Mravenci v jahodách a ostatních záhonech



host - 168.14 (?) 
8.5.2018 9:03, zobrazeno: 4996x
Prosím o radu, jak zničit mravence, kteří ničí jahodová srdíčka a plody jahod. Mám je i v ostatních záhonech, kde odnáší nasetá semena. Vloni jsem zkoušela prášek do pečiva, pálivou papriku, nebylo to účinné. Letos je jich mnohem více. Děkuji za všechny rady. Marie
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 8.5.2018 14:48

Prášek do pečiva důkladně promíchejte s moučkovým cukrem v poměru 1na 1. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.119 (?), 11.6.2018 12:42

Vysaďte si bylinky, které mají výrazné aroma (máta, levandule, bazalka, měsíček... eukalyptus), co mravenci vyloženě nesnáší... ;-) HODNĚ ŠTĚSTÍ

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 39.3 (?), 29.4.2020 15:06

Bohužel v mátě mám také mravence. Snad nejsou jen v té levanduli...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.216 (?), 1.5.2020 9:25

Všechny rady během 2 let odzkoušeny -prášek do pečiva s cukrem, borax s cukrem, hadry namočené do nafty v miskách a přikryté kýblem, aby do nich nepršelo a nafta nemohla uniknout do půdy, vycpaný květináč slámou s kostmi, usušený logr z kávy, měsíček lékařský všude, bazalka, pod levandulí se jim vysloveně líbí. Mají tam hnízda.Jediné, co pomohlo na 1 hnízdo bylo vylití hrnce vařící vody. To ale nelze praktikovat všude. Mám v záhonech mravence všeho druhu a nevím, co s tím.Na jahody si už snáší zase mšice a užírají kořínky. Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
František - (26) - 218.135 (?), 3.6.2020 10:22

Pozdravujem,

ja som skúšal Bioformatox a teraz som objavil bioAtak křemenný prášek. Ešte je aj Entonem Steinernema feltiae / parazitná hlística/.

Vyskúšal som zatiaľ Bioformatox, ešte minulý rok. Účinnosť neviem dosť dobre posúdiť aplikoval som to dvakrát na ich hniezda, ktoré sú dosť v zemi a ťažšie sa mi hľadajú.Takže som asi nenašiel všetky a neprelial som ich asi do hĺbky. Moc som ale nebol spokojný.  Všetky prípravky nájdete na nete.Skúsim ešte asi ten Entonem.

Nemá s tým niekto skúsenosť?

František

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika