Kde sehnat RODEX



host - 170.88 (?)
10.8.2006 21:04

Používám ty „robertky“ už několik let.
Koupil jsem hned dva. Jejich účinnost se projeví pouze tehdy, když jejich špica (největší zdroj hluku) prochází přímo přes používanou chodbičku. Takhle to krtky odradí asi do okruhu 8 – 10m. Pouhé zakopání kamkoliv je bez účinku. S hryzcama to je horší, neboť mi ozvučenou chodbu zasypali a vrhli se na mrkev. Nevím jak ostatní typy, ale já mám „robertky“ na baterky a ty slyšet jsou. Pokud si chvíli sednu a odpočívám, začne mi to lézt na nervy. Při práci to jaksi nevnímám. Navíc baterie aby vydrželi celou sezónu a přitom nevytekli je potřeba koupit alkalické a to GP ultra (ty vždy vydrželi nejdéle – až celou sezónu) a to máte u dvou přístrojů hned čtyři stovky v ….. Řekl bych že stoprocentní to teda není. Ale to asi není nic.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
host, 18.10.2005 12:30
V suchém létě nakrájet jablha na1/6 vtlačit do nich 1-2 kousky granulí jedu a vložit k používaným otvorům .Brzo na jaře posypat kouskymrkve práškovým jadrm a vložit na kraj používané nory.nástrahy vkládat dokud mizí
Zahradu jsem měl plnou hryzců a 2 let jsem je zlikvidoval
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.87 (?), 10.8.2006 11:49
Má někdo zkušenosti s elektronickými plašiči hryzců? Solární nebo na baterky takový "robertek", který má dělat pro člověka neslyšitelný tvuk a přitom hrabošům nepříjemný. Moc se mi to nezdá... 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 170.88 (?), 10.8.2006 21:04

Používám ty „robertky“ už několik let.
Koupil jsem hned dva. Jejich účinnost se projeví pouze tehdy, když jejich špica (největší zdroj hluku) prochází přímo přes používanou chodbičku. Takhle to krtky odradí asi do okruhu 8 – 10m. Pouhé zakopání kamkoliv je bez účinku. S hryzcama to je horší, neboť mi ozvučenou chodbu zasypali a vrhli se na mrkev. Nevím jak ostatní typy, ale já mám „robertky“ na baterky a ty slyšet jsou. Pokud si chvíli sednu a odpočívám, začne mi to lézt na nervy. Při práci to jaksi nevnímám. Navíc baterie aby vydrželi celou sezónu a přitom nevytekli je potřeba koupit alkalické a to GP ultra (ty vždy vydrželi nejdéle – až celou sezónu) a to máte u dvou přístrojů hned čtyři stovky v ….. Řekl bych že stoprocentní to teda není. Ale to asi není nic.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.200 (?), 8.9.2006 8:01
používám elektronický odpuzovač již rok.. krtek se opravdu odstěhoval. Minulý týden mi došly baterky a než jsem je vyměnil za cca 3dny.. byl tam zpět.. ale ted po pár dnech už hromádky ustaly... a baterky jsem vyřešil tak, že jsem použil trafo a diodový usměrnovač..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Groh - (17), 24.10.2006 11:11

Mám vyzkoušenou REVIRU. První aplikace nám účinkuje již šestý rok. Je jistě účinné tyto škůdce vychytávat, ale bohužel přijdou jiní. Tato ochrana není jedovatá a působí dlouhodobě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.249 (?), 11.11.2006 22:39
Napadlo mně, zdali někdo nezkoušel použít elektrické impulzy ,např. indukční cívka z auta, nebo tzv. magneto, které se používalo v polních telefonech.Krtek ryje nejraději, když je půda vlhká , a to právě vede dobře el. proud.Nikoho to nemůže zabít, ale je to krajně nepříjemné, vzpomeňme ,jak nám hliníkové trubičky napojené na cívku s přerušovačem ve škole kroutily rukama.Snad kdyby se do země napíchaly elektrody -jedna ,drátem (i pod zemí) propojená řada jednoho pólu a naproti řada druhého pólu, pak mezi oběma řadami by mohl vzniknout  pás ve kterém by asi krtek nevydržel. Bylo by to ekologické a vyhovělo by to požadavku chráněných živičichů.Byl bych rád, kdyby mi to někdo potvrdil, nebo vyvrátil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Luboš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60), 12.11.2006 0:18
Řekl bych, že Vámi navrhovaný „plašič“ je  neefektivní.
Zmiňované generátory mají tak malou účinnost až jsou nepoužitelné. Jistě že se dá použít i výkonější generátor. Ale pokud nemáte nějakého ukrajince který by Vám celý rok točil s klikou, tak to musíte připojit na síť. Kdysi jsme takto chytaly žížaly. Systém z bezpečnostních důvodů popisovat nebudu, ale účinnost se projevovala do čtvrt hodiny a to do okruhu jednoho metru při výkonu od 220W do 2000W, záleží na vodivosti půdy.  Při hlídání v  kruhu 6m (Ø12m) je to asi 30x víc. Při střední vodivosti země, by výkon dosahoval asi 3kW. Pokud by jste hlídal 200 dní vroce tak by Vás to přišlo asi na 43200,-kč.
No a to by Vás ten ukrajinec asi přišel levněji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.20 (?), 24.4.2007 11:20
Při použití silnějšího proudu by mohli vylézt havíři a namlátit Vám. Neriskoval bych to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.121 (?), 15.2.2008 10:51

A když je takhle chytáte, kam je potom házíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.185 (?), 19.5.2011 12:29

Dobrý den,

 můžete mi prosím říci něco více o přípravku Revira? Nikde jsem o něm neslyšel.

Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika