Které květiny slimákům nechutnají



host - 147.92 (?)
6.3.2011 19:14

Tak mně lichořeřišnici docela baští, naštěstí jich mám dost. Nechávám je všude, kde se vysemení, takže něco vždycky zbyde (květy jsou úžasné na chlebíčkách). Zato rajčata jsem loni uchránila jenom na balkoně, na zahradě z nich zbyly holé stonky (a do příštího víkendu ani to ne). Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 176.18 (?), 31.7.2010 1:12

Uliťáci sice žerou i rostliny, ale také vajíčka španěláků, takže ty já nechávám...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 115.34 (?), 13.8.2010 23:34

Dobrý den, načerpala jsem sice vědomosti z literatury o rostlinách, které slimáci nežerou, jenomže já chci pěstovat rostliny, které se mi líbí, nikoliv ty, které nemají rádi slimáci. Takže si postupně kupuju nové a nové clematisy, nové a nové ostrožky, nové hortenzie a další květiny a zůstávají mi prázdná místa. Navíc naše zahrada je u chalupy, kam jezdíme jen o víkendech a ještě ne vždy, takže marný boj se slimáky prohrávám. Osvědčil se mi sice prostředek Feramol, ale pokud trávím na chalupě dovolenou. Mezitím se snažím snížit počty zákeřných nepřátel stejně jako vy sbíráním. To se mi dařilo právě v posledních několika dnech, pak mě k mé radosti sousedka poprosila, můžeme-li jí sesbírané slimáky věnovat pro jejich bílé kachny, pro které jsou slimáčci obrovským pamlskem. Ke sbírání ale už nepoužívám rukavice jak v letech minulých, ale přišla jsem na zlepšovák, že můžu slimáčka klacíkem krásně do nádoby "odvalit".

Bona

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.151 (?), 13.10.2010 19:50

Mně slimáci sežrali afrikány, ale nevšímali si řeřišnice Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.49 (?), 23.1.2011 18:11

Zkuste kopřivy. Na ty zaručeně nejdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.49 (?), 23.1.2011 18:13

Je to pochoutka, zvláště grilované. A je je máte zadarmo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 106.1 (?), 2.9.2010 10:21

poznatek 1:

zasadil jsem vedle sebe

slunecnici, bazalku, majoranku, diviznu - zbyly stonky

levanduli, rozmarynu - zadny problem

poznatek 2:

slimaci maji radi vse cerstve; majoranku starou 2 mesice nechali byt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.249 (?), 14.10.2010 8:11

Dle mých zkušeností si nevšímají např. levandule a eremurusů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.50 (?), 6.3.2011 15:42

Někde jsem se dočetla a mám 2 roky odzkoušeno, že je odpuzuje lichořeřišnice. Rozhodně ji nemusí. Afrikán je naopak lahůdka. Takže na jaře postupiji takto: na jeden ostře sledovaný konec zahrady vysévám obětní afrikány (a sbírám), na druhém konci lichořeřišnicí obsévám záhony se zeleninou. Fakt je, že si z ní zas velkou hlavu taky nedělají. Ale je to výborná léčivka i pikantní bylinka do salátů a na brambory. (Poradí si se stafylokoky.) Jo a rajčata slimákům taky nejedou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 147.92 (?), 6.3.2011 19:14

Tak mně lichořeřišnici docela baští, naštěstí jich mám dost. Nechávám je všude, kde se vysemení, takže něco vždycky zbyde (květy jsou úžasné na chlebíčkách). Zato rajčata jsem loni uchránila jenom na balkoně, na zahradě z nich zbyly holé stonky (a do příštího víkendu ani to ne). Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 6.3.2011 19:25

Tak ono nejde jen o to, jestli jim chutnají, ale jestli jim třeba jen neslouží jako dobrý úkryt viz můj plazivý jalovec, pod kterým se těžko vysbírávají. Nebo rhododendrony, ty používají jako zkratku, jak se dostat z jedné hosty na druhou a moc se při tom nenamáhat nějakým lezením po rašelině, kterou jsou rhonďáky i hosty obsypány.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika