Jak na žáby ve skalce



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
vladaprager - (1) - 12.218 (?) 
2.9.2009 21:16, zobrazeno: 89777x

Chtěl bych se zeptat jak se zbavit žab ve skalce. Jsou to zřejmě ropuchy(hnědé s bradavicemi). Přivezli jsme je asi s hlínou při zakládání skalky a neskutečně se rozmnožili. Všude je vyhrabaná hlína a veliké díry i ve spárách kamenné dlažby.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 143.205 (?), 3.9.2009 7:16

Poznámka č.1 ropucha obecná podléhá zvýšené ochraně,

č.2 sama se ze skalky přestěhuje na jiné místo neb je to živočich milující vlhko a vodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.236 (?), 3.9.2009 7:21

Ropuch na zahrádce si většinou každý považuje. Asi máte radši slimáky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Juro - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 121.238 (?), 3.9.2009 9:57

Hovori sa, ze vsetkeho vela skodi... Asi by sa nic take nestalo, ak by ste niekolko odchytili a preniesli niekam na vlhke stanoviste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 7.210 (?), 3.9.2009 14:05

Ropuchy jsou pro zahradu a skalku požehnáním, skvěle likvidují hmyz a slimáky. Logicky jsou přísně chráněné. Poprvé se setkávám s dotazem, jak se jich zbavit. Nenapadá mne žádná racionální odpověď. Snad je citlivě odchytit a přenést na jiné místo, které jim vyhovuje biotopem.

Ropuchy a skokany hnědé s potěšením sleduji na sv é zahradě a na bylinkové skalce. Také je jich mám možná deset, dvanáct. Nikdy jsem si ale nevšiml, že by vyhrabávaly hlínu a spáry v dlažbě...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.26 (?), 3.9.2009 17:46

Rovněž si nemyslím, že by žáby cokoliv vyhrabávaly, nemají na to nožičky. Nebo ručičky? Já jsem moc ráda, že u nás žabky jsou, Od malilinkaté snad 1,5 cm až do 8 cm. A slimáky skutečně nemám. Jedna dokonce hopkala neúnavně za mým manželem. Když šel do dílny, přihopkala, šel do sklepa, už tam byla, šel jinam a zase si ho našla. Opravdu to bylo srandovní. Jakoby byla ochočená. Každý večer máme nějakou na verandě. Nevím, mně je to milé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
MArty - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (111) - 187.141 (?), 6.9.2009 6:00

Máme skalku asi 2 metry od studánky a potůčku, kde jsou ropuchy a určitě nám nic nevyhrabávají. Slimáků máme minimálně (nevím ale ji-li to následek pobytu ropuch) i když sousedi si na ně stěžují, že se u nich rozmohli. Určitě bychom se žab ani ropuch nezbavovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.3 (?), 14.7.2022 9:35

Věřím tomu, že jsou užitečné, ale moje zkušenost je taková, že dělají "tunely" pod záhony. Pak zaléváte, a půl podtunelovaného záhonu se vám propadne. Je to vlastně logické - záhony se zalévají a ve vlhké půdě tunely i lépe drží, nesesypávají se. Krtek to není, chybí krtince. Myši na pozemku nemám. Podezíral jsem ještěrky, kterých je tu dost, ale tunely mají průměr cca 10 cm, ještěrky takový průměr nepotřebují. Takže spíše asi žáby, které občas zahlédnu.

Samozřejmě jim nechci ublížit, jen je vyhnat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
A.Popelková - (38) - 139.181 (?), 4.9.2009 13:41
K tomu se připojuji, také sem nikdy neslyšela, že by se někdo zbavoval žab, ropuch nebo skokanů o tom že jsou chráněné ani nemluvě.Ale mám problém.Před nedávnem se ke mě nastěhoval čáp a chodí mi na ně.Co s čápem, ten je žere chráněné-nechráněné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 55.26 (?), 5.9.2009 23:43

Já myslím, že pokud Vám čáp nějak extrémně nevadí, nelamte si s tím hlavu. Příroda si už poradí. Akorát bych ho trochu víc hlídala, aby nepřinesl do chalupy nějaký nečekaný přírůstek :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika