Jak zničit chrousta



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 184.212 (?) 
28.6.2007 16:31, zobrazeno: 127259x

Dobrý den,

chtěl jsem se Vás zeptat, zda nemá někdo podobný problém jako já. Pod trávník jsem našel spoustu larev chrousta. Nevím, jak je zlikvidovat ( na ploše asi 20m2 ). Pomalu mi ničí trávník a zahradu.

Děkuji Zdeněk Látal

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 96.148 (?), 29.7.2007 18:15
Dobrý den, chroust má rád zásadité pH. Za předpokladu, že máte v půdním profilu pH vyšší než 7, zkuste trávník pohnojit síranem amonným. Nabízí se použití granulovaných nematocidů, které je lepší zapravid do profilu, jenže tím byste si trávník poničil. Zkuste tedy na trávník nasypat síran amonný, účinek by se měl pozvolněji dostavit. Můžete též použít i basamid granulát a dusíkaté vápno, měly by zajistit rychlejší účinek. Tato hnojiva mají dle mého názoru vedlejší účinek na hmyz...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 135.77 (?), 29.7.2007 22:20
Dneska už je chroust skoro vzácným živočichem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 4.36 (?), 30.7.2007 21:33
Bohužel se opravdu jedná o chrousta. V červnu jsme je totiž večer chytali. Oni se totiž na Jižní Moravě, konkrétně na Hodonínsku neskutečně přemnožili.A máme ten stejný problém jako p. Látal. Z trávníku se postupně stává holá zemina a chomáče trávy bez kořínků.  V zemi je spousta larev různého stáří (Takže nejen letošní ) a kosi na ně evidentně nestačí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 30.7.2007 22:07
Chroust jako imago žije v květnu, nikoli v červnu. To, co se letos přemnožilo byl chroustek letní (menší jednobarevný, žlutohnědý).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr.Cynik - (49), 31.7.2007 0:22
Neříká se mu lidově též babka? Těch máme každým rokem u rodičů na zahradě docela dost. Něco naloví kočky a nevšim jsem si, že by něčemu škodili. A IMHO chroust se objevuje kvůli svému generačnímu cyklu po čtyřech letech, ne?
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 31.7.2007 12:27

Na obrázku je Chroustek letní - Amphimallon solstitiale
Pravý chroust (Melolontha melolontha - vulgaris) je dvakrát větší, má černou hlavu a štít, hnedé krovky,  zadeček do špice, a zespodu je černý s bílými vzdušnicemi. Cyklus chrousta je skutečně čtyřletý, chroustci mají larvální stadium kratší, tuším dvouleté. Brouci se samozřejmě  vyskytují každoročně, v závislosti na délce cyklu se dřív přemnožovali - chroustí roky bývaly po 4 letech. Poslední plošné chroustí roky byly v letech 1964 a 1968. To jich v květnu večer byla plná obloha. Pak jako když utne. Že by odešli před internacionální pomocí?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.37 (?), 14.5.2015 16:51

Přijeď se podívat na jih Moravy - změníš názor. Fšimněte si jak jsem slušný. Franta,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.210 (?), 15.4.2009 4:07

Mohu vám poradit jednoduše mám na zahrádce 5 koček a oni rádi chrousty žerou.Je to pro ně docela pochoutka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.74 (?), 10.8.2010 22:34

Dobrý den, já mám problém s brouky v půdě, vůbec nevím, jací brouci to jsou.Mají cca 2cm, jsou žlutohnědí až hnědí, velice rychlí a celkem tvrdí. Objevují se mi už i v chatě.Nevíte, prosím, o jaké brouky se jedná a zda škodí rostlinám?A jak se jich zbavit?Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika