Pletivo na ochranu proti hrabošům



Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?)
22.3.2011 18:40

  Dobrý večer. Zítra budu sázet tři stromečky do drátěných klecí. Vše nafotím a zde popíšu. Pletivo nebude vadit rozrůstajícím se kořínkům. Vemte si přírodu a v ní kolik je šutrů, skalních trhlinek a ty kořínky se tam nacpou i na placato a vše roste. Ve vývratech jsou zarostlé celé kameny v živém dřevě a evidentně to stromům nevadí. Nemám ani obavu, že zaroste pletivo do kořínků. Na co však kladu velký důraz a to je volný krček kmínku co vystupuje z klece. Podívame -li se znova do přírody   tak i omotaný ostnatý drát kolem celého obvodu kmene krásně zaroste a ten strom roste. Zdeněk

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 8.225 (?), 19.3.2011 10:22, zobrazeno: 83986x

Dobrý den, potřeboval bych poradit v tom jaké pletivo vybrat na ochranu kořenů ovocných stromů. Mám na zahradě několik stromků jabloní, které jsem zasadil před 2-3 roky. Stromky takřka nerostou užírají jim kořeny hraboši nebo něco podobného. Chystám se stromky přesadit a koupit i nové, ale rozhodl jsem se že jako ochranu použiju nějaké pletivo na ochranu kořenů. Můžete mi někdo poradit jaké pletivo je na to nejvhodnější? Díval se se po internetu a našel sem králičí pletivo s různými velikostmi ok, nejvhodnější se mi zdá velikost 1,6 nebo 1,3 mmm-to jsou asi nejmenší, které sa nabízejí.

Myslíte že tato velikost by kořeny uchránila před hraboši a podobnými hlodavci? Také by mně zajímalo jak veliké bych to měl kolem stromu udělat jestli třeba 1m x1m. A zda pokud by kořeny rostly by jim toto pletivo v budocnu nevadilo-aby kořeny jimi prorostly?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 19.3.2011 22:13

Dobrý večer. Mám na pozemku mnoho těchto potvor, že bych je mohl rozdávat. Proto jsem vytvořil "bedny" z králičího pletiva 100 x 100 x 30 cm.Tyto bedny- klece jsem sešil měděným zvonkovým drátkem a vsadil jsem je do vykopané jámy jenom 30 cm hluboko. Potom jsem prostřihl uprostřed víka rovný otvor dostatečně dlouhý. Poté následovalo zatlučení opěrného kůlu, tak abych neroztrhnul pletivo ve dnu klece. Bednu je třeba částečně naplnit kvalitním kompostem a obsypat hlínou a ušlápnout.  A již můžete sázet . Po naplnění bedny , usazení stromku a obsypání klece je třeba lehce přišlápnou a znovu doplnit hlínu.  Vyvázat stromek a zůstáva jenom zašít horní plnící otvor tak, aby pletivo vytvořilo takovou jako minimanžetku kolem kmínku  . Nesmí prostě vrůstat do sílícího kmene, ale hraboš tudy nesmí proklouznout. Hlína v bedně i kolem bedny se začne slehávat, proto bohatě mulčuji, doplňuji hlínu s pískem. Je třeba dbát na to, aby se stromeček usadil v takové hloubce jak byl pěstován ve školce  . Kmen je zabezpečen proti okusu a ohrádky jsou proti kravám. Až je zeleno ohrádky sundávám. Viz fotky. - na prvním snímku je Red topaz na M9  a na druhém Bellamíra na podnoži P.WAG a její první plod. Ty pruhy linolea jsou chrániče proti jarnímu sluníčku.Tímto opatřním oddaluji dobu probuzení stromečků a pozdější kvetení. Je větší šance že květy nezmrznou. Linoleum odstrním až je teplo.Zdeněk

Pletivo na ochranu proti hrabošům
Pletivo na ochranu proti hrabošům
Pletivo na ochranu proti hrabošům
Pletivo na ochranu proti hrabošům
Pletivo na ochranu proti hrabošům
Pletivo na ochranu proti hrabošům
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 8.225 (?), 20.3.2011 7:18

Dobrý den, děkuji Vám a odpověď. Ještě bych se Vás chtěl zeptat ohledně toho králičího pletiva- jaký na něm máte průměr toho oka? A zda to proti těm hrabošům pomáhá a jestli to králíčí pletivo nebude v budocnu vadit rozrůstání kořene? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 22.3.2011 18:40

  Dobrý večer. Zítra budu sázet tři stromečky do drátěných klecí. Vše nafotím a zde popíšu. Pletivo nebude vadit rozrůstajícím se kořínkům. Vemte si přírodu a v ní kolik je šutrů, skalních trhlinek a ty kořínky se tam nacpou i na placato a vše roste. Ve vývratech jsou zarostlé celé kameny v živém dřevě a evidentně to stromům nevadí. Nemám ani obavu, že zaroste pletivo do kořínků. Na co však kladu velký důraz a to je volný krček kmínku co vystupuje z klece. Podívame -li se znova do přírody   tak i omotaný ostnatý drát kolem celého obvodu kmene krásně zaroste a ten strom roste. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 23.3.2011 19:25

  Dobrý večer. Včera jsem slíbil, že nafotím postup sázení stromečku do drátěné klece jako ochranu proti hrabošům a jinývm potvorám . Fotky jsou uspořádány tak jak probíhalo sázení. Myslím si, že to nepotřebuje další písemný výklad. Řádně zalévat!!!  Přeji radostnou práci, když už je to jaro. Zdeněk

Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Pletivo na ochranu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.225 (?), 25.3.2011 9:09

Děkuji za poslání obrázků, je to tam pěkně vidět. Pletivo jsem objednal a příští týden du na to 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 26.3.2011 18:57

 Dobrý večer. Když uděláte takové klece, potom nás hraboši a jiné kousavé potvory nemusí obtěžovat. Přeji bohatou úrodu. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 227.84 (?), 22.9.2017 9:51

Chci to dát bez pletiva z vrchu a bočný pletivo by trčelo ze zeme tak 5cm.To by snad neprelez ten hryzec když je porád v zemi naco by lezl dobrovolne do klece.A stačilo by to udelat rozmery 50x50x50cm aby nesežral až po kmínek ,stromek si už potom poradí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 22.9.2017 10:19

Když se pohybují jen pod zemí, k čemu je pak příroda vybavila funkčníma očima (na rozdíl od krtka)? Tak to tak udělejte, vaše věc... BTW reagujete na příspěvek 6.5 roku starý. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 7.229 (?), 22.9.2017 12:56
Hryzec je stále aaktuálný, toto je nejlepší príspevek ohledne hryzcu, lidstvo tady asi už nic lepšího nevymyslí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika