Lesni mravenci



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
8.5.2011 15:08

1. přítomnost lesních mravenců neznamená automaticky nepřítomnost klíšťat
2. Obložením mraveniště větvičkami mravence nezahubíte

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 165.53 (?), 18.6.2010 18:07, zobrazeno: 11249x

velci lesni mravenci mi zacali odhodlane stavet mraveniste hned u zahonu s jahodami. Mate nekdo s timto zkusenosti? Mozna budou likvidovat skudce?Josef

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.36 (?), 18.6.2010 21:17

Dobrý den,

mám zkušenost s přemístěním mraveniště. Na naší zahradě u lesa jsme měli dvě mraveniště, které jsme úspěšně přemístili. Je to ovšem nelegální. (Legálně musíte zažádat úřady či oslovit firmu, která se tím zabývá a majitele pozemku, kam chcete mraveniště přemístit. A také to stojí dost peněz.) Stěhovali jsme je za mírného deště a chladu, kdy mravenci nejsou tolik aktivní. Je dobré utěsnit oděv a nastříkat se parfémem, odpuzuje mravence. Mraveniště jsme nabrali rýčem a dali do igelitových pytlů, zavázali. Je nutné vybrat dosti do hlouby a šířky. V lese jsme jim vybrali vhodné místo - pod smrkem, otevřené směrem na jih. Jelikož dole byl vrch mraveniště původního, došlo po čase k stěhování druhému, kdy si sami vytvořili nové mraveniště o kus dál. Po vykopání mraveniště je ještě nutné vysypat jámu přípravkem na hubení mravenců (nikdy se nepodaří vybrat mraveniště dokonale a zbylí mravenci by mohli mraveniště obnovit).

Stěhování mraveniště je práce náročná a nepříjemná, ale odměnou je pocit, že jste mraveniště nezničili a že může existovat dál, kde nebude překážet.

Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.57 (?), 19.6.2010 8:34

Jako zaklad pouzili stary prazec. Asi by stacilo ho pretahnout na jine misto. Ale myslel jsem jestli by nebylo lepsi je tam nechat, ze by mozna likvidovali skudce...   Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.142 (?), 24.6.2010 1:48

a to tam nemůžou zůstat i bez toho? nechápu proč se zbavovat něčeho, pokud vyloženě neškodí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 24.6.2010 2:08

Mám na zahradě velké mraveniště lesních mravenců, a nepozoruji, že by mi nějak škodili.Což se nedá říct o těch malých černých, a rezavých. Ty ničím jak to jde a je jich furt plno.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 127.230 (?), 27.6.2010 17:26

zatim nepozoruji, ze by si vsimali jahod nebo jinak byli na zavadu takze s nimi zatim nic nepodnikam. Jakym zpusobem Vam skodi ty maly mravenci? Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 27.6.2010 22:54

A právě u mne si všímají hlavně jahod. A teď už i zeleniny. Všechno obalují hlínou.Utrhnu hlávku salátu a plná těch jejich vajíček. Při okopávání je to jako stát v mraveništi.A to procesí, jak si roznáší mšice po stromech.To už nutí něco proti nim udělat.:-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.68 (?), 28.6.2010 10:27

Můžu se zeptat, jak hluboko je třeba kopat? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 5.219 (?), 8.5.2011 10:36

Mám 2 m od vchodu velké lesní mraveniště.Jsem šťastná, že tam mravenci jsou, neboť to a/ svědčí o kvalitě živ.prostředí b/ v okolí se nebudou vyskytovat žádná klíšťata a p.

Aby mravenci neobtěžovali nás, přišla jsem na geniální nápad.Tam, kde nechci, aby mravenci lezli, jsem nasypala malé, slabé větvičky z ostříhaných stromů.To mravence dosti zmate a už nelezou např.na terasu.Ale pozor! Musíte nechat možnost pohybu mravencům, čili nesmí se dát větvičky kolem celého mraveniště, to byste je zahubili! Větvičky mám jen ze strany, kde nechci aby lezli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 8.5.2011 15:08

1. přítomnost lesních mravenců neznamená automaticky nepřítomnost klíšťat
2. Obložením mraveniště větvičkami mravence nezahubíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika