Housenky babočky kopřivové



host - 168.81 (?)
4.3.2019 20:47

Co se týče radění, od toho jsme přeci tu. K omezování rákosu ve vodní ploše, pokud mě paměť neklame, se doporučovalo sekání pod hladinou. A to ve výšce cca 10 cm pod hladinou a při nejvyšší teplotě vody. Posečenou hmotu raději odstranit. Zatopená stébla by měla uhynout. Jestli i orobinec ale nevím. Já ho vytrhával (bylo ho trochu).

Jestli máte hrouzky, jsou kyslíkové poměry dobré. Okoun, pokud jsou obě pohlaví, se bude přemnožovat. Tak raději štičku. Větší zábava a produkce z 5 kg potravních rybek (nebo žab, myší) = 1 kg štiky. Míval jsem to takhle. Housenky snad prominou. JG

letní byt na leknínové zahrádce
letní byt na leknínové zahrádce
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 4.3.2019 14:56

Jistěže hmyzem, včetně těch housenek. Ale jeho množství je malé, i vzhledem k tomu, že kukačky nekrmí mladé a že u nás žijí jen od května do srpna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 6.3.2019 18:40

To jste zhodnotil velmi logicky. Přestože diskuse byla velmi obsáhlá, nikdo z nás neviděl kukačku, která by snědla housenku babočky. U slepic bych tomu věřil spíš.

Pro vás, kteří se skutečně zajímáte o škodlivost baboček mám ještě pár informací. Babočka kopřivová byla spolu s babočkou paví oko řazena v minulosti mezi zemědělské škůdce. To se však ještě jmenovaly b. žahavková a b. chmelová a na polích se pěstovaly kopřivy na výrobu zelených bio-oděvů pro vojsko.

Pozn.: fotografie zachycující invazi jsem pořídil před několika lety přímo ve velikém městě s 90 000 obyvateli. Na zanedbaném pozemku mohlo být až statisíce housenek.

Pár baboček
Pár baboček
Vajíčka b. k.
Vajíčka b. k.
Invaze housenek b. k.
Invaze housenek b. k.
Invaze 2
Invaze 2
Kukly b. k.
Kukly b. k.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Permatat - (15) - 241.98 (?), 4.3.2019 14:26

Z vašeho lehkého popisu to vypadá, že zahradní biotop ve vaší lokalitě není vyvážený. Patrně chybí vhodná místa (houštiny, staré stromy,..) pro hnízdění ptáků a trochu toho "nepořádku" pro vývoj různých hmyzích predátorů. Přitom musíte mít dost velikou zahradu, když se vám tam vejde 70 krušpánků - mimochodem přírodní zimostrázy nevypadají jako koule a není s nimi žádná práce, krome zasazení. Zkuste vysadit i další kaliny (obecné), třeba housenky nezvládnou sežrat všechny a budete mít možnost se kochat květem i plody. Každý ptáček se živí nějakou jinou potravou a ti, co žerou vaše housenky tam patrně chybísad

Co se motýlů týče, je každý jinak hezký a jsou to klenoty zdravé zahrady - těžko některého označit za škaredého, i když takový mol...wink

Koupací přírodní jezírko je velice užitečná věc - a pokud v něm nejsou ryby, tak je v něm i neuvěřitelně živo, takže s vámi souhlasím, že odkalení by možná způsobilo ve vašem jezírku doslova hmyzí genocidu...

Tak snad se letos najde ten správný hladovec, který vaší kalině pomůžeyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.5 (?), 4.3.2019 15:59

Staré stromy nemám, to máte pravdu, protože má zahrada je vybudovaná na bývalém poli(nechaném ladem) V okolí jke straých stromů dost, bojuju o ně dnes a denně se sousedysad až se do nich pustí obec obávám se, že to už nevyhrajucrying nepořádku mám (a příbuzenstvo z něj šílícheeky) hromady kamení, vyskládané dřevo, hromady větví(pár let zpátky jsme měli ježčatasmiley) Obr kompostér, kde se nám každoročně narodí užovky. Ano, mám buxusové koule i stříhané živé ploty, protože trochu toho pořádku do toho chaosu vnést musím, jinak by to už byla jen bušwink Ryby v jezeře mám, proč ne, ryba do vody přece patří. Mám hrouzky a jiné potvory potoční(ryby moc neznám) připletl se nám tam i jeden okounek. Plánuju okounkovi pořídit ještě kamarády, poněvadž mi sestřenka nabízí už dva roky přemnožené karasy, tak je hoši budou eliminovatwink Co s nima jinak? Jako potrava pro větší ryby dobrý, ne? A pokud mi poradíte, jak se zbavit orobince a rákosu(jmenuje se to tak vlastně?) tak budu radostí bez sebe. Mám už totiž problém jezero a život v něm vidětnoKonvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 4.3.2019 20:47

Co se týče radění, od toho jsme přeci tu. K omezování rákosu ve vodní ploše, pokud mě paměť neklame, se doporučovalo sekání pod hladinou. A to ve výšce cca 10 cm pod hladinou a při nejvyšší teplotě vody. Posečenou hmotu raději odstranit. Zatopená stébla by měla uhynout. Jestli i orobinec ale nevím. Já ho vytrhával (bylo ho trochu).

Jestli máte hrouzky, jsou kyslíkové poměry dobré. Okoun, pokud jsou obě pohlaví, se bude přemnožovat. Tak raději štičku. Větší zábava a produkce z 5 kg potravních rybek (nebo žab, myší) = 1 kg štiky. Míval jsem to takhle. Housenky snad prominou. JG

letní byt na leknínové zahrádce
letní byt na leknínové zahrádce
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 5.3.2019 10:13

Krásné to tam máteyesyesyes Tak velké jezero nemámsad Občas tu pobudou jen divoké kachny. Co se ryb týče, s těma vůbec nemám zkušenosti, jen mi bylo okounka líto, že je tu sám, mezi těma nenažranýma ploticema(snad) A navíc je to hezká rybasmileyS rákosem děkuju moc, letos to určitě vyzkouším, začínám z něj být celkem zoufalá. Orobinec by možná trochu vytrhat šel, ale nevím, co jsem zkoušela něco vytrhnout, ani se to nehnulo, je to vrostlé do kačírku a té ochranné textilie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 5.3.2019 21:39

Píšete, že je to krásné, no ale poslední rok, co nebyla voda, to tak pěkné vůbec nebylo.
Dříve rybáři rákos, když se moc rozrůstal, sekli pramicí s prstovou lištou. Celý stroj se jmenoval Esox (štika). Princip omezení/hubení rákosu byl v tom, že do zatopeného, přeříznutého, stébla se dostala voda s bohatým mikrobiálním životem, a to dalo rákosu „na frak“. S orobincem by to mohlo být podobné. A pěkná věc, to brouzdání teplou vodou.
Velký, vybarvený okoun je krásná ryba, ale štika jak „poleno", vyhřívající se pod hladinou u nějakého kusu dřeva, mi připadala ještě krásnější (a plný pekáč se nepřipaluje cheeky). JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 6.3.2019 7:24

O vodě mi nemluvte, ne, že poslední rok, ale posledních pár let nám vyschne přítok a jen sleduju, jak vody ubývá a čekám, kdy na hladině najdu plavat mrtvolky. To už pak není o radosti, to je doslova horor. Rybáři nejsme, ryby na jídlo kupuju, své bych nikdy nesnědla. Měli jsme půlmetrové pstruhy, umřeli postupně stářímsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika