Likvidace krtků, hryzců aj.



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 59.151 (?) 
15.1.2008 23:08, zobrazeno: 112575x

Máte problém s likvidací krtka nebo hryzce, který Vám ničí zahrádku?

Vyzkoušené můžu doporučit Liquid gel Nor 300 g, stojí 199,-, ale je perfektni. Nebo máte někdo jiné zkušenosti?

Děkuji Jarka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 172.35 (?), 25.1.2008 10:46

Mám vyzkoušeno že je k tomu třeba hodně trpělivosti. Dopoledne v 11,00 a v 17.00 /plus mínus deset minut/ číhám na zahradě a skoro pravidelně, pokud tam nějaký krtek je se mě podaří ho vyrýpnout. Pokud jsem šikovný tak mám nachystaný kbelík kam ho vhodím a odnesu mimo zahradu. Krtkům zdar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.18 (?), 24.2.2008 15:16

Někde jsem četl, že krtek je schopen se vrátit zpět do dvou km.

 Jestli je to pravda nevím.

 Přeji hezký den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.238 (?), 14.7.2008 12:33

Dobrý den,

taky bojuji s krtkem. Nemám čas vysedávat na zahradě a číhat, ale je pravda, že o víkendu jsem náhodně několik krtků vyrýpnul a odnesl do patřičné vzdálenosti za asfaltové silnice. Brzo jsem zjistil, že rýpaní nestačí a začal jsem odpuzovači, pak jsem přešel k různým dýmovnicím, syrným knotům, petardám a pod. Výsledek byl ten, že krtek stále ryl a ryl. Až soused poradil, že on používá PB - propan-butan. Je to sice trošku riskantní, ale funguje to. Jen to nechce při práci kouřit. Od té doby mám klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 10.6.2012 7:20

to by mě zajímalo jak přesně jej používáte, nám se doma uhnízdily v norách hryzci a je to peklo, vyplavuju to jak to jen jde, marnost-růže a korinadr jsou pořád poddolovány :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.62 (?), 21.1.2018 0:25

Dělám to úplně stejně, když je volno lítám po zahradě s rýčem a kýblem a hlídám, kde se co hýbe, a když se hýbe zem vyryju a odvezu krtka 2 km daleko. Už jsme odnesly celou famílii asi 6 krtků, ale potvora jeden tam zůstal a nedaří se ho chytit, naštěstí dost prší, takže krtek vlezl k sousedům a usadil se tam. Mi jsme dost zalévali, tak se mu u nás líbilo hrabat a u sousedů bylo dost tvrdo, ne, že bychom jim to přály, ale oddechli jsme si.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.43 (?), 4.11.2008 10:52

Velice krtkům chutná, jsou čilejší a pracovitější.Sezvou veškeré příbuzenstvo z celého okolí. Po třech tubách jsem zanechal pokusů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
onry - (14) - 136.70 (?), 9.3.2009 22:18

Vypatlal jsem 2 tuby Liquid gel a málem otrávil i psa, ale krtek vždy jen utěsnil chodbičku a kutal vedle. Podle mne má krtek velmi dobrý čich a proto návnada, která voní jako žvýkačka ho musí zákonitě varovat 10m předem. Jediná osvědčená je zatím stará dobrá motyka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.38 (?), 5.7.2011 15:20

Souhlasím s neúčinností gelu, ale od doby jeho aplikace má krtek a jeho rodina odřenou srst od sledování mého marného snažení kdy se všichni řehtali a váleli smíchy.Motyka. Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.235 (?), 6.1.2013 23:59

Vážení, v rámci sdělování poznatků "jak na krtka" Vám musím sdělit k používání "Liquid gelu tip NOR" že peníze vynaložené na nákup tohoto přípravku jsou evidentně VYHOZENÉ. S krtky na zahradě se potýkám již několik let. S různými postupy a fígly a s různou něrou úspěšnosti, ale výšeu vedený  "Liquid gel tip nor", po aplikaci 1 kartuše 300g - s datem výroby 7 12  byl úplně neúčinný!!! Krtci produkovali krtiny mnohem více, dá se říci "o sto šest" Takže jsem nabyl přesvědčení, že za drahé peníze prodávají jakési potravinové doplňky pro povzbuzení pracovitosti krtků. Považuji Vám to za nutné sdělit, aby jste zbytečně nemařili čas a nevyhazovali zbytečně peníze

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika