Malý červ na borovici



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?) 
5.5.2009 14:03, zobrazeno: 35383x

Nevíte prosím vás co je to za malého červa? Mám u chaty krásnou velkou borovici, slouží jako slunečník a červi z ní začaly padat dolů. Padá jich docela dost a je to nepříjemné, když tam sedíme. Poraďte jak na ně i když si nedovedu představit nějaký postřik v té výšce. Vysoká je odhadem asi 10 - 12 m, široká 5 - 6 m a zrovna kvete. Ráda bych ji nějak pomohla, je to nádherný strom. Předem mockrát děkuji.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 22.4.2010 14:28
Zkusím vás ještě jednou poprosit o radu. Vloni na začátku května vylézaly z květů borovice (nevím zda to jsou květy) malé bílé larvy nebo červi. Dlouzí byli asi 3 - 5 mm. Chtěla bych ji postříkat nějakým insekticidem, ale nevím jakým. Nevíte prosím vás zda je na trhu nějaký postřik, který by nesmyl déšť a vydržel by asi 14 dní? Ptáčkové měli hostinu sbírali je o stošest, ale pro nás to bylo nepříjemné. Díky moc za každou radu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 155.121 (?), 22.4.2010 15:22

Třeba Decis, Karate, Talstar nebo Mospilan.   VK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 22.4.2010 17:52
Nebo se smířit s tím, že chatu jezdím proto, že je v přírodě a do přírody patří nějaký ten spadaný list, jehličí i larvička.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 23.4.2010 15:52
Děkuji vám za typy na postřik. Mospilan jsem musela vloni použít na fuchsie, měly plno mšic, tak to zkusím i na borovici. Pane Vysloužil, přírodu mám ráda, na chatě jsem přes léto i v týdnu, ale všeho s mírou. Jedna nebo dvě larvy by mi nevadily, ale těch bylo na stovky a to opravdu nelžu. V trávě bych je ani neřešila, ale když sedím u stolu a padají do kávy i do jídla, tak to už nemusím. Největší trapas byl, když přišla návštěva. Museli jsme prostírání používat obráceně. Místo pod talíř ho dávat na talíř. Tak to o víkendu postříkam a jsem zvědavá jestli to pomůže. Přeji krásný víkend.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.26 (?), 26.4.2010 21:18

Já se Vás nechci v žádném případě dotknout, ale což použít slunečník? Tedy v případě, že postřik nezabere.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.4.2010 22:01

Podle množství larev napadaných během jednoho jídla by jich mělo být pod stromem do další návštěvy chaty několik desítek kg.
   Spíš si ale myslím, že v krátké době zmiznou samy od sebe. Možná už se tak stalo (zakuklily se, vyrojily?)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 186.113 (?), 27.4.2010 15:10
V neděli jsme necelou půlku borovice postříkali mospilanem ze střechy chaty. Tak jsem zvědavá jestli to zabere, když ji nemůžeme postříkat celou. Hlavně když to bude učinkovat na této straně kde je posezení. Za ten nápad se slunečníkem děkuji. Sice borovice krásně stíní, ale když nepomůže postřik tak ho koupím. Pane Vysloužil, vím že jste zkušený zahrádkář, tak že máte pravdu, že už zmizely. Ale nechtěla bych aby se zase objevily. Nevím jak dlouho padaly, ale dobře si pamatuji, když zafoukal vítr, že jich spadlo mnohem více.Opravdu bylo nepříjemné, kam jste se podíval, po stole po betoně, všude hejbající se červi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 27.4.2010 18:29

Červi, jako živočišný kmen, na stromech nežijí. Jde zřejmě o larvy hmyzu. Pokud se tedy objeví, tak nejspíš za rok. Jen málo hmyzích druhů vyvíjejících se na borovici má přes rok víc generací. Já o žádném nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 27.4.2010 19:51

Já a i vy o jednom určitě víme. Je to příbuzný na Šumavě některými politiky tak oblíbeného Ips typographus (lýkožrouta smrkového), lýkožrout borový. V příznivých podmínkách může mít více generací. Bílá larva ale v tuto dobu ještě nehrozí. Udivuje mne to množství a v tuto roční dobu. Pokud larvy vylézají z květů, napadá mne květopas borový, proč ale vylézají a nedokončí celý cyklus nechápu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika