Je už nějaká náhrada za Dursban?



Stránky: 1,  2   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?) 
24.3.2012 0:49, zobrazeno: 43817x

A podobný dotaz... všechny rostliny s takovýma těma dužnatýma hlízovitýma kořenama mi taky něco vyžírá (kontryhel, kakosty, bergénie apod) Rostlina úplně vyhyne a její kořeny, jsou jakoby celé práchnivé, vyžrané. Při použití Dursbanu se mi povedlo několik posledních kusů zachránit, ale teď nevím čím ho nahradit, abych nepřišla i o zbytekno

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 24.3.2012 7:24

Paní Konvalinko, Dursban ještě loni měl v prodeji Kaufland.Jestli jej má i letos však nevím.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 1.4.2012 16:57

Vloni jsem ho sháněla po internetových obchodech a už byl stažený, hledat v Kauflandu mne ani nenapadlo... ale už asi taky nebude. Je nějaká náhrada???indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 1.4.2012 20:07

ja ho pouzival na dratovce v mecikach.. a ted nevim cim...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.228 (?), 9.4.2012 8:41

 Dursban už nemá ani Kaufland ani nikdo jiný... Je zakázaný...    Ale v žádné -ani specializované prodejně vám nikdo neřekne čím ho nahradit... Jen takové rady hokus pokus-kdy vám řeknou můžete zkusit prolít zem mospilanem-ALE účinek je slabý... Tak tomu říkám rada nad zlato :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.228 (?), 9.4.2012 8:47

Dají se použít parazitické hlístice... ty jsou vcelku účinné-ALE... jen v tom případě že vám pošta doručí tyto organismy ještě živé. Nesmí totiž proschnout a ani by se neměly skladovat při vyšších teplotách-a to většinou pošta zaručit nemůže... A prodejny-jako OBI a jiné tyto organismy ani neprodávají... Nejen že je to celkem drahá záležitost-ale především z důvodu že je nejde dlouhodobě skladovat jako chemické přípravky... takže milí zahradkáři-naše rododendrony asi sežerou lalokonosci a my jim nijak nepomůžeme...    Unie totiž něco zakáže-ale alternativu nenabízí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 9.4.2012 8:53

Na stránce Vyhledávání v registru přípravků zadejte do kolonky škodlivý organismus například drátovci a vyjede Vám seznam povolených přípravků.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.182 (?), 9.4.2012 23:39

Dursban 10 G, Basudin 10 G a dalsi "klasicke" pudni insekticidy uz nemaji platnou registraci a prodejci je nemuzou dodavat.

Jsou dve moznosti:

1) vyhledejte depotni pudni insekticid ve forme granulatu obsahujici ucinnou latku IMIDACLOPRID 2.5 - 5%; v Nemecku dostat kupr. pripravek LIZETAN Combigranulat, je to dlouho ucinny pudni a systemovy insekticid s pridavkem hnojiva. Nevim, jestli to dostat v CR.

2) pripravte zalivku insekticidem, nejvhodnejsi jsou pripravky Confidor 70 WG (0.7 g/L), Actara 25 WG (0.4 g/L) nebo Calypso 480 SC (0.9 mL/L). Tedy vemete kupr. 2 L vody, rozmichate v ni 1.8 mL Calypso 480 SC a pripravenou jichou substrat rostlin prolijete v davce ca. 100 mL jichy na litr substratu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 10.4.2012 7:56

Děkuju za rady, prostuduju návody a něco z toho použiju.

,,Na stránce Vyhledávání v registru přípravků zadejte do kolonky škodlivý organismus " - no jo, jenže copak já poznám, co to je? To bych musela být entomologblush Prostě nějaká tlustá bílá larva v dřevitých pivoňkách a mám i další kandidáty, co postupně scházejí a neví se proč.....a pak takové malé hnědošedé zahroucené larvičky co vyžírají dužnaté kořeny - třeba mi postupně zlikvidovali celý záhon bergeniísad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 10.4.2012 7:58

takže jedině Calypso, ostatní přípravky nejsou příliš v ČR rozšířeny, akorád postříkat plošně výsadby mečíků mi přijde víc neeko než když člověk nasype Dursban jen do řádku. Tady to profesoři dost nevychytali! no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika