Ochrana proti srnkám



Stránky: 1,  2   
Přema - (18) - 155.234 (?) 
18.3.2015 20:58, zobrazeno: 22098x

Zdravím,

chtěl bych Vás poprosit o kritiku či doporučení mého návrhu jak ochránit nově zasazené ovocné stromečky proti těmto "nezvaným návštěvníkům" :-) tedy srnkám - jenom dnes jsem asi 500m ode mě jich napočítal stádo cca 10kusů... je to pozemek mezi zemědělskýma plochama - u lesa - s minimem lidí - resp. pár baráků tam je, ale jen z jedné strany prakticky - z další je pole, druhé pole a cesta... budou asi dost "drzé", protože u jednoho baráku je dokonce krmelec a oni tam chodí :))

Jelikož se pozemek nedá legálně oplotit - máme tyto opatření: nátěr AVERSOLEM, silným pletivem chráněn kmínek a chystám plot - viz. obrázek...

Ale jelikož chci, aby to fungovalo a vše si budu vyrábět sám tak chci vedět jestli máte nějaké zkušenosti se srnkama a plotem a mnou navržené rozměry "ok" mezi lany jsou dostačující? výška vrchního nejvyššího lana bude cca 130cm - je to málo? A není 50cm vzdálenost mezi 2 a 3 lanem moc velká?

Moc Vám děkuji... P.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 19.3.2015 5:00
Plot z tech lan asi proti srnkam moc funguvat nebude. Tady vedle maji takto oploceny dve zahrady, misto lan tam maji ostnaty drat vzdaleny tak 30 cm a srnky tim bezne prolezaji (tim spis kralici). A videl jsem je i preskocit plot vysoky kolem tech 130 cm, ale to asi vyjimecne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 19.3.2015 7:13

Takové plocení snad jenom s elektronickým vn ohradníkem, který by se zapínal ne určitou dobu.Je to ale náročné na údržbu (hlavně v extravilánu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 19.3.2015 7:26

To umístění pozemku je neštěstí. Ožerou a odrbou všechno. Jediná možnost je uzavřít stromky do klecí z dobrého pletiva. I to někdy snci při vytloukání strhnou. Možná by pomáhal i pachový ohradník, ale zkušenosti nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.149 (?), 19.3.2015 7:45

Pachový ohradník jsem "nainstaloval" v únoru. Výsledek bude možné zhodnotit tak v červenci.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 19.3.2015 8:03

Nám se osvědčili proti srnkám plastové chráničky, máme to venku před plotem na švestkách 2-3 roky a zatím si toho nevšímají, i když tam během té doby zlikvidovali několik kéřů, které nebyly nijak chráněny. Srnky se nám tu promenují hned vedle plotu a štěkající psiny je nechávají úplně chladnými.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.149 (?), 19.3.2015 8:45

Možná jim ten plast smrdí, ale pro ně není žádnou překážkou. Mě trvalo dlouho, než jsem pochopil, že to ožírají srnky. Oloupaly pupeny, jinak nic, vypadalo to, jako kdyby se stromkům z nějakého důvodu nedařilo. Když po několika letech stromky povyrostly, tak jak se snažily dostat na mladé pupeny, ulomily celý vršek.  Některé stromky se snažily vytrhnout ze země. Dokonce jsem si myslel, jestli to nedělá někdo z vesnice. Loni v srpnu to už přehnaly a protože jsem tam zrovna byl, tak jsem našel jejich stopy a byl škůdce jasný. Na ukázku přikládám jak dopadla švestka domácí, hanitu přelomily ve kmínku úplně a gabrovská dopadla podobně jako domácí.

FO


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.7 (?), 19.3.2015 9:21

Zaujal mě výraz "pachový ohradník". To neznám. Co to je, jak to vypadá a kolik to stojí peněz?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Přema - (18) - 155.234 (?), 19.3.2015 9:24

Ten pachový ohraník by mě taky zajímal... upouštím tedy od plotu z lan i když si nedovedu vysvětlit, že by to srnky "prolézaly"? :(přeskočit možná, ale to bych zase mohl přidat ještě jedno lano...

- když vidím fotky toho zlomeného stromečku tak bych brečel, protože tolik zeleného co tam všude je okolo...

PS: napadlo mě ještě nějaká forma světelné závory nebo IR čidla které prostě při každém pohybu spustí na pár sekund sirénu... sousedi asi mít radost nebudou, ale kdo ví co srnky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 19.3.2015 10:04

Přemo, mám chalupu s velkým neoploceným pozemkem přímo navazujícím na hluboký les a srnky si přes zimu fotím u krmelce, který mám deset metrů od chalupy. Za 15 let jsem na pozemku postupně vysázel přes 40 stromků, většinou slivoní a jádrovin. Kolem stromků uvazuji králičí pletivo s 3cm oky na výšku 1,5m, obvod do 0,5m. Pletivo ale musí být řádně přikurtované k zemi, osvědčily se mi 20cm skoby ze silného drátu, které pletivo udrží na stromku, když se ho srnčí snaží sundat parůžky. Jakmile stromky mají kmínek alespoň 7cm v průměru, srnčí už o něj nejeví zájem a pletivo mohu sejmout a nainstalovat jinam. Samozřejmě je nutné pěstovat vyšší tvary stromků. Co se týká přímo okusu, pak přes zimu zvěři předhodím přímo nějakou velkou větev a mám klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika