Medově hnědý, tvrdý červ, cca 3 cm - co to je? Škodí



host - 7.86 (?) 
18.6.2009 12:15, zobrazeno: 13571x

Je trochu podobný žížale. Je v zemi a žere mi jahody (plody). Provrtává se ze země i skrz folii. našla jsem je i jinde v zemi na zahradě (I v koloniích). Jsou díky tvrdosti a velikosti špatně ničitelný. Prosím co s tím? Liv

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 180.2 (?), 18.6.2009 13:12

Dobrý den. Pravděpodobně drátovec, čili larva nějakého kovaříka. Pokud Vám dělají opravdu velké škody, mrkněte na nějaké stránky s drátovci. Dospělci neškodí, ale i ty larvy jen málo. Sem tam prostě jen něco slupnou, ale většinou je to jen něco rozkládajícího se. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 19.6.2009 0:04

Ba ne pane Stanislawe. Drátovci jsou opradu larvy brouků kovaříků, ale to že neškodí už tak jisté není. Oni se množí na zatravněných neoraných, nebo nerytých pozemcích. Tady vidíte, že škodí na jahodách. Jinde dokážou znehodnotit celé pole brambor. U nás v okolí zatravnili pole pro pastvu BIO dobytka a objevil se takový výskyt drátovců, že zde nelze brambory pěstovat. Vídáte louky přeryté divokými prasaty? Domníváme se právě, že tam hledají tyto larvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.84 (?), 19.6.2009 15:17

Vyhledala jsem si obrázek - drátovec to asi není. Ten ´můj´ červ je kulatý jako žížala, jen tenčí.  Liv

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.124 (?), 17.9.2018 8:08

Dobrý den, mám tyhle medové potvory v hlíně a asi žerou kořínky, vše u nich roste pomalu a listy jsou malé a jako potaženéšedo žlutou, brzy vadnou kvítky skoro žádné, ta sámá kytičky o půl metru dál je krásná.Děkuji moc za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.234 (?), 17.9.2018 8:58

Myslite toto - medvedik skodca?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.23 (?), 17.9.2018 10:14

Neblbněte, každý druhý červ či larva má medovou barvu. Červi do půdy patří, bez nich by byla mrtvá.. Jestli chcete vědět, o co jde, tak nepište, že je kulatý jako žížala (?), ale vyfoťte ho. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 181.37 (?), 29.1.2019 1:56

Jestli to nebude mnohonožka, ta je "nebezpečná" asi jako žížala - baští ráda odumřelé zbytky. Jen to oproti žížale umí lézt po zdech a stropech hlavně když se to schovává před zimou. Dá se to nejlépe přetrhnout, jako drátovec. Žádný mačkání. Užitečně provzdušňuje a hnojí zeminu. Na ochranu se stáčí do spirály, ale zašlápnutí na tvrdé podlaze neunese a zůstane z ní mastný flek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika