Kočky v zahradě



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 64.22 (?) 
19.6.2010 8:51, zobrazeno: 86485x

Dobrý den, chtěla bych poradit, jak zabránit kočkám, aby používali záhonky jako toaletu? Děkuji za odpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 19.6.2010 11:30

Někde v Receptáři tuším bylo, že kočkám vadí mulčování truhlíku kakaovýma mušlema. Před týdnem jsem byla v jednom velkém zahradnictví a pytlík jsem tam viděla. Nemám vyzkoušené, ale pokud vám to vadí, zkusila bych jeden koupit a po záhonech je poházet. Je to ekologické a ne až tak drahé... Taky vím, že kočkám vadí chilli. Jenže to asi zmizí po prvním dešti... Já mám tedy v zahradě kočky (britské) dvě, do záhonů potvory samořejmě chodí, jenže psiska sběrači to po nich okamžitě vysbírají  To je pak pusinka 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.11 (?), 19.6.2010 11:59

Zkoušel jsem kdeco, a nakonec se mi svědčilo na záhony rozložit (tam kde to lze) suché větvičky z dřišťálu (berberis thunbergii). Na jaře po ostříhání keřů jsem jich měl spousty. Mají nepříjemné ostny do všech stran a kočky se jim vyhýbají. Musíte jich ovšem dát přiměřeně, ne jednu na 10m2. Jinak kočky u mně jako toaletu zásadně nepoužívají záhony s hlínou, ale trsy trav a nízké poléhavé keříky. S dřišťálem mám tak o 90% starostí míň. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.105 (?), 19.6.2010 17:54

Nabídnout jim místo jinde - někde kde to nebude vadit a rušit udělat malé "pískoviště". Dávají přednost sypkým materiálům, v kterých se dobře hrabe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 19.6.2010 20:46

Kočky nemají rádi mokré záhony, těm se vyhybají. Jinak rozhrabou co se dá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 24.6.2010 16:47
Na zahradě mi vadí cizí kočky plné blech, svrabu a kdoví čeho ještě, kočky toulavé a kočky o které se "páničkové" nestarají. Naše kočka je doslova domácí, od malička naučená do bedýnky. Zdržuje se doma a na zahradě, někdy mne až štve že se venku "nevydělá", přijde z venku a valí do bedýnky na toaletu. Je kastrovaná, o to víc se zdržuje doma, samozřejmě je pravidelně očkovaná a má i kartu u zvěrolékaře. Nesnáším pokud si někdo pořídí zvíře a nestará se o něj, u nás je to manželka, já bych si zvíře nepořídil protože vím že bych se o něj řádně nestaral.
Naučit se dá ale vychovat asi ne.
Naučit se dá ale vychovat asi ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 114.37 (?), 24.6.2010 16:51

naprostý souhlas. problémem nejsou košky vlastní, opečovávané a vychované, ale ty toulavé, které nelze zvládnout

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.105 (?), 24.6.2010 18:04

Já toulavé kočky přímo nesnáším. Courají se kolem domu, po zahradě, ve stodole, no prostě všude. Není to pes. Ten je velký a když někomu uteče a nebo je to nějaký uliční pes, tak do zahrádky nechodí. Kočky přenášejí neuvěřitelné množsvtí parazitů a některé z nich i smrtelné. Není to dávno, co veterinář dělal rozbor mrtvé kočky, která zemřela ně podivných křečích. Měla syfla. Děkuji pěkně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 24.6.2010 18:43

Nu, s tím syflem jste si to vymyslel(a). Syfilis je antroponóza. Otázkou je teoretická možnost infekce opic a cílený laboratorní přenos na králíka a morče. Šelmy ale Treponema p. rozhodně nenapadá. Proč myslíte, že se jedná o lidskou pohlavní chorobu a ne nemoc z povolání veterinářů a chovatelů koček? 
   Jinak ale není pravda, že kočka domácí by raději zůstala volnou šelmou, jak píše konvalinka. Nezůstala. V naší přírodě by neobstála, nepřežila by zimu. Kočka se musí přiživovat na člověku, buďto plánovitě - chovaná , anebo nechtěně - toulavá a přiživující se. Kočka divoká je něco jiného, to je jiný živočišný druh, u nás už snad ani nežije.
   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.105 (?), 24.6.2010 19:09

Moc jsme se nepochopili. Jasně že neměla lidskou formu, kterou způsobuje Treponema pallidum, ale zvířecí, známou jako králičí, kterou způsobuje Treponema cuniculi. Neléčený průběh je podobný jako ten u lidí. Opravdu nemám náladu a čas na to, abych si vymýšlel pošahané historky a psal je na fórum...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika