jak zničit puklici



host 
8.6.2002 14:26, zobrazeno: 23956x
Prosím, poraďte mi. Na některých rostlinách se mi objevila puklice (nevím, zda je to správný název). Jsou to malé, světle hnědé útvary, připomínající malou kapku vosku. Odstraňuji ji mechanicky, protože jediný způsob likvidace o kterém vím, je spálení celé rostliny. To nechci. Je možné se tohoto parazita zbavit i jinak? Existuje nějaká prevence? Děkuji za radu. Hana.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
hejduk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52), 10.3.2003 21:07

Puklice jsou hnědé nebo nažloutlé, mají klenutý voskovitý štít. Najdeme je na rubu listů a v různých listových štěrbinách. Sají listy a přitom vylučují sladkou medovici, která se stává příbytkem hub a ty způsobují černý povlak v místě výskytu škůdce. Jedná se tedy o první příznak nezvaných hostů.Puklice napadají všechny rostliny od citrusů po ibišky.
Ochran proti puklicím je velmi obtížná, protože postřiky nepomáhají. Puklice jsou odolné díky svému štítu a jen systémový insekticid je v opakované formě zničí. Seznam působících prostředků najdete na mé, níže uvedené stránce, stejně jako návod na hubení asi 40 druhů škůdců.Na MENU je kolonka ochrana rostlin a dále živí škůdci-
J. Hejduk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.7 (?), 26.11.2015 16:42

Prosím poraďte čím postříkat venkovní rostliny proti puklici. A prosím hlavně kdy, v kterém roční období. Nyní to již asi nemá cenu. Ale rád se poučím. Děkuji moc za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 26.11.2015 21:25

Větší kartáčem, menší kartáčkem. A přilákat sýkorky, ty udělají čistku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.7 (?), 27.11.2015 10:04

Pochybuji, že by je sýkorky zlikvidovali, mám je na zahradě a puklice si řádí vesele dál. Jde mi jen o to doporučit nějaký vyzkoušený preparát a hlavně kdy, v kterém ročním období je postříkat. Díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 27.11.2015 13:16

Napadá mě Mospilan. Od vyrašení několikrát opakovat po deseti dnech. Asi by bylo dobré přidat smáčedlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.7 (?), 29.11.2015 9:03

Díky, na jaře tedy vyzkouším, uvídíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika