Je už nějaká náhrada za Dursban?



Stránky: 1,  2   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?) 
24.3.2012 0:49, zobrazeno: 43594x

A podobný dotaz... všechny rostliny s takovýma těma dužnatýma hlízovitýma kořenama mi taky něco vyžírá (kontryhel, kakosty, bergénie apod) Rostlina úplně vyhyne a její kořeny, jsou jakoby celé práchnivé, vyžrané. Při použití Dursbanu se mi povedlo několik posledních kusů zachránit, ale teď nevím čím ho nahradit, abych nepřišla i o zbytekno

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 24.3.2012 7:24

Paní Konvalinko, Dursban ještě loni měl v prodeji Kaufland.Jestli jej má i letos však nevím.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 1.4.2012 16:57

Vloni jsem ho sháněla po internetových obchodech a už byl stažený, hledat v Kauflandu mne ani nenapadlo... ale už asi taky nebude. Je nějaká náhrada???indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.4.2012 20:07

ja ho pouzival na dratovce v mecikach.. a ted nevim cim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.228 (?), 9.4.2012 8:41

 Dursban už nemá ani Kaufland ani nikdo jiný... Je zakázaný...    Ale v žádné -ani specializované prodejně vám nikdo neřekne čím ho nahradit... Jen takové rady hokus pokus-kdy vám řeknou můžete zkusit prolít zem mospilanem-ALE účinek je slabý... Tak tomu říkám rada nad zlato :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.228 (?), 9.4.2012 8:47

Dají se použít parazitické hlístice... ty jsou vcelku účinné-ALE... jen v tom případě že vám pošta doručí tyto organismy ještě živé. Nesmí totiž proschnout a ani by se neměly skladovat při vyšších teplotách-a to většinou pošta zaručit nemůže... A prodejny-jako OBI a jiné tyto organismy ani neprodávají... Nejen že je to celkem drahá záležitost-ale především z důvodu že je nejde dlouhodobě skladovat jako chemické přípravky... takže milí zahradkáři-naše rododendrony asi sežerou lalokonosci a my jim nijak nepomůžeme...    Unie totiž něco zakáže-ale alternativu nenabízí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 9.4.2012 8:53

Na stránce Vyhledávání v registru přípravků zadejte do kolonky škodlivý organismus například drátovci a vyjede Vám seznam povolených přípravků.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.182 (?), 9.4.2012 23:39

Dursban 10 G, Basudin 10 G a dalsi "klasicke" pudni insekticidy uz nemaji platnou registraci a prodejci je nemuzou dodavat.

Jsou dve moznosti:

1) vyhledejte depotni pudni insekticid ve forme granulatu obsahujici ucinnou latku IMIDACLOPRID 2.5 - 5%; v Nemecku dostat kupr. pripravek LIZETAN Combigranulat, je to dlouho ucinny pudni a systemovy insekticid s pridavkem hnojiva. Nevim, jestli to dostat v CR.

2) pripravte zalivku insekticidem, nejvhodnejsi jsou pripravky Confidor 70 WG (0.7 g/L), Actara 25 WG (0.4 g/L) nebo Calypso 480 SC (0.9 mL/L). Tedy vemete kupr. 2 L vody, rozmichate v ni 1.8 mL Calypso 480 SC a pripravenou jichou substrat rostlin prolijete v davce ca. 100 mL jichy na litr substratu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 10.4.2012 7:56

Děkuju za rady, prostuduju návody a něco z toho použiju.

,,Na stránce Vyhledávání v registru přípravků zadejte do kolonky škodlivý organismus " - no jo, jenže copak já poznám, co to je? To bych musela být entomologblush Prostě nějaká tlustá bílá larva v dřevitých pivoňkách a mám i další kandidáty, co postupně scházejí a neví se proč.....a pak takové malé hnědošedé zahroucené larvičky co vyžírají dužnaté kořeny - třeba mi postupně zlikvidovali celý záhon bergeniísad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 10.4.2012 7:58

takže jedině Calypso, ostatní přípravky nejsou příliš v ČR rozšířeny, akorád postříkat plošně výsadby mečíků mi přijde víc neeko než když člověk nasype Dursban jen do řádku. Tady to profesoři dost nevychytali! no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika