Jak na Mandelinku bramborovou?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 49.138 (?) 
25.4.2010 8:02, zobrazeno: 83402x

Dobrý den, někde jsem četla, že Mandelinka nemá ráda vůni kopru.Takže se mají poházet semínka kopru mezi brambory, jenže nevím přesně jestli t byl opravdu kopr.Nevíte?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 26.4.2010 0:20

Kopr možná trochu zabírá, ale stoprocentně odpuzuje mandelinky křen. A co se týče zlepšení vůně a chuti brambor, tak tu zlepšuje přítomnost kmínu v porostu brambor a možná též trochu odpuzuje mandelinku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 26.4.2010 7:09

Asi jak kde. Nevím, kolik křene by mělo být Sem tam keřík mi roste mezi bramborami proti mé vůli, mandelinkám to nevadí. Těm asi nevadí nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.31 (?), 26.4.2010 23:25

Spolehlivé je zmáčknutí gumovou rukavicí. Nejlépe už u vajíček. Jsou pěkně oranžová ale na spodní straně listu takže na ně normálně není vidět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
f.rozkosny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (120) - 51.120 (?), 27.4.2010 1:20

Křen selský jim vadí, ale nemám odzkoušeno v jakém poměru vůči bramborám. A mohl by se z něj i časem stát nechtěný plevel.

Na malém záhonku, za teplého a slunného počasí, je asi nejlepší ruční likvidace, hlavně 1. generace brouků a jejich vajíček.

Nebo s trochou nadsázky: "nasadit dravé ploštice a slunéčka či pořídit si krůty nebo perličky."

Na větším záhonu to půjde zvládnout asi jen chemií, např. CALIPSO nebo MOSPILAN dle návodu k použití. Na větším záhonu budete též pravděpodobně nuceni ošetřovat proti plísni bramborové, takže se to dá spojit i s tím postřikem proti mandelince.Ten kopr, mezi řádky brambor, bych asi v tom případě ke konzumaci nepoužíval.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.242 (?), 17.6.2010 23:11

Už jsou letos u vás taky ty potvory? Sebrala jsem již několik dospělých a vajíčka rozmačkám. V brambořišti roste kopr, afrikány (zatím), vedle je křen. Nic jim nevadí.Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 18.6.2010 7:01

Letos jsem zatím mandelinku neviděl. Bramborovou nať úspěšně žerou jen slimáci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 10:51
Dobrý den. My sbíráme mandelinku už nějaký čas.Jak jsem několikrát psala, máme zahrádku ve velmi teplé kotlině. Jenže porost je zatažený, už není dobré do něj vstupovat. Bude-li to jako loni, přijde na řadu chemie. Nebylo zbytí.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 147.173 (?), 28.6.2010 18:35

Nevěřil jsem tomu, ale funguje to. Likviduji mandelinku výluhem z kopřiv.Nacpu 10 l kýbl kopřivami a zaleji vodou.Cca za 5 dní vodu sleji a přes jemné sítko-šlo by asi i plátýnko- naleji do rozprašovače s dlouhým ramenem a stříkám. Do druhého dne mnandelinky zmizí, hlavně to funguje na mladší vylíhlé. Už jsem stříkal 3x a mandelinky vždy zmizely.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 29.6.2010 0:31

Když do druhého dne zmizí, kdy se zase vrátí? - že jste stříkal už 3x?... Tolik kopřiv bych ani nesehnala!    :-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika