Myši všude - jak na ně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 180.241 (?) 
25.9.2010 9:56

Bohužel některé systémy stavby jsou pro tyto hlodavce přímo ideální, protože jin poskytují nerušené možnosti přesunů uvnitř dutin a vyhryzaných izolací.

Podle mně je první podmínka dělat takové izolace a dutiny otevíratelné, kdy se jednou za čas otevřou, vyčistí od nepořádku udělaného hlodavci a všechny díry se pořádně zalepí. Není od věci ve starších barácích izolaci místy přerušit nějakou překážkou, aby hlodavcům dalo nějakou práci udělat zase prostupy a procházet se tam. V krajním případě třeba klasickým pozinkovaným nebo dokonce nerezovým pletivem a podobně.

Pak je taky podmínka v pokojích mít určitý pořádek a spíš méně věcí na zemi než více. Myši se potom dají spíš vychytat pastmi, protože mají menší inteligenci a moc si neuvědomují, co to past je. Potkani se potom dají spíš odradit, aby se přestěhovali jinde, hlukem, častým hýbáním věcí a podobným otravováním a mezi tím se i občas chytnou do pasti, ale jen občas, protože potkani si na týden až měsíc souvislost pasti a mrtvého potkana zapamatují, na tuto dobu musí tedy z jejich dosahu zmizet.  Nadějné by u potkanů byly pasti, kde se chytí a zůstanou živí, protože takovou past potom nevnímají jako nebezpečí, nevidí mrtvého potkana. Ve stavebních konstrukcích, které jsou bez dutin, je potom odrazování hlodavců docela realizovatelné soustavným ucpáváním dutin, musí být ale k těm dutinám přístup.

Dost taky pomůže před ucpáním dutiny do ní nalít do hloubky nějakou hadičkou 50 - 100 mililitrů čpavkové vody, to jim začátek nory na nějaký den zaplynuje, takže případný beton či cenentová malta použitá k ucpání díry stihne zatvrdnout. Pokud nora není hluboká a nemá další východ, tak je čpavek v noře rovnou zabije.

Otravováním jedy na hlodavce bych doporučil dělat hodně opatrně, vedle smradu z mrtvolek jsou u dnešních jedů uhynulí hlodavci toxičtí, kočka nebo pes, co je sežere, může uhynout během dnů na vnitřní krvácení neb okdykoliv později na poškození jater a vylučovacích orgánů. Když už otravovat hlodavce jedy, tak spíš v zimě a v uzavřeném prostoru nepřístupném kočkám a psům.  Kde se dají mrtvolky posbírat a zlikvidovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 82.71 (?), 30.9.2010 23:41

Úplně nejlepší a nejlevnější metoda jak na myši jsou opravdu celokovové pasti.Jed je drahý a pokud přiotrávenou myš sežere kočka-nepřežije.Na past dám chleba, natáhnu ji a pak zapalovačem opeču návnadu.Tak topinka je neodolatelná! Funguje i na potkany.Na ty je potřeba samozřejmě koupit větší past. A raději uvázat na drát. Pokud se Vám potkan hnusí tak jako mě a nemá ho kdo z pasti vytáhnout, raději použijte jed.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.161 (?), 12.10.2010 14:45

Myslím že nejlevnější je přilákat káně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 12.10.2010 17:06

Pokud se Vám potkan hnusí tak jako mě a nemá ho kdo z pasti vytáhnout...nebo chycený hlodavec ještě žije, pak jsem to celé i s pastí nabral na lopatu a hodil do hořícího kotle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 82.71 (?), 7.11.2010 22:24

Tak tato představa mě děsí!!

Jinak letos je potkanů i myší opravdu hodně.Několik let jsem doma žádného potkana nezahlédl a letos už jsem chytil 4 ks.Chodí mě potvory na půdu mlsat kukuřici původně vypěstovanou pro králíky.Zítra jí dám do beček a uvidím, zda-li odtáhnou(spíš je vychytám či otrávím).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 11.11.2010 20:02

no ja letos taky vytrávil furu potkanu a myší a jdou super na oříšek vlašsky to je nepřekonatelne, ale proč píši žere myš i myš? chytil jsem do pasti myš a rano k tomu dojdu a meli ukousane hlavy v pastičce... kočka se tam nedostane a na potkana tam nejsou tak velke díry... je myš i kanibal?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 11.11.2010 20:04

Je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 12.11.2010 7:05

To dělají rejsci s oblibou, také jsem je měl pár krát ve sklepě s tímto výsledkem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 12.11.2010 7:30
tak par rejsku jsem taky chytil asi se nemaj s myšma moc v lásce ;))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
suchoj - (17) - 127.53 (?), 12.11.2010 10:24
Rejska nechytejte, je to uzitecny hmyzozravec. Jako osvedcenou navnadu pouzivam kousek zele bombonu, k pasti se pekne prilepi a lze pouzivat mnohonasobne. Rejsci na to nejdou, misi se muzou po zele utlouct.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika