Kdo mi to okusuje listy a poupata?



Lenka 2 - (42)
3.5.2007 22:55
Jak to dopadlo s tou housenkou?? Už jste ji zašlápla? :-))  Nám loni ve skleníku sežrali a zničily spoustu paprik, stříkat jsem to ničím nechtěla... :-(    Taky by mě zajímalo co na ty potvory platí!!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 26.141 (?), 20.4.2007 18:36, zobrazeno: 18953x
Dobrý den. Ne mé milé zahrádce řádí nějaký tajemný vetřelec, pochutnává si na mladých listech a poupatech. V současné době mu nejvíc chutnají poupata a listy tulipánu a k mému velkému smutku také listy plaménku. Už asi dva týdny se ho snažím bezvýsledně vypátrat, zdá se být neviditelným, narozdíl od škod, které napáchá. Až dnes jsem na dosti okousané divizně našla obrovskou šedou housenku (asi 4 cm na délku, vypadala jako klacík). Má vše toto na starosti ona? A co s ní? Mám všechny květiny něčím postříkat? A co hrášek? Mnohokrát všem děkuji za případné rady! Přeji pěkný den, Stáňa
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lenka 2 - (42), 3.5.2007 22:55
Jak to dopadlo s tou housenkou?? Už jste ji zašlápla? :-))  Nám loni ve skleníku sežrali a zničily spoustu paprik, stříkat jsem to ničím nechtěla... :-(    Taky by mě zajímalo co na ty potvory platí!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.182 (?), 12.5.2007 19:05

Může mi někdo poradit, nasadila jsem jahody, už jsou i po odkvětu, ale někdo se mi pustil do listů a teď mám obavu, ať nepřijdu o jahody. Už jsou tam plody tak do postřiku se mi nechce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 238.108 (?), 12.5.2007 22:07
Proč je chcete hned stříkat, když nevíte, co to je? Zkuste nejdříve najít nějakou housenku nebo plže.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
xRenáta - (11), 13.5.2007 9:34
Zkuste nejdříve pozorovat jestli se Vám kolem jahod nepotulují slimáci. Minulý rok mi taky něco užíralo listy i jahody a zjistila jsem, že slimáci si dělali na mém záhonu párty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 120.2 (?), 26.5.2007 22:24
Jsou potvory a umějí se dobře schovat, to mě jeden zelený pavouk ožíral červený javor a zelení mravenci květy rododendronu, kdybych neviděla, nevěřila bych.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 22.254 (?), 10.6.2007 14:30
tiez mi nieco poziera plamienky, najradsej ma tie mladucke a ani nestihnu vykvitnut, su prec. Neviditelny. Hladam hladam a nic. Som myslela, ze srny, alebo ucholak? - tie som v zahrade videla, ale inak nic....slimaka som nevidela ani jedneho v okoli a ani ziadnu husenicu alebo vosky atp.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.65 (?), 11.6.2007 16:11
Taky jsem nenašla ani jednoho vetřelce a pátrala jsem, kdo mi ožírá macešky, hosty, kukuřici,... nevěřila jsem, že slimák, protože jsem žádného neviděla. Pak jsem nasypala modré granulky (Ferramol) a ejhle... najednou jsem jednoho seschlého našla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.34 (?), 11.6.2007 18:38
ja mam ale plamienok asi 2m vysoko do stromu zapleteny, myslite ze az tam sa slimak vysplha po kore stromu k mladym vyhonkom?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.65 (?), 12.6.2007 9:26

Těžko říct, já mám taky vyžrané listy u keřů, ze kterých máme odstínění a to asi není od slimáka, spíš od nějakých housenek, ale žádné jsem neobjevila, tak se mi to nechce hned stříkat nějakou chemií. Zvláštní je, že bezu, co je vedle se ani netknou, ale jasmín a jiné jim chutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika