Identifikace škůdce



Marin - (2) - 142.118 (?) 
20.6.2015 21:26, zobrazeno: 4938x

Dobrý den, prosím o určení škůdce viz. foto. Focen v plastové misce, do které jsem ho zklepl. Velikost brouka cca 5mm.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 224.162 (?), 21.6.2015 23:37

Určitě je to nějaká ploštice (myslím, že řád se jmenuje Polokřídlí).

Nejspíš se jedná o ještě nedospělého jedince (mají proměnu nedokonalou, takže to není vajíčko/larva/kukla/imago - dospělec, ale vajíčko/několik stadií nedospělého jedince postupně se vzhledem přibližující dospělci/imago (dospělec).

Možná, že to ani škůdce nebude; třeba se jedná o dravou ploštici, která se živí hmyzem.

Třeba někdo určí více; já si nyní netroufám (musel bych móóóc hledat) a základní vodítko jsem Vám již poskytl.

Josef.

P.S.: Čím Vám škodí a na čem? Pouhý výskyt na rostlině neznamená, že jde o škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 22.6.2015 6:47

Souhlas s p.Josefem, nejspíš ml.ploštice-snad přímo lovčice-jméno napovídá potravní zaměření, od toho se odvíjí vnímání člověka o škodlivosti, či prospěchu živočicha. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marin - (2) - 142.118 (?), 24.6.2015 21:14

Mockrát dík za radu. Našel jsem na fazoli a ačokči, kde byly také mšice a pár červců, takže asi hodovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.56 (?), 6.8.2015 15:12

Prosím o radu o co se jedná.Ve starším domě se nám v koupelně objevili tyto brouci, mají asi půl centimetru.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 6.8.2015 15:36

Vrtavec plstnatý, snad příbuzný červotočům, ale  dřevo nerozežírá. Ve starých chalupách velmi častý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika