Škůdci na listech ptačího zobu



Stránky: 1,  2   
host - 13.98 (?) 
9.7.2011 17:16, zobrazeno: 16788x
Dobrý den, prosím o radu, co to je a jak na ně. Škodí listům ptačího zobu na kterých se usídlili a zdá se, že se jim tam líbí. Listy pak mají kovový nádech a nové mladé lístky se svinují a usychají. Zkusil jsem na ně waterboarding, i mýdlo jsem přidal, ale pořád tam jsou. Děkuji
To jsou ti hajzlicí
To jsou ti hajzlicí
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 9.7.2011 17:43

Zkuste Mospilan....

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 219.225 (?), 12.7.2011 1:59
To foto neni pro presnejsi identifikaci skudce dost detailni. Zustava tedy moznost, ze ten hmyz nafotite zblizka a ostre, aby vynikli fenotypalni detaily, anebo se muzete spokojit s radou, vychazejic z popisu skod na rostline se jedna pravdepodobne o save skudce, nektere listove plostice jsou podobny vyobrazenemu hmyzu. Ze se jedna o savy hmyz muzete vyuzit k jeho vyhubeni pouzitim systemoveho insekticidu s sirokym spektrem ucinku, nabizeji se nikotinyly kupr. Mospilan 20 SP nebo Calypso 480 SC. Davkovani je 0.4 g Mospilan na litr vody resp. 1 g/2.5 L, 2 g/5L, 4 g/10 L atd, Calypso 0.3 mL/litr, resp. 1 mL/3.3 L resp. 3 mL/10 L. Postrik aplikujte za sucheho pocasi vecer, pri/tesne po zapadu slunce, pri teplote maximalne 23°C, nemelo by aspon den pote prset; postrikejte dukladne vsechny listy do skanuti, ze vsech stran. Ucinna latka Mospilanu resp. Calypso je vstrebana listy a rozvedena v cele rostline, ucinnost proti skudcum pretrvava u Mospilanu 2 - 4 tydny, u Calypso 3 - 6 tydnu, v zavislosti od konkretniho skudce. Pokud naleznete na rostlinach vajicka skudcu, je dulezite zasahnout postrikem i tyto, oba nikotinyly maji vyrazny ovicidni (nevilihla vajicka hmyzu usmrcujici) ucinek, zasahnete tak i nasledujici generaci. Pokud plody rostliny planujete jist, je ochranna lhuta u Mospilanu 14 dni, u Calypso 21 dni po aplikaci; plody teda muzete sbirat nejdrive za 3 tydny po postriku. Nejvice zasazene listy odstrante, aby jste predesel sireni myko- nebo jinych infekci rostliny. Z pripravku na prirodni baze ma dobrou ucinnost olejovy koncentrat vytezku z niemoveho stromu, NeemAzal T/S, hlavne pri nalezeni prvnich skudcu/skod na rostline, na vcasny zasah; snasenlivost pripravku by jste vsak musel zjistit pokusnym postrikem nekolika listu/jedne vetve a pozorovanim alespon tyden, ci se nedostavi nesnasenlivost, s NeemAzalem nemam u ptaciho zobu zkusenosti. Pokud je napadeni uz pokrocile, jsou vhodnejsi eradikativne ucinne insekticidy (kupr. jmenovane).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 13.98 (?), 18.7.2011 18:54
Děkuji za radu, použil jsem Mospilan a zdá se, že to zabralo. Uvidíme na jak dlouho. Každopádně jsou nyní listy čisté, bez škůdců.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 34.52 (?), 26.6.2012 15:47

Dobrý den,

i já mám problém s ptačím zobem. Každoročně mi během léta začnou lístky jakoby šednout, následně se na nich utvoří seschlá místa se žlutým okolím a do podzimu celý opadá. Toto se mi opakuje již třetí sezonu. V obchodě mi poradili že by to mohla být plíseň, provedla jsem postřik, ale letos je to opět tu. Žádný škůdce na listech není viditelný. Prosím můžete mi poradit co s tím?

Velice děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.130 (?), 9.7.2014 13:19

Dobrý den,

i já mám problém s ptačím zobem. Každoročně mi během léta začnou lístky jakoby šednout, následně se na nich utvoří seschlá místa se žlutým okolím a do podzimu celý opadá. Toto se mi opakuje již třetí sezonu. V obchodě mi poradili že by to mohla být plíseň, provedla jsem postřik, ale letos je to opět tu. Žádný škůdce na listech není viditelný. Prosím můžete mi poradit co s tím?

Velice děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.145 (?), 9.7.2014 18:51
Mohly by to být svilušky. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 234.253 (?), 23.4.2016 21:02

Dobrý den, potřeboval bych poradit se škůdcem na ptačím zobu - stálezeleném. Loňský podzim poprvé opadal, což už bylo divné a letos na jaře - po střihu - se začal objevovat na větvičkách bílý povlak - jedná se o plíseň nebo škůdce a co s tím? Zatím se vyskytuje cca na 10 rostlinách ze 130... Předem děkuji za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.129 (?), 21.7.2014 14:38

Dobrý den,

taky mám problém s ptačím zobem. Přikládám foto pár lístků, nevíte prosím, co mi jej ožírá? A jak nenasytu zlikvidovat?

Díky


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 96.86 (?), 21.7.2014 15:24

Co je to za škůdce nevím. Ale pokud nehrozí holožír nebo to nevadí esteticky, tak bych nic nepodnikal. Jinak pomůže nějaký běžný insekticid (Calypso, Mospilan, Decis, Karate...).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika