jak se zbavit mšicí na ibišku



Stránky: 1,  2   
mamina - (3) - 49.4 (?) 
3.9.2008 13:27, zobrazeno: 43728x

mám na ibišku mšice neví někdo jak se jich rychle zbavím?děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 3.9.2008 13:29

Žeby niektorým prípravkom na mšice?

Pirimor, Mospilan a kopa ďalších....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mamina - (3) - 49.4 (?), 3.9.2008 13:33

myslíte taky mne to napadlo, ale chtěla jsem zkusit něco nechemického mám doma dvě malé děti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 3.9.2008 13:39

Deti nepostrekovať! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 192.35 (?), 3.9.2008 13:37

Mám stejný problém, nepomáhají ani přípravky a nepomáhá ani osprchovat vodou.Vracejí se stále.Nemá někdo nějaký účinný tip.Nechci ho vyhodit.Přes léto je venku a je to dobrý, ale jak ho uklidím domů tak to začne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.155 (?), 4.9.2008 13:37

Do mýdlové vody přidat několik kapek alkoholu a postříkat mšice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.197 (?), 29.10.2008 18:46

A v jaké koncentraci ten Mospilan používáte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 29.10.2008 23:45

Na mšice na ibišku mi spolehlivě zabírá Pirimor, koncentrace je dána už výrobcem. Musí se ovšem postřííkat důsledně, když vynecháte třeba ruby listů, tak je problém velmi rychle zpět, protože zbytky populace přežijí. děti chraňte tak, že rostlinu umístíte po stříkání v jiné místnosti, než se pohybují. Za pár dní je vše OK :-)

Mšice obvykle napřed napadnou na rostlině jednu nebo dvě větvičky. Po zjištění mšic jako první pomoc obvykle napadenou větvičku nemilosrdně uštřihnu a zbytek ibišku pak důsledně postříkám (viz výše). Výsledek je uspokojivý, mšice to vzdají.

Mospilan je "silnější ráže" - používám ho především na molice na fuchsiích, na které Pirimor ani většina jiných prostředků nezabírá. Postupuji tak, že napřed napadenou kytku pořádně osprchuji, a to i na rubu listů, kde jsou vajíčka molic, a po proschnutí pak vše důkladně nastříkám Mospilanem (až z listů kape).

Zatím vždy vše fungovalo perfektně. Můj názor je ten, že neúspěch je většinou zaviněn malou koncentrací prostředku nebo nedůsledným nastříkáníém na všechna napadená místa (já stříkám preventivně každou část rostliny, nejen viditelně napadená místa.)

Pokud se týká ředění Mospilanu, tak v principu postupuji podle návodu. Je tam různé ředění na různé druhy rostlin, takže je třeba se zaměřit podle toho. A já používám malinko sytější roztok (ale opravdu malinko).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 47.10 (?), 11.11.2008 13:04

Mam ted stejny problem, po preneseni rostlin z venku do tepla se msice lavinove rozmnozily. Chci vyzkouset slunicko sedmitecne, nedavno jsem jedno nasla pri zazimovani rostlin, tak jestli tam jeste bude, zkusim ho na ne nasadit. V lete venku se mi to osvedcilo. Na uplne zamsicovanou rostlinu jsem prenesla dve, zrejme se jim tam zalibilo, protoze zanedlouho se to tam hemzilo dravymi larvami. Ibisek byl v celkem kratke dobe uplne cisty. Bohuzel i drave larvy slunecka padly za obet nejakemu jinemu parazitovi, protoze jsem je tam pak nasla vysusene s dirkou v tele, jak je zrejme nece zevnitr vyzralo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.122 (?), 11.11.2008 13:53

Nebyl to spíš zbytek po svlíkání?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika