Maliččí broučci na malinách



Lucy.kol - (1) - 56.183 (?) 
28.5.2017 17:15, zobrazeno: 5058x

Dobrý den,
poraďte mi prosím, co udělat s těmito maličkými potvůrkami. Osídlili mi jednu větvičku parádně rozjetých malin. Odejdou sami? Nebo mam větvičku ustřihnout, než se usadí i na dalších?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 28.5.2017 19:07

Neodejdou, jsou to nejspíše mšice, po rostlinách je roznášejí mravenci. Jediná obrana je postřik - Mospilan, Pirimor...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.183 (?), 28.5.2017 21:33

Myslela jsem, že mšice jsou spíš černé. Na internetu jsem dnes vyčetla, že by mohlo pomoct postříkat vodou s jarem. Tak uvidíme... Dokud jsou zatím takhle lokalizované - nebylo by lepší větvičku ustřihnout a daleko, daleko vyhodit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 28.5.2017 21:44

Mšice mohou být bílé, žlutozelené, zelené, černé, zelenomodré... je jich hodně druhů. Ustříhnout větvičku můžete, ale ti mravenci vám je stejně donesou...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zahradnicka - (20) - 85.234 (?), 29.5.2017 9:10

vcera vecer som objavila nieco podobne na (zatial iba) jednej maline aj ja, ale iba na spodnej casti. Odtrhla som postihnute listky, ale je fakt, ze si tam pochoduju mravce, takze je mozne, ze sa to bude rozsirovat. Ja mam totiz msice na ribezli a egresi. V sobotu som to postriekala decisom protech (co mi odporucili v zahradkarskych potrebach). Citala som o decise hrozne veci, takze uz to nemam chut viac pouzit:-(Malinu skusim postriekat niecim bio,,na baze repkoveho oleja. Podelim sa potom o skusenosti. Ach jaj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 29.5.2017 9:37

Spolehlivě funguje mýdlový roztok (nastrouhané mýdlo rozpuštěné ve vodě), mšice udusí. Funguje všude, ale bohužel, právě na malinách (nechápu proč jen na nich) mi způsobil, že pak uschly listy. Možná je to jen shoda náhod, vyzkoušejte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zahradnicka - (20) - 215.195 (?), 2.6.2017 18:15

Takže ja som malinu postriekala bio prípravkom rock effect od natury a pocet msic sa vyrazne zvýšil, akoby som ich svatenou vodou pokropila:(samozrejme je tam aj veľmi veľa mravcov.. takže asi použijem pirimor.

P.s. Prosím vás, ako nicite vo vsebecnosti mravce v záhrade? V trávniku nám nevadia, ale v zeleninovej záhrade sa mi nezdaju prínosom..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 243.114 (?), 2.6.2017 19:12

Jo, rock effect je takříkajíc na dvě věci, na nic a na enono. Taky mi na nic nefungoval, ono to je skoro pravidlem, že to snad těm potvorám chutná a je jich ještě víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 174.214 (?), 28.5.2017 22:18

Můžete je zkusit mechanicky zlikvidovat - já je prostě mezi prsty rozmačkám na kaši. Naštěstí stačí minimální tlak, který většinou neublíží rostlině. Stačí lehce mnout. Často po takovém masakru zmizí. Když nezmizí úplně, je možno další den dorazit zbytek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika