Musky v dome



kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?) 
16.9.2018 12:55, zobrazeno: 2786x

jak vypudit musky z domu? (vnikly pri suseni svestek) ktere druhy ovoce je lakaji? predpokladam ze kdoule nikoliv..jisty clen domacnosti je hystericky dava do pytliku, aby nelekaly musky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 16.9.2018 17:58

Mušky - octomilky - přitahuje vůně ovoce, zejména kvasícího. Na neporušené plody nelétají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 156.17 (?), 17.9.2018 15:29

takze neporusena kdoule jim nevadi?
slysel jsem nazor ze se navic v domacnosti dale mnozi. kazdopadne je jich tu hodne a jakoby pribyvaly. mame v kuchyni kyblik do kompostu, je priklopeny, ale je poklop dostatecna zabrana aby nevychazela vune?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.9.2018 16:27

Mám doma několik tvrdých kdoulí a mušky na ně vůbec nelezou. Trochu je přitahuje kanystr s vínem v kuchyni, který mírně bublá, ale dovnitř se nedostanou. V nevymytém odpadkovém koši se množit dokáží. V teple se mušky z čerstvě nakladených vajíček vylíhnou už i za dva týdny. Syn nám kdysi zamořil byt v zimě. Schoval ("dočasně") banán do nepoužívané holínky, aby nebyl hubován, že nesnědl svačinu. Za dva měsíce to byl neskutečný a nevysvětlitelný nálet. A přitom v zimě. Všechny odpadky a výlevky jsme denně čistili, ale zdroj jsme odhalili až při invazivním výskytu hejna nad holínkou. Začněte tedy kyblíkem na kompost. Možná naleznete zdroj i ve zcela nečekaném místě. Já mám na všechny malé mušky a komáry zbraň v podobě elektrického UV zabíječe komárů. Když ráno před rozedněním větrám, párkrát to prskne a je po muškách. Některé z těch našich létajících potvůrek ošklivě štípou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 17.10 (?), 17.9.2018 9:53
Po odstraneni veskereho kvasiciho a hnijiciho ovoce vymizi. Tyka se i kdouli. Daji se i otravit nebo lapat do pasti, ale to je zbytecne. Kdysi jsem mel zamoreny byt od jednoho zapomenuteho bananu. Lidem par musek neublizi, ale chranim pred nimi kvasici svestky a hrozny. Musky roznaseji bakterie tvorici ocet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 17.9.2018 17:11

V tuto dobu burčák a hrozny... katastrofa. Už 14dní plná kuchyň octomilek, už mi taky lezou na nerva a čekám, kdy ta invaze skončí. A ano, minulý týden jsem vynášela odpadkový koš se zbytky jablek na štrůdl a celý byl polepený vajíčky octomilek, musela jsem ho pořádně vydrhnout. No... zatím to od invaze úplně nepomohlo, snad až se dopije ten burčák(u nás spíš vylije... byl to dárek)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 17.9.2018 21:15

V naší domácnosti se +-ob den naplní 10ti litrový pl.kýbl rostlinnými a ovocnými okrojky, sáčky po čajích, kávovým lógrem... Tento pro většinu lidí odpad nosím do zahrady na kompostovací válek-obsah tam hrknu a nádobu velmi teplou vodou vypláchnu, vyliju na sušší část hromady. Žížaly hnojky jsou čiperné i v největších mrazech, nad kopou stoupá pára. Octomilky u nás nemají k velkému množení šanci, nejvíce se slétají na hóóódně zralý banáncheeky. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika