Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma

Škůdci > Likvidace krtků, hryzců aj.

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Dělám to úplně stejně, když je volno lítám p..., host, 21.1.2018
ANO máte pravdu, tuhá zima by hryzce i slimá..., Jan Paul, 7.1.2018
Je to relativní. Po teplých zimách je hraboš..., Miloš Vysloužil, 7.1.2018
Na něco je to teplé počasí dobré. Za dnešek.... , Jan Paul, 7.1.2018
Dobrý den, gel od steppestu používáme. Podle..., host, 22.12.2017
Stránky: 1, 2 | Zobrazit celou diskuzi   

Likvidace krtků, hryzců aj.

host - xxx.xxx.59.151 (?)
15.1.2008 23:08, počet návštěv: 86377
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Máte problém s likvidací krtka nebo hryzce, který Vám ničí zahrádku?

Vyzkoušené můžu doporučit Liquid gel Nor 300 g, stojí 199,-, ale je perfektni. Nebo máte někdo jiné zkušenosti?

Děkuji Jarka

Připojit reakci   
stavba, topení, úspory energií, voda a odpady, sítě, interiér, dílna

host - xxx.xxx.172.35 (?)
25.1.2008 10:46
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Mám vyzkoušeno že je k tomu třeba hodně trpělivosti. Dopoledne v 11,00 a v 17.00 /plus mínus deset minut/ číhám na zahradě a skoro pravidelně, pokud tam nějaký krtek je se mě podaří ho vyrýpnout. Pokud jsem šikovný tak mám nachystaný kbelík kam ho vhodím a odnesu mimo zahradu. Krtkům zdar.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.58.18 (?)
24.2.2008 15:16

Někde jsem četl, že krtek je schopen se vrátit zpět do dvou km.

Jestli je to pravda nevím.

Přeji hezký den.

Připojit reakci

Likvidace krtků, hryzců aj

host - xxx.xxx.83.238 (?)
14.7.2008 12:33

Dobrý den,

taky bojuji s krtkem. Nemám čas vysedávat na zahradě a číhat, ale je pravda, že o víkendu jsem náhodně několik krtků vyrýpnul a odnesl do patřičné vzdálenosti za asfaltové silnice. Brzo jsem zjistil, že rýpaní nestačí a začal jsem odpuzovači, pak jsem přešel k různým dýmovnicím, syrným knotům, petardám a pod. Výsledek byl ten, že krtek stále ryl a ryl. Až soused poradil, že on používá PB - propan-butan. Je to sice trošku riskantní, ale funguje to. Jen to nechce při práci kouřit. Od té doby mám klid.

Připojit reakci

MIRDA (3079) - xxx.xxx.93.3 (?)
10.6.2012 7:20

to by mě zajímalo jak přesně jej používáte, nám se doma uhnízdily v norách hryzci a je to peklo, vyplavuju to jak to jen jde, marnost-růže a korinadr jsou pořád poddolovány :(

Připojit reakci

host - xxx.xxx.69.62 (?)
21.1.2018 0:25

Dělám to úplně stejně, když je volno lítám po zahradě s rýčem a kýblem a hlídám, kde se co hýbe, a když se hýbe zem vyryju a odvezu krtka 2 km daleko. Už jsme odnesly celou famílii asi 6 krtků, ale potvora jeden tam zůstal a nedaří se ho chytit, naštěstí dost prší, takže krtek vlezl k sousedům a usadil se tam. Mi jsme dost zalévali, tak se mu u nás líbilo hrabat a u sousedů bylo dost tvrdo, ne, že bychom jim to přály, ale oddechli jsme si.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.43 (?)
4.11.2008 10:52

Velice krtkům chutná, jsou čilejší a pracovitější.Sezvou veškeré příbuzenstvo z celého okolí. Po třech tubách jsem zanechal pokusů.

Připojit reakci

Ondřej (14) - xxx.xxx.136.70 (?)
9.3.2009 22:18

Vypatlal jsem 2 tuby Liquid gel a málem otrávil i psa, ale krtek vždy jen utěsnil chodbičku a kutal vedle. Podle mne má krtek velmi dobrý čich a proto návnada, která voní jako žvýkačka ho musí zákonitě varovat 10m předem. Jediná osvědčená je zatím stará dobrá motyka.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.38 (?)
5.7.2011 15:20

Souhlasím s neúčinností gelu, ale od doby jeho aplikace má krtek a jeho rodina odřenou srst od sledování mého marného snažení kdy se všichni řehtali a váleli smíchy.Motyka. Petr

Připojit reakci

host - xxx.xxx.7.235 (?)
6.1.2013 23:59

Vážení, v rámci sdělování poznatků "jak na krtka" Vám musím sdělit k používání "Liquid gelu tip NOR" že peníze vynaložené na nákup tohoto přípravku jsou evidentně VYHOZENÉ. S krtky na zahradě se potýkám již několik let. S různými postupy a fígly a s různou něrou úspěšnosti, ale výšeu vedený  "Liquid gel tip nor", po aplikaci 1 kartuše 300g - s datem výroby 7 12  byl úplně neúčinný!!! Krtci produkovali krtiny mnohem více, dá se říci "o sto šest" Takže jsem nabyl přesvědčení, že za drahé peníze prodávají jakési potravinové doplňky pro povzbuzení pracovitosti krtků. Považuji Vám to za nutné sdělit, aby jste zbytečně nemařili čas a nevyhazovali zbytečně peníze

Připojit reakci

host - xxx.xxx.115.132 (?)
7.1.2013 0:34

Váš názor je sice velice radikální přesto ne spávný a pravdivý. Bojuji a zahradě v blízkosti potoka a rybníka s hryzci a takhle jednoznačně odsoudit účinnost Liquid gelu bych si veřejně zcela jistě netroufl. Po každé aplikaci gelu je ccela prokazatelně vidět změna stavu škůdců. Za největší potíž považuji to, že s nimi svádím boj sám. Od hryzců téměř vyčištěný pozemek v brzké době obsazuje některá z rodinek od sousedů. Moje roční spotřeba je 4 - 5 kartuší. Gel aplikuji do nových děr cca 6 - 7x

do roka a okus zelenin a zákrskových podnoží jabloní se mi podařilo zcela zastavit.

Připojit reakci

Jaroslav David (159) - xxx.xxx.51.179 (?)
7.1.2013 5:19

Já mám taky docela dobrou zkušenost s gelem. Sice nebojuju s krtky (ty jsem vyhnal pískátkem) ale s hraboši - spotřebuju asi dvě kartuše za rok (zahrada 600 m2), boj nikdy nekončí, ale populaci udržuju v přijatelné míře. Jak se objeví nové díry, aplikuji gel a na nějakou dobu (řekněme na dva měsíce) je pokoj. Hraboši se mi na zahradu stěhují ze sousedovy džungle. Tam kdyby se masivneji zasáhlo tak věřím že je pokoj trvale.

Připojit reakci

PP. [PE, 550] (5129) - xxx.xxx.14.199 (?)
7.1.2013 6:32

Řekl bych, že pravda bude jako vždy tak nějak uprostřed. Loni na podzim jsem použil gel v kartuši. Na určitou dobu se situace zlepšila, ale teď už je opět masivně zakrtkováno. Vcelku to považuju za úspěch, protže v okolí je to hrůza. Jen mám připomínku k tomu gelu. Používal jsem kartuši na několikrát. Vždy při uložení z ní vytékal jakýsi olej. Takže při posledním použití už hmota skoro prakticky nešla vytlačit, jak byla tuhá. Má někdo podobnou zkušenost? Co na to výrobce?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.210.130 (?)
7.1.2013 8:08

Němci prodávají expanzní přístroj na krtky a hryzce. Funguje na nastřelovací nábojky 9 x 17. Odstraňuje nevýhodu ostatních pastí - předčasné spuštění vyhrnovanou zeminou. Zabije ho tlak plynů vzniklý po iniciaci nábojky – roztrhne mu plíce. Akorát je to poměrně drahé zařízení. A jedna nábojka u nás 6 Kč. Takže krtek leze do peněz.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.73 (?)
18.10.2009 7:31
svatá pravda!!! Stejně je to s plašičí - krtek je hluchý
Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.155 (?)
25.5.2012 11:41

Uvedený gel jsem mímo jiné vyzkoušet též, Pro důchodce je drahý a pro krtka absolutně neúčiný.On by možná účinek byl, kdyby ho krtek dostal jako kapačku do žil.I když jsem na nástraze nenechal žádné pachové stopy, vždy nástahu obvrtal.El.plašiče mám dva a vrtá přímo u ních. Je nějaká opravdu dobrá rada? Děkuji Radek

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.38 (?)
10.6.2012 0:39

Naše zahrada sousedí se 2 pozemky. Oba sousedi na pozemcích mají trvale pobíhající psi, my jediní psa nemáme. Připadá mi, že krtkům vadí ti čoklové, protože sousedi nemají jedinou krtinu, zatímco my neustále. Asi je cítí a bojí se rýt :-) Několi krtků u nás už letos padlo, ale málo platné...    

Připojit reakci

host - xxx.xxx.241.38 (?)
23.6.2012 13:29

Můj boj s krtky mě stál hromadu peněz i času a vyzkoušel jsem téměř všechno.Petardy, větrné plašiče, zapálenou síru jejíž dým jsem hnal do krtčích nor nejprve dmychadlem a nakonec kompresorem, elektronické odpuzovače ať už fotovoltanické nebo na baterky, gely a otrávené návnady, nic nepomohlo.

Jsou to jen vyhozené peníze a firmy které nabízejí produkty proti krtkům z nás mají dojné krávy, protože nic z toho nefunguje a oni mají ohromné zisky pochopte, že jejich zájmem není krtka zlikvidovat, ale prodávat své produkty, kdyby to fungovalo komu to potom prodají?

V zoufalství jsem nacoufal s "dvoutaktem"ke krtinci a na výfuk připojil hadici tu utěsnil do díry a přidal plyn i se sytičem.Nechal jsem to klápat čtvrthodiny, musím říct, že to pomohlo asi na tři dny, stejně skeptický jsem i k propanbutanu.

Jsou jen dva možné způsoby jak se zbavit krtka.

Za prvé je to jeho odchyt, což vás bude stát obrovskou spoustu času a nervů, neboť se zdá, že i když ho odlovíte stačí se rodit další, ale tento způsob nocméně opravdu funguje.

Druhá možnost je, se zamyslet proč vlastně krtek na vašem pozemku je.

Krtek je u vás z toho důvodu, že má na vašem pozemku dostatek potravy.Živý se prakticky jen žížalou, kdo tvrdí, že z nouze i jiným hmyzem, nemá pravdu.Krtek prolézá denně své chodbičky a samozřejmě si buduje nové.Živí se žížalami a dokonce si dělá zásoby na horší časy a na zimu a to tak, že žížalu lehce kousne přesně do stanoveného místa a tahle žížala sice příjmá potravu z hlíny, ale nepohybuje se, proto nemá krtek zájem o jinou stravu.Dokáže si zajistit dostatek žížal.

Tak, že chcete li se zbavit krtka musíte se zbavit žížal na svém pozemku.A v tomhle už vám radit nemůžu, protože by mě napadli všichni ekologové, zemědělci,botanici a přírodovědci z celé evropy, musíte na to přijít sami, jak otrávit půdu žížalám, ale ne sobě a nezapomeňte taky na to, že žížaly mají rády hnúj a pěkně obohacenou půdu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.149 (?)
23.6.2012 15:26

Konečně příjemná diskuse. Není nad dobré nápady, je potřeba otrávit všechno kolem sebe a taky sebe a pak Vám už nebudeme vadit. Jen si vyhrňte rukávy a hurá na to.

Krtek         

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.149 (?)
23.6.2012 15:30

Mr Big

Připojit reakci

host - xxx.xxx.108.254 (?)
23.6.2012 21:53

Na hryzce, rejsky a ostatní myši mě dobře funguje kost od pečeného vepřového kolena.

Tu jsem neprozřetelně nabídnul před rokem polotoulavé hladové kočce, která na mě mňoukala ze střechy sousedovic kůlny. No a po podzimním následku " příjemných chvil pod rybízem" máme také kocourka a když nám neokupují postel, tak vcelku úspěšně likvidují myší populaci. I pochlubit se přijdou s úlovkem.laugh

Brrouk

Připojit reakci

host - xxx.xxx.83.118 (?)
31.7.2012 10:09

Po několika letém zoufalství nad činností krtka na menší zahrádce, kdy jsem měla zničený trávník, který se teprve snažím postupně   regenerovat, se mi letos výtečně osvědčily plastové lahve, a to zadarmo. U každé krtiny jsem se lopatkou snažila co nejvíce zeminy nažďuchat zpět do chodbičky. Do tohoto místa jsem pak šikmo zapíchla nejlépe tenkou kovovou tyčku (lze i dřevěnou) tak, aby vyčnívala cca 0,5m nad povrch. Nejlépe se mi osvědčily hliníkové stavitelné tyčky na dolní záclonky- vitrážky. Na tyčku jsem navlékla velkou tenkostěnnou plastovou lahev od minerálky s odříznutým hrdlem, aby měla větší otvor. Krtek se sice snažil tyčku podrytím odstranit nebo se "vykrtil" přímo vedle, ale já jsem ho naprosto důsledně pronásledovala stejným způsobem. Během několika týdnů jeho činnost ustala.  Protože stejně postupovali i sousedé, asi konečně utekl. Žádná krása, ale nyní ponechávám lahve již jen po obvodě zahrady jako prevenci.Efekt je v tom, že lahve na tyčce vibrují větříkem, a to mu zřejmě vadí. Čili je třeba tyč tak zapíchnout a velikost hrdla tak vytvarovat, aby se lahve co nejsnadněji rozkývaly a tloukly do tyčky. Nejsem si jistá, zda toto působí i na hryzce a hraboše, protože jejich činnost občas ještě objevím a asi využívají původní krtkovy chodby. Na ty je snad nejlepší kočka. Ale obrovské krtiny a propadliny se již neobjevují. Před zimou však asi preventivně opět osázím zahradu "ozdobnými" lahvemi. HK

Připojit reakci

host - xxx.xxx.193.111 (?)
19.10.2012 10:23

Zdravím všechny zoufalé likvidátory krtků!!

Taky jsem si nevěděla rady, co s nimi, nakoupila a aplikovala jsem různé přípravky na likvidaci krtků a nic nepomohlo, krtci se doslova "vyžívali" na naší zahrádce. V zoufalství co s krtky a s hlínou - krtinci, jsem dospěla k závěru, že jim musím díry do chodbiček nějak ucpat.

Takže: do každé díry jsem prudce nalila minimálně 1 konev vody, aby se chodbička dobře propláchla a z krtincové hlíny jsem rozmíchala v kyblíku řídké bláto, které jsem nalévala do díry až po vrch. Takto jsem postupovala téměř celý den u každého krtince, abych krtky v jednom dni "překvapila a zabetonovala" je.

Je potřeba mít připraveno hodně vody a víc hlíny, než jen z krtinců (je až s podivem, kolik bláta se do chodbiček vleze)!!! 

Práce jsem prováděla v červnu 2012, nyní je téměř konec října a krtince se ZATÍM od té doby na naší zahrádce nevyskytly, u sousedů bohužel nové krtince jsou, musím jim svou protikrtkovou metodu poradit.

Možná jsem byla úspěšná, ale u krtků si člověk není nikdy jistý!!!

Jiřina Kout

Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.38 (?)
19.10.2012 10:34

No to je s prominutím hovadina.Jak Vás to mohlo napadnout.sadJá jsem do nor vháněl vodu hadicí, pral hlínu horem dolem nepomohlo.Krtkovi nevadíani voda, ani hlína.

Letos je hold takový rok, že krtci kopečky nedělají.Jinými roky jsem jich motykou vybral živé 6-8,letos jednoho!!!

zdraví milovníkkrtků

Připojit reakci

Cenzor mi zablokoval přístup (2112) - xxx.xxx.44.75 (?)
19.10.2012 12:10

Mám pro všechny nepřátele krtků, kteří si myslí, že se krtka již nějak definitivně zbavili, nepříliš potěšující informaci.  Nezbavili.  Krtek totiž v dané lokalitě nikdy nežije osamoceně. V blízkém okolí se vždy nacházejí další krtčí podzemní labyrinty s dalšími krtky.  Každý krtek obydluje svůj soukromý labyrint, který si hlídá a chrání před ostatními krky a dalšími podzemními živočichy, např. hlodavci. Je to ryze teritoriální živočich.  Jeden krtek = jeden labyrint (výjimka je pouze, když samice pečuje o mláďata, a nebo když se krtci páří). Pokud krtka z jeho labyrintu nějak vypudíme (živého), usadí se o kousek dál a vybuduje si rychle labyrint nový. Pokud krtka usmrtíme, krtek žijící ve vedlejším labyrintu to překvapivě rychle zjistí, a pokud je uvolněný labyrint lepší (tj. nabízí mu více potravy s vyvinutím menšího úsilí), krtek č. 2 jej relativně brzy obsadí. Přestože krtek tráví 99,9% svého času pod zemí, je relativně slušně mobilní, dokáže se dobře přemisťovat Jeho geniální senzorické vybavení mu dává dostatečné informace o tom, co se děje v blízkém okolí jeho labyrintu.  A nyní pozor : kam se jednou krtek sám přirozenou cestou dostane a začne žít, tam se dostane i krtek druhý, třetí... Dříve, či později. Aby nástupnický krtek uvolněnou lokalitu znovu neobsadil, museli bychom mu v tomto místě nějakým způsobem zásadně zhoršit životní podmínky. Například zlikvidovat půdní červy, zabránit mu v možnosti kutání nor, či zabránit mu v možnosti přístupu z vnějšího prostředí. Prostě, kde jednou jeden krtek byl, s největší pravděpodobností brzy bude druhý. Boj s krtkem je věčný a nelze jej definitivně vyhrát. Jedině snad, když si zahradu otrávíme, či vybetonujeme. A ještě jedna nepotěšující zpráva na závěr: pokud si nějaký vyháněč (nikoli zabíječ) krtků myslí, že když krtek přestal vytvářet krtiny, je to důkaz o tom, že byl z daného území vyhnán, nebývá to v 90% pravda. Je tam a pracuje. Pořád a neúnavně. Byl tak přírodou stvořen. Úžasný tvor! PS: tvorba krtin je vzhledem k životním podmínkám a dosažitelnosti potravy vázána převážně na chladné období roku, tedy podzim- zima - jaro.

Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky) >> | 1, 2 | Zobrazit celou diskuzi   
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
jak se zbavit krtka16421.1.2018182275
Likvidace krtků, hryzců aj.4321.1.201886378
Chroupání ve dřevě74.1.20185380
Slimáci52025.12.2017574973
Traveni hlodavcu1310.11.20171151
Mnohonožky... Jak na ně?627.10.201713775
Stado potkanu v kompostu2427.10.20179904
Sakura 425.10.20175746
Mnohonožky - přemnožení1111.10.20179061
Ploštice - jak se jich zbavit2310.10.201756509
Pletivo na ochranu proti hrabošům544.10.201743684
Co je toto za brouka? 44.10.2017601
ruměnice pospolná123.10.201726298
Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?1553.10.2017125877
Co je to za škůdce? 323.9.2017512
Kdo mi hrabe díry na zahradě?1422.9.201710063
Jak se zbavit včel samotářek?3616.9.20179298
Jak se zbavit divokých včel1916.9.201734672
Žádost o určení motýlů 4413.9.20174849
Jak na krtky, hraboše a hryzce?19612.9.2017321326
Potkan nebo hryzec?2011.9.20172174
Jak na kuny8810.9.2017196140
Výroba fosforečnanu železitého pro boj se slimáky548.9.201742562
Hnědá housenka 66.9.2017701
Černá housenka 95.9.201716558
Šípek - škůdce/choroba? 429.8.2017519
Sbírka škůdců a chorob 3026.8.20179510
Vyhrabané díry v zemi 1225.8.201717616
komáří larvy - likvidace2823.8.201757175
Co je to za housenku? 223.8.2017537
Sametka podzimní - Trombicula autumnalis13222.8.2017194000
Živý plot 522.8.20171109
kdo poradí jak na špačky3515.8.201730287
Co je to za brouka? 2114.8.20177114
Škůdce na libečku 912.8.201715429
Jak odpudit strakapouda?248.8.201751441
Blecha ze zahrady do bytu?457.8.201760135
Škůdci na paprikách ve skleníku 224.8.20172388
Jaké smáčedlo?2031.7.20172214
Postrekovacie zariadenie129.7.2017344
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Kulinářské fórum - recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty
Problémy s plechovou udírnou18.1.2018
Problémy s plechovou udírnou18.1.2018
Problémy s plechovou udírnou16.1.2018
Problémy s plechovou udírnou16.1.2018
Jak naložit maso na uzení15.1.2018
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Reklama | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů