Myš - jak se jí bavit?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
host - 231.226 (?) 
28.8.2009 14:07

proti myši neexistuje zábrana... je to proste pátrač a zvedavá až až... a drzá... bude na Vás pozerať zo zaváracej sklenice a máte dojem že sa Vám smeje... skôr rozbijete tu sklenicu ako sa k nej priblížite... kludne vám prejde popod nohy do bytu a nebude špekulovať ako to urobiť inák... aj tak ju nestihnete zastaviť... takže nijaké zábrany a zlosť... ale určite ju stihne pasca s orechom, orechu neodolá ani keby bola nažratá na prasknutie... a myši nemusia mať ani susedia, myš domova prejde aj veľký kus cesty a hľadá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 139.181 (?), 4.9.2009 14:02
Myší bych se nezbavovala, těch pár drobečků oželím a pak, jsou užitečné, vždyť loví brouky a těch slimáků co sežerou-ale hlavně jsou přísně chráněné, nebo to jsou krysy???J.Zeberová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 4.9.2009 14:23

Myši že jsou chráněné? Pak by bylo třeba potrestat i prodejce pastí.
Myši jsou hlodavci, ti příliš brouků a slimáků nesežerou. 
 Možná rejsek, bělozubka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.45 (?), 4.9.2009 15:08

Pokusím se vám popsat past, kterou používal můj otec a já v tom pokračuji při návštěvě nezvaného hosta, snad to bude srozumitelné:

Připravíme si dřívko silné 2 mm, vysoké cca 2 cm, dlouhé 8 - 10 cm. Jeden konec mírně seřízneme a na takto upravenou špičku připevníme návnadu. Ořech skutečně funguje ze všeho nejlépe. Případně si pomůžeme drobným zářezem, aby návnada nesklouzla, uvážeme jemným drátkem nebo nití.

Na tabulku skla dáme květináč - pálený, s plastovým by utekla. A podložíme dřívkem postaveným na hranu se špičkou nahoru, takže vznikne díra pro průlez myši.

Sklo je proto, že při sklapnutí květináč obrátíme a vidíme, že se úlovek zdařil nebo jej nastražíme znovu.

Poněkud problematická je likvidace, ale můžeme ji odnést někam dál od domu. My používám malý kousek plátkové síry na síření sudů, snad nebudu napaden ochránci zvířat, který vhodím do již obráceného květináče.    I.

Lepidlo jsem také zkoušel, ale kupodivu se na něj nalepila sousedova kočka. A nepřejte si vidět ten tanec při odlepování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.236 (?), 10.3.2010 8:12

Nevíte, kde se dá sehnat Lapač myší? Je to plastový přípravek se zpětnou klapkou, který se našroubuje na prázdnou PET lahev s návnadou. Viděl jsem to u kamaráda, který to od někoho dostal. Prý to bezvadně funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 139.181 (?), 4.9.2009 17:04

Teď sem se zasmál-myš a chráněná Vy ste snad spadla z višně.V tom případě abych se bál ochranářů.Mám menší hospodářství a to je hrůza.Kočky mám čtyři, takže jed nemohu, pasti nestačím nastražovat, mám okusaný ráno i kelímky z plastu.prej pár drobečků.Já je tedy neoželím.F.Koukola

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.83 (?), 23.9.2009 20:10

To je od Vás snad vtip a promiňte dost hloupý. Myši a chráněné no to sna nemyslíte vážně. Bydlíme v baráku a je tu myší až až. No a ty podle Vás chráněné myši přenášejí blechy je to hnus tak si je chraňte doma ale nikde to raději nezmiňujte neb se Vám lidé vysmějí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.130 (?), 26.9.2009 0:17

Dobrý večer, právě před chvíli mi oknem vběhla myš bydlím ve 4 patře a nikdy by mě nenapadlo že se mi tohle stane, teď s hrůzou hledám jak se jí zbavit a ještě se tu dočítám že mají i blechy a kdoví jaký jiný nemoci. Mám 2 děti a začínám se bát, jak šla škvírou z okna ještě tak drze na mě koukla a skočila. Nyní v noci jsem vymýšlela rychle co udělat a zatím jsem zkusila ten nápad s tím květináčem nic jiného doma nemám a ani nevím co zítra koupit když tu píšete že pastičky nepomáhají. Chci ji chytit co nejdříve a nevím jak, kdybyste mi někdo chtěl poradit, budu moc šťastná děkuji Nikol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 128.44 (?), 26.9.2009 8:00

Kupte si past za korunu, dejte do ní lískový oříšek a nejančete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.138 (?), 26.9.2009 19:48

Pastičku dejte podle zdi, myši prostředkem místnosti nerady chodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika