kdo poradí jak na špačky



host - 168.102 (?)
25.7.2017 12:01

Špačci se střílet nesmí-mám všímavé sousedy, já házím spadlé ovoce nebo větev do stromu a pak pořádně tlesknu-to je vždycky vyplaší, ale udělají kolečko a jsou tam znova. Sežrali mi trochu červeného rybízu a jdou i na rajčata, budu asi pěstovat bílej a rajčata černý.

Jedině co by fungovalo, je ten zvuk predátorů nebo špačka v ohrožení, jednou se mi podařilo jednoho klackem trefit (hážu hodně daleko)a zavřel jsem ho do klece, kterou jsem pověsil na strom a to bylo opravdu účinné, než mi odletělo dno klece i se špačkem (urvalo se větrem). 

Jak ale zajistit, aby se z repráků ozval zvuk jen za přítomnosti špačka, to bych rád věděl, třeba někdo poradí, nechci za to solit tisíce, max. pár stovek.

Díky Roman

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 232.119 (?), 15.8.2017 18:10

Já je tedy nedecimuji, ale plně s Vámi soucítím. Už mnohokrát jsem viděla chlapa u vinohradu plakat. Minulý týden jsme hlavy balili do sítí a každý hrozen ještě zvlášť do tylového pytle, aby aspoň vnoučatům něco zůstalo.

A máte svatou pravdu, ty zobaté ludry se vůbec nebojí ani v těsné blízkosti. A další pohroma je hmyz. Připadala jsem si jak debil, protože takto vyzdobené střapce vypadají hrozně. A to nevím, co to udělá, když je k nim omezený přístup slunce i proudění vzduchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.102 (?), 25.7.2017 12:01

Špačci se střílet nesmí-mám všímavé sousedy, já házím spadlé ovoce nebo větev do stromu a pak pořádně tlesknu-to je vždycky vyplaší, ale udělají kolečko a jsou tam znova. Sežrali mi trochu červeného rybízu a jdou i na rajčata, budu asi pěstovat bílej a rajčata černý.

Jedině co by fungovalo, je ten zvuk predátorů nebo špačka v ohrožení, jednou se mi podařilo jednoho klackem trefit (hážu hodně daleko)a zavřel jsem ho do klece, kterou jsem pověsil na strom a to bylo opravdu účinné, než mi odletělo dno klece i se špačkem (urvalo se větrem). 

Jak ale zajistit, aby se z repráků ozval zvuk jen za přítomnosti špačka, to bych rád věděl, třeba někdo poradí, nechci za to solit tisíce, max. pár stovek.

Díky Roman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 17.4.2011 21:55

Dobrý večer. Ten obrat 1 : 1  - bylo to myšleno tak, že korálek bude v tomto měřítku jako třešeň. Jistě se mnoho čtenářů dobře zasmálo v domění, že budu věšet na stromeček - co jedna třešenička jeden korálek. Tak to ne.  Těsně před začátkem červenání plodů bych chtěl rozvěsit na okrajové větévky po jedné až dvou kuličkách umělé napodobeniny zralého plodu. První nápor špačků se soustředí na ty korálky a potom až budou opravdové zralé plody...? Stromy jsou 180 cm. Samozřejmě, že síťka to jistí, ale vyzkouším to a dám vědět. Zdeněk 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.11 (?), 17.4.2011 22:02

Jsem zvědav na výsledek Vašeho pokusu.

(Můj příspěvek byl samozřejmě myšlen v nadsázce, ale neodolal jsem ho připojit, přestože jste chtěl pouze seriózní příspěvky. 1:1 se dalo chápat oběma způsoby.)

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 139.66 (?), 30.5.2011 11:29

Zo skorcami neuspesne bojujem uz 30 rokov a jedinemu comu by som veril by bolo zariadenie ktore sa umiestni do koruny stromu a ktore by rozoznalo skrekot skrcov a na zklade toho zaplo silne kratkodobe oslepovacie svetlo 10kW/10s smerom hore do koruny stromu tak aby to nahodou neoslepilo ludi alebo zvierata na zemi.

Ten kto take vyrobi bude BOHATY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika