) ani dva dnysmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tulipanek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (151) - 208.21 (?), 26.9.2013 17:33

Kočka by se hodila, ale neměl by se tu o ni kdo starat. V létě jsme na zahradě skoro denně, dojíždíme (na kolech), ale nevím jak to bude v zimě. Už nyní, když je deštivo se tam tolik nedostaneme. Vídám ale v kolonce koček několik, nevím, jestli přímo někomu patří a budou-li ochotné si u nás zalovit :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.87 (?), 26.9.2013 21:24

U mne na zahradě kočky jsou, a přesto mi nějaké potvory sežraly čtvrtinu ruských gladiolů a tři čtvrtiny frézií, taky ohryzali pár brambor. Chodbičky jako u tulipánka, tipuji to spíš na hryzce, ti tu poslední dobou začínají řádit.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.155 (?), 27.5.2017 9:15

Také máme kočky a ty chodbičky pod povrchem mám skoro na všech obdělávanách záhoncích.Letos na jaře při přípravě záhonku jsem našla skrýš dyňových semen.Některá již i klíčila rozhodila jsem je na záhon a hned druhá den se majitel vrátil a vypadalo to, že svoji skráš snad hledá. Chodbičky vedly všemi směr a stále se vracely k původnímu úkrytu. Ty chodbyčky jsou na křečka si myslím úzké a taky jsem nepozorovala v minulých letech žádné škody na úrodě. Nevím jestli takové zásobárny taky dělají hryzci, nebo myčice či něco podobného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika