Mšice na růžích



tibi469 - (48) - 246.101 (?) 
17.5.2015 10:20, zobrazeno: 7993x

Jestli chcete mít krásné růže, třeba jim pomoci.Letošní příznivé počasí nahrává rozmnožování mšic nejen na růžích.Po náletu mšic na růže, jsem použil systémově učinný insekticid MOSPILAN 20 SP 0,04% tj.1,8g/4,5 l vody je to na okrasné rostliny.Za pár hodin bylo po mšicích.Zase se mohu tešit na krásně vykvetlé růže.

Mšice na růžích
Mšice na růžích
Mšice na růžích
Mšice na růžích
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 177.23 (?), 17.5.2015 10:44

Ja som vcera celu zahradu prebehol Karate Zeon. Okrem vosiek na ruziach sa totiz objavili aj na ceresni, do papriky a rajcin sa pustila uz pasavka zemiakova, pre buxus je hlaseny prvy postrek proti bylomoru kruspanovemu, pre ceresne a visne vrtivka, pre slivky a vinic obalovace. Tak som to zobral plosne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.135 (?), 17.5.2015 11:01

Já občas zaleji růže logrem z mleté zrnkové kávy. Dělám to již od jara a mšice na růžích nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tibi469 - (48) - 246.101 (?), 28.5.2016 11:10

V tomto období nesmíme zapomínat na ošetření růží proti mšicím.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.1 (?), 13.6.2016 9:41

Je něco, co zabije jen mšice, ale ne ostatní hmyz?

Včera jsem se na to už nemohla dívat a postříkala růže i rybízy Pirimorem, ale podle návodu na obalu to zabije i včely a s ostatním hmyzem to bude asi podobně. Nemá se aplikovat už na kvetoucí rostliny, právě kvůli včelám. Na rybíz jsem nanosila spoustu slunéček, ale mravenci je asi zahánějí, protože jejich dravé larvy tam nikde nenacházím a dospělá slunéčka taky ne. A obávám se, že postřik Pirimorem nezabije všechny mšice, ale navíc ještě sníží stavy jejich možných likvidátorů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 13.6.2016 10:15

Ano. Nastrouhejte na prášek mýdlo (nebo použijte tekuté), rozmíchejte s vodou v postřikovači a konejte. wink Mýdlový povlak spolehlivě mšice zadusí, ale neuškodí ostatnímu hmyzu ani rostlině. Mám odzkoušeno. Jen to není vhodné třeba na mšice na jahodách, protože postříkané jahody pak mají lehce mýdlovou příchuť. cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.55 (?), 13.6.2016 16:04

Nene. Pirimor je selektivní insekticid, likviduje pouze mšice, ostatnímu hmyzu neškodí. Navíc je systémový, takže chcípne i mšice, kterou přímo nezasáhnete a která si jen cucne šťávy.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 240.1 (?), 13.6.2016 17:37

Ó, díky moc, to je potěšující, tak ty potvory můžu likvidovat bez výčitek. Mám tu jednu asi historickou - po předchozích majitelích, takže netuším jméno - krásné kulaté růžové plné květy, voňavá, poupata pokrytá jemnými červenými chloupky, ale taky pokrytá mšicemi komplet shora dolů. A ty potvory hbitě lezou i na další nové růže, sotva jsem je přivezla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.212 (?), 13.6.2016 17:45

Uf, to jsem ráda, taky jsem strikala růže a rybiz Pirimorem. Na růže stacil jeden postrik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika