Plašička na kočky



Stránky: 1,  2   
XNV - (4) - 16.87 (?) 
16.1.2011 22:30, zobrazeno: 26616x
Dobrý den, jelikož je v okolí našeho domu značná spousta koček, které si chodí ulevovat na naší zahradu, chci tomuto zabránit. Kočičí exkrementy opravdu nemám v oblibě stejně tak jako toulavé a i cizí kočky. Máte někdo zkušenosti s plašičkami koček? Našel jsem 2 druhy. S čidlem, které aktivuje rušičku, jen když kočka proběhne nebo nějaké jiné, které jsou v provozu neustále. Máte s tímto někdo zkušenosti? Potřebuji pokrýt zahradu kolem domu, tzn. cca 600m2. Ty potvory si lezou do kdejakého koutu. Což bude asi problém Děkuji za tipy. VN
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 20.5.2011 8:25

Mne by také zajímalo čím vypudit toulavé kočky od našeho paneláku. Nejvíc se jim líbí mezi růžemi na sluníčku. Plašičku nelze použít, nejlépe by vyhovovala nějaká bylinka, která kočky odpuzuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 77.96 (?), 28.3.2018 11:17

Dobrý den,

chci se zeptat jestli plašička může být použita v zástavbě a namířena ze sousedovic zahrady na tu naši. Máme na zahradě psy, kteří tam mají výběh. Plašička se spouští i když psi neštěkají. Není toto považováno již za týrání zvířat? Uvědomujete si jak negativně může být použita? Děkuji za odpověd. Petra Fürstová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.150 (?), 21.5.2011 22:44

Dobrý večer. Nalejme si čistého vína. V příměstských lokalitách jsou přemnožené toulavé a mnohdy nemocné kočky. Tyto smečky mají další a další potomky a dané teritorium se více a více zahušťuje. Tím že si pořídíte elektronickou plašičku v podstatě nic neřešíte. Dosáhnete akorát toho, že na ten váš kousek zahrádky možná nebudou chodit kočky na toaletu, ale k sousedům.  Řešení je velice prosté. Tyto nemocné, toulavé kočky radikálně redukovat . Já vím je to drsné, ale máte jiné života schopné řešení? Toto je problém a velký, proto je na místě o něm hovořit nestranně a otevřeně!  Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 42.190 (?), 8.6.2011 1:35

Tak to je opravdu řešení pane Zdeňku! Lidé tu chtějí kočky odehnat a ne,,redukovat". Nemám slov. A doporučuji vám, přečíst si Zákon České národní rady č. 246/1992 Sb. "Na ochranu zvířat proti týrání", než opět začnete psát něco podobného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 8.6.2011 2:45

Pan Zdeněk jen nazval "věci pravými jmény". Pokud se chcete ohánět zákony tak začněte nejdříve u nezodpovědných "chovatelů" koček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 8.6.2011 23:13

Dobrý večer. Co na to říct. Zdravé kočky odhánějte a plašte - souhlas. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 22.5.2011 0:28

Už tady na fóru bylo psané, že je odpuzuje Coleus (Plectranthus) canina...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pepa kot - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (385) - 64.250 (?), 22.5.2011 6:57

Dík hostu 220.130! Já napřed hledám na webu dřív, než se někde dotazovat, nebo začínat nové vlákno,ale nic jsem nenašel ani teď .

Název rostlinky mi nic neříká, budu ji muset sehnat.Možná, že by se lépe shánělo pod českým názvem.Neznáte český název?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.130 (?), 22.5.2011 11:59

Česky "kopřivěnka psí". Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika