molice



Stránky: 1,  2   
host - 22.154 (?) 
6.11.2008 18:28, zobrazeno: 49763x

Dobrý den, mám na zahrádce 1 rok malinoostružiny, kdy se je má zkrátit a o kolik?Také jsou napadená škůdci, jsou to bílé, drobné létající mušky snad molice, jak na ně?Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 32.68 (?), 22.9.2009 0:31

Taky bych uvítala radu. Neví někdo co s tím? Mám to snad na všem. Na mátě, na bazalce, na kytkách, na paprikách. Zespodu na listech je plno bílých mušek, když je zalévám tak vylétnou a pak se tam zase usadí. Děkuji za rady. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
skalovi.pís - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (76) - 161.138 (?), 25.9.2009 23:19

Paní Hano. Letos jsem nezaznamenal ani jednu molici jak venku, tak ve foliovníku. Ty vaše jsou na paprikách uvnitř, či venku? Pro vnitřní prostor, kde žije molice skleníková, by bylo možné v současné době celý prostor vykouřit spálením tabákových listů. (trochu lehkovážně: nebo tam zavřít dva dědky s fajfkama). To jen pro odlehčení tematu.

Pro vegetační období mám vyzkoušenu jinou ochranu. Spolehlivě molice ve skleníku odpuzuje NIKANDRA FOSILOIDES. Její semena jsou běžně k dostání a na sáčku jsou vyobrazeny modré zvonkovité květy. Na jeden menší skleník postačí dvě rostliny (nejlépe zasazené v kontejneru, aby se daly přenášet a aby nezakořenily přímo) to by rostly moc bujně a zabíraly místo. Mně se letos vysemenily samy a molici jsem neviděl. Stejně tak mšice (to ale nemám vyzkoušené) prý odpuzuje jeden druh muškátu nekvetoucí s kadeřavými listy PELARGONIA GRAVEOLENZ. Nevím zda jsem odpověděl správně. Dotaz neby jednoznačný. Pokud ne, omlouvám se.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.26 (?), 26.9.2009 0:25

Také mám na zahrádce molice. Jsou především na gigantech a na truhlíkových rajčatech. Není jich mnoho, proto to nijak neřeším. Vloni byly ny gigantech docela přemnožené. Občas jsem si dala do rozprašovače nějaký prostředek proti savým škůdcům, už nevím, co to přesně bylo, ale asi to není důležité. Giganty jsem potřásla, molice vyletěly a já jim dala dávku do očí. Za chvilku znovu a ještě několikrát, až jich vylétlo pár. Docela se zredukovaly. Ale jistě by pomohl nějaký systémový insekticid, zkuste se poptat v potřebách pro zahrádkáře, určitě poradí. Také záleží na tom, jestli nechcete na plodiny používat chemii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 67.226 (?), 26.9.2009 19:38

...na NIKANDRA FOSILOIDES ani jeden odkaz ve vyhledávačích!  Proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 112.130 (?), 28.9.2009 19:34

přesný název je Nicandra physaloides

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 174.12 (?), 25.5.2010 16:53

Dobrý den, jestli mi někdo pomůže budu ráda. Mám ibišky doma za oknem a již několik měsíců.mám na nich molice. Zkoušela jsem tabák, postřik Mospilan a nic jsou tam pořád.budu ráda za cokoli. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 25.5.2010 16:59

Moje rada Vás asi nepotěší, pokud se mi objeví na některé květině molice, letí okamžitě z domu. Protože se mohou ty mršky rozšířit na další květiny.Zbavit se jich je opravdu velice obtížné. Pokud nechcete ibišky vyhodit, razantně je ostříhejte a dejte je ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 26.5.2010 11:56
Souhlasím. Když jsem si přinesla molice s palmou, kamarád rostlinolékař mi radil postříkat Decisem 3x - 4x po 3 dnech a jestli to nepomůže, vyhodit. Molice mají velmi krátký reprodukční cyklus, zvlášť v bytových nebo skleníkových podmínkách a také se stávají rychle rezistentní. Prostřídala jsem Decis s Thiodanem a palma mohla zůstat na balkoně. Se zeleninou by to bylo horší. Tam se nedají použít postřiky ze skupiny zvlášť nebezpečných jedů a vůbec je diskutabilní, jaké použít, zvlášť ve skleníku. Takže ibišky bych v bytě nenechala, než postřiky zapůsobí. Jestli vůbec. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.121 (?), 25.5.2010 17:00

Ještě je postřik Applaud, nezabíjí je, ale sterilizuje, takže časem vyhynou. VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika