Píďalka podzimní - postřik



pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 142.152 (?) 
17.4.2018 21:19, zobrazeno: 3010x

Dnes jsem zaznamenal na rašících vrcholových listech slivoní, třešní a jabloní vždy po jedné malinké hnědé housence. Odhaduji, že jde o píďalku.

Neměl jsem nic jiného po ruce než Mospilan a Calypso, tak jsem provedl postřik Mospilanem. Jen si nejsem jistý, zda účinkuje i proti píďalkám - nemáte s tím někdo zkušenost? Pokud by ne, musel bych jít shánět některý z doporučených, Steward, Dimilin nebo Lepinox... Uklidníte mě někdo kladnou odpovědí (ať šetřím časem)? indecision

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 18.4.2018 5:42

Myslím, že bude účinkovatyes.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 80.187 (?), 12.11.2022 7:39

V tuto dobu létají (v noci) na našich zahradách samci píďalek podzimních. Samičky nelétají, protože mají zakrnělá křídla. Dokáží však obratně lézt po kmenech stromů a do puklin klást vajíčka. Housenky pak v dubnu až červnu ožírají květy, listy a pupeny různých stromů. Housenky jsou však výrazně decimovány vosami takže se jejich výskyt omezí.

Brzy začnou létat i píďalky zimní, které kladou vajíčka i za mrazu.

PS: na zahradě jsem už viděl asi 10 druhů píďalek. Je těžké určit druh podle nevyfocené housenky. Ale p. podzimní to být mohla.

Píďalka podzimní - samec
Píďalka podzimní - samec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika