Podivné chování krtků



host - 232.162 (?) 
15.6.2015 20:20, zobrazeno: 4952x

Zdravím a chci se podělit o zážitek s krtky. Mám na zahradě řadu keřů a mezi nimi mulč ze suché trávy. A pod tou trávou samé chodbičky. Myslela jsem že od hrabošů. Jenže vše je jinak. Z chodeb lezou krtci. Vylezou ven a lezou po zemi nebo jen pod vrstvou sena. Za tři dny jsem takhle rukou chytila pět krtků. Odnesla jsem je do lesa. Je takové chování krtků normální?

Lenkasmiley


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 15.6.2015 23:04

Ano, ti tvoři jsou normální. Mulčem se živí mimo jiné žížaly. Ty jsou zase vítaným pokrmem krtků. Výměšky obou živočichů přeměňují mnohem drobnější organizmy na potravu keřů, stromů... Krtek je lepší varianta, než hraboši či hryzci-to vědí i v Číněwink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.162 (?), 16.6.2015 7:22

nastal totiž čas kdy rodiče vyženou mladé z hnízda a ti se potulují po okolí, proto lezou po zemi a hledají kam se vrtnout,  můj pes je chytá po zahradě 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 94.99 (?), 16.6.2015 9:13

nastal totiž čas kdy rodiče vyženou mladé z hnízda a ti se potulují po okolí, proto lezou po zemi a hledají kam se vrtnout

to aby som sa zasa prichystal na invaziu crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 16.6.2015 9:40

Ale na to stačí mít u plotů podezdívky nebo protipodhrabové zábrany z králičího pletiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.136 (?), 16.6.2015 7:51

Také jsem viděla běhat po zahradě krtky a též mě to překvapilo. Do ruky bych se ho bála chytit, že mě kousne. A náš pes je tak blbej, že nic nechytá :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 16.6.2015 8:14

stačí chytat za kůži na hřbetě - tam se tlamou nedostane. Nejvíce ohrožené jsou prsty bez rukavice sahající krtkovi na bříško. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 16.6.2015 8:17

Proti drobným úrazům na zahradě-jsou stejně nepříjemné jako velké, používám na prácičku prstové rukavice, i ten krtek se v nich bez obav dobře lovíwink. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika