Parazit v ořešáku?



host - 230.27 (?) 
21.10.2018 11:52, zobrazeno: 5003x

Dobrý den,

v letošním výhonu ořešáku jsem objevil díru po neznámém parazitovi. Díra se nachází nad listem vedle pupenu, je asi 2 milimetry široká a vede vertikálním směrem nahoru. U vstupu do "červí díry" se nachází něco, co připomíná zpracované dřevo - trus. Prosím o určení škůdce a radu jak dále postupovat. Je potřeba strom nějak ošetřit, (např. řez na níže postavený pupen) nebo se s tím ořešák se svou velkou regenerační schopností vypořádá sám? V sadu mám několik ořešáků, škůdce jsem zatím našel na dvou z nich. Připomínám, že se jedná o madé stromky - špičáky.

Mnohokrát děkuji za radu,

Miroslav

jeden ze dvou napadených ořešáků
jeden ze dvou napadených ořešáků
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 21.10.2018 14:51

Miroslave-zkuste pachatele tenkým drátem finálně potrestat. Až bude nástroj zbrocen tělními tekutinami nezbedníka-či se Vám dokonce podaří původce problému vytáhnout na světlo Boží, zaplňte dutinu štěp.voskem nebo alespoň jílovicí. Chování rostliny v příštím roce ukáže další cestu. SPCH 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 16.2.2019 22:02

Přesně stejné poškození jsem dnes našla na mém špičáku ořešáku Mars. A to jsem se loni radovala, že po třech letech konečně začal pořádně růst. Konec letorostu už byl zaschlý, tak jsem to zastřihla až do zdravého dřeva (a zamazala balzámem). Vnitřek letorostu byl prožraný a ze třetiny zčernalý. Nahryzaný byl na dvou místech. Co to může být za škůdce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.234 (?), 17.2.2019 0:12
Viď foto. IH





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ariadna - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 78.134 (?), 17.2.2019 8:05
Ja truba som husenicu drevoplena nasla pri ceresni, ale bola taka pekna, tak som ju nechala ist. Tak snad sa mi za dobrotu neodvdaci znicenim vsetkeho jedleho😂
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 17.2.2019 12:39

Děkuji pane Hlavatý, trefil jste hřebík na hlavičku, byla tam.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.25 (?), 17.2.2019 16:18
Štěpánka.3: Nádherné fotky, ako z učebnice. Naozaj paráda - teda, pardon...😉. Podľa výzoru a popisu je to zrejme dvojročná húsenica, asi by sa už v tomto roku kuklila. Je dobre že Ste ju našli, aj keď istú škodu už stihla napáchať. Život hmyzu, resp. jeho vývojový cyklus vie byť fascinujúci. Aj keď často sa skríži so záujmami nás záhradkárov. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Štěpánka.3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 28.101 (?), 29.10.2019 18:50
Drvopleňová potvora mi moje pokusy o dopěstování korunky Marsu zhatila i letošní sezónu. Po opadu listí je tu opět 😕 Příští rok už budu muset udělat nějaké preventivní opatření.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika