Jak na veverky?



Stránky: 1,  2   
host - 214.246 (?) 
15.6.2014 9:56, zobrazeno: 11485x

Prosím o radu. Už dlouhé roky se zde potulují veverky. Posledních pár let mi však devastují okrasnou zahrádku. Sice jsem je nenačapala in flagranti, ale na jiné zvíře to prostě "nepasuje". Začalo to vyškubanými plazivými skalničkami, poté "očesanými" tulipány a pokračovalo to zdevastovanými květináči s fuchsiemi a muškáty. Nejdříve jsem podezřívala kočky, potom ježky, ale když jsem různě pod rostlinkami nacházela zahrabané vlašské ořechy, usoudila jsem na veverky. Musí to "činit" někdy nad ránem.  Už mě to přestává bavit. Každé ráno najdu nějakou kobercovou skalničku doslova rozšrotovanou a rozházenou na všechny strany. Je to k pláči. U okolních sousedů se to neděje, protože ti buď se o zahrady nestarají, nebo mají klasiku posledních let - túje, túje, túje a jiné jehličnany. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 15.6.2014 11:24

Spíš bych to tipoval na kunu.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 15.6.2014 12:18

Možná ještě dodatek.Ty rostliny jsou nejspíše v cestě kuny.Dokáže je takto zlikvidovat.Zkuste nějak zabránit právě možné cestě.Třeba dráty u země u plotu atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 214.246 (?), 15.6.2014 15:25

Těžko klást překážky v cestě. Ploty mají betonové zídky a pletivo nebo dřevěné laťky jsou vedeny dost nízko. Právě proto to typuji na tu veveru. Ta potvůrka dokáže udeřit v ktérékoli okrasné části zahrady. Ať to jsou záhony kolem plotů, záhon uprostřed zahrady, nebo betonové truhlíky s muškáty rozestavěné kolem domu. Zrovna před chvíli jsem zase "našla" rozcupovaný rozchodník v prostřední části pozemku a hvozdík ve skalce u plotu!!! Je mi z toho do breku.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.201 (?), 15.6.2014 15:33

No, nevím. Veverka může chodit krást oříšky, ale není žádným plundrovačem zahrad. A že by zahrabávala vlašáky do hlíny? Nevěřím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.22 (?), 15.6.2014 19:32

Pujčte si fotopast a budete mít jasno v tom, kdo to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 128.166 (?), 15.6.2014 20:38

Já bych si tipl třeba na sojky. Vyskytují se u Vás?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.246 (?), 16.6.2014 15:43

Sojku sice zřídka vídáme, ale opravdu jen výjimečně. Co dokáže kos svým zobákem, když si umane vydolovat žížalu, vím taky. Tohle je vyhrabané drápkama. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 17.6.2014 8:53

tak to bude ježek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.58 (?), 17.11.2015 8:47

Vlašský ořech na zahradě nemám a uprosřed trávníku jsem našel (lehce) zahrabaný ořech. Šlápl jsem na něj a bylo mi divné co to může být. Tak mi řekněte co může být původcem. Ano veverek tu máme spoustu. Lískových ořechů ještě více (i v sousedství) takže na lidi sem tam něco zbyde. Pauli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika