Jak odpudit strakapouda?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 225.123 (?) 
28.10.2007 1:57, zobrazeno: 96667x
Do nového štítu u chalupy, vytvořeného z nových, Luxolem 4-krát natřených prken, se mi s nezměrnou chutí pustil strakapoud. Chalupa je na samotě, asi 150 m od vesnice. Bylo mi řečeno, že to musím asi 3 až roky vydržet, nežli dřevo zestárne.  Poraďte mi, prosím, jak ho odpudit a přitom nezhyzdit chalupu. Díky za všechny dobré rady. Chalupář z Vysočiny.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.10.2007 2:22

Měli jsme něco podobného. Pověsili jsme na šňůrku staré CD a připínáčkem připevnili na prkna. Již rok máme pokoj.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.123 (?), 29.10.2007 21:07
Díky, Danielo, právě něco takového zkouším, tak uvidím, jak se to osvědčí. Ještě jednou díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 253.29 (?), 30.10.2008 13:32

Bohužel se Strakapoudem velkým mám hrozné zkušenosti. Opakovaně mi ničí zateplení domu z polystyrenu, vydlabané díry jsou velkých rozměrů a žádné plašiče nezabrali, a když tak jen na pár dnů. Naposledy jsem si namontoval na fasádu plašiče s fotobuňkou, které doporučují odborníci, cena jednoho je kolem 1250,- Kč a ten pohled bych vám nepřál - ten neřád vykloval do před pár dny opraveného polystyrenu další díru, plašič píská a bliká a ptáček jede vesele dál. Zabalit dům do sítí, chachá, tak do toho už nejdu, na to nemám. Vypadá to, že dám na modlení a díry můžu spravovat do nekonečna.

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.235 (?), 30.10.2008 13:45

Slepil jsem ptačí budku z odřezků YTONGU cca. 30mm silných. I když jsem vchod oblepil silnou plastovou foliíí, strakapoud se do ní proklobal. Ale jinak je to hezký pták a na mé zahradě se starými ovocnými stromy i užitečný. Není plachý, spíše zvědavý. Jednou jsem zastříkl dutinu v jabloni montážní pěnou(kvůli vodě). Strakapoud ji během dopoledne úplně vyčistil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 53.50 (?), 30.10.2008 15:28

Dobrý den, obávám se, že strakapoud se chce u Vás zabydlet, protože zřejmě nikde v blízkosti nebudou tzv. doupní stromy. U nás žije párek strakapoudů, ale vlastníme jeden a soused druhý ořešák, které jsou plné dutin a taky potřebují "léčbu" strakapoudovu. Zřejmě proto naše dřevěné štíty nikdy nenapadl ani další dřevěné stavby v okolí. Oba ořešáky plodí, uřízneme vždy jen silné větve, které by mohly pádem někomu ublížit. V dutinách hnízdí i jiní ptáci. Problém je, že takových stromů nikde moc nebývá, každý se je snaží co nejrychleji odstranit a nahradit je novými. Bude to problém obdobný tomu s kunami-nekonečný boj. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 160.168 (?), 11.8.2010 12:30

Po 8 letech objevil strakapoud moji zateplenou fasádu.Zatím 3díry o průměru10cm.Jak na něj?Nebo to bude boj s větrnými mlýny?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 197.60 (?), 5.11.2010 19:08

Asi tak :(!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 62.197 (?), 26.4.2016 15:52

Jo, tak se strakapoudy máme opravdu BOHATÉ zkušenosti. Strakapoudy jsme řešili s manželkou minulý rok na podzim. Měli jsme tehdy rok a půl starou (nebo spíš novou) fasádu a začali nám tam hnízdit strakapoudi. Jedna díra vedle druhé – opravdu zážitek. Bylo nám do breku. Zkoušel jsem do děr stříkat pepřový sprej, nepomohlo to ani náhodou. Tak jsem zkoušel vzduchovku, jenže ten prevít skoro pokaždý přiletěl, když sem byl v práci a vyžral další díru. Normálně nám to prokloval i přes silnou perlinku. Nakonec jsme jako poslední možnost zkusili použít Antistrakapoud. Stal se zázrak – strakapoud vzal opravdu „roha“. Párkrát se ještě vrátil, ale vyklovaného nepřibylo nic a teď je pryč. Takže pro všechny nešťastníky, kteří už mají strakapoudů plné zuby (a my teda fakt jo) nám tohle řešení pomohlo. Je pravda, že se strakapoud odstěhoval po aplikaci Antistrakapoudu vedle k sousedům, ale my máme klid a naší fasádě se obloukem vyhýbá. Povzbuzení nakonec - držím palce, nevzdávejte to! yes
Jirka Ondráček, Praha 4

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 131.117 (?), 27.4.2016 17:33

Antistrakapoud je dost nová věc, proto se o něm asi tolik nemluví, ale u mě na chatě to taky pomohlo. Sem s tím spokojenej. Bydlíme kousek od lesa (Sázava) a strakapoudy tady máme normálně, to se ani vystřílet nedá. Nechal sem na fasádě zapíchnutý ty držáky co se prodávaj se sadou s Antistrakapoudem i s tou napatlanou pastou. Když strakapoud přiletí, vždycky přistane jen na ten držák a fasády si nevšímá. Láká ho asi ten hnědý střed na držáku. Začne do toho zobákem mlátit a to jsou rány jak ze samopalu, ale do fasády se opravdu nepustí, zobá jen ten držák a fasáda je OK. Dost dobrý. Řek bych, že Antistrakapoud funguje. Škoda že jsem neměl Antistrakapoud před pár lety, asi bych si ušetřil nějaký ten šedivý vlas a pár krabiček broků do vzduchovky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika