Had na zahradě



host - 44.120 (?)
23.6.2008 15:41

Někde jsem četla že hadi nesnáší hluk.Zkuste umístit v blízkosti puštěné rádio.Třeba to zabere a had uteče někam kde je klid.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 61.170 (?), 22.6.2008 16:18, zobrazeno: 42062x

Dobrý den, máme na zahradě hada. Podle obrázků, které jsem našla na netu, se jedná o užovku obojkovou, má přes jeden metr. Nevím co s tím, protože máme doma malé děti, není sice nebezpečná, prý, ale je to veeelkééé :-(   ...   Pavlína

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.188 (?), 22.6.2008 20:34

Vysvětlete dětem, že je to zvíře, kterého není třeba se bát. Ostatně než by na ni šláply, uteče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.80 (?), 22.6.2008 21:22

host - xxx.xxx.84.188 (?), 22.6.2008 20:34

nesuhlasil by som s vami, vysvetlite detom, ze had nie je nebezpecny a ze sa ho netreba bat... deti nevedia rozlisit, ci ide o vretenicu (jedovatu) alebo o uzovku (neskodnu), teda sa budu ku kazdemu hadovi spravat ako k neskodnemu... skor by som tu uzovku (ked ju nechcu zabit, ved robi dobru pracu) premiestnil niekde inde, poriadne daleko do podobneho prostredia... pre mna su deti a ich bezpecnost viac ako uzovka, aj ked ochranari budu mat mozno iny nazor...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 84.188 (?), 22.6.2008 21:48

Budiž, vysvětlit tedy dětem rozdíl mezi užovkou a zmijí.

Děti stejně mají z hadů (pavouků, brouků atp.) přirozeně respekt - své 3leté dceři musím vysvětlovat, že se zlatohlávka bát nemusí - a i ta zmije raději uteče, než by na sebe dala šlápnout. Ve volné přírodě jsem z ní vždy zahlédl nanejvýš konec ocasu.

Nechci nijak snižovat nebezpečí uštknutí, ale nadměrné obavy jsou také zbytečné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 22.6.2008 21:49

Ochranáři možná, ale starostliví rodiče určitě budou souhlasit s Váma. Já bych to řešila stejně odchytit a přemístnit.Zabít určitě ne i když já osobně mám z hadů panickou hrůzu.a když se mi do domu zatoulala užovka, asi 20cm dlouhá a silná jak malíček, málem jsem visela na lustru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.80 (?), 22.6.2008 22:22

skutocne je jednoduchsie vysvetlit dietatu, ze had je zly a treba pred nim utekat ako mu vysvetlovat, ktory je zly a ktory nie... znamu 2x ustipla vretenica, raz to bolo ok a pustili ju hned po pichnuti sera, ale druhykrat nastali komplikacie a bola v nemocnici dlho... mojho psa ustipol had 1.5 m od vchodovych dveri do domu... teda ake take skusenosti s ustipnutiami mam, deti by som chranil, aj na ukor populacie hadov v mojom okoli...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 84.188 (?), 22.6.2008 22:47

Já raději dceři vysvětlím, jaký je rozdíl mezi zmijí a užovkou, a naučím ji plavat, než abych jí zakazoval chodit k rybníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.80 (?), 22.6.2008 23:13

host - xxx.xxx.84.188 (?), 22.6.2008 22:47

nic vam v tom nebrani, mne nezostava nic ine, len vam zablahozelat k sikovnej dcere a zaroven vyslovit zelanie, nech si nikdy 3r dieta nepomyli hadov, dosledky by mohli byt skarede...

a kazdy rodic si voli vychovu taku aku uzna za vhodne, ja by som svojej dcere zakazoval chodit k rybniku, resp. by som tam s nou chodil ja a zakazal jej chodit tam samej resp. s inymi detmi... v SR sa utopilo dost vela deti a vsetky vedeli plavat, ale...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.120 (?), 23.6.2008 15:41

Někde jsem četla že hadi nesnáší hluk.Zkuste umístit v blízkosti puštěné rádio.Třeba to zabere a had uteče někam kde je klid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 23.6.2008 17:27

Užovka se mně taky kdysi zatoulala na zahradu. Naštěstí zalezla do skoro vypuštěného jezírka, tam jsem ji chytil za ocas, visící za ocas neumí zvednout hlavu a kousnout do ruky a hodil do flašky od okurek. Hada jsem pak odnesl daleko do lesa, protože já bych ho sice na zahradě nechal na pokoji, ale sousedi by ho nejspíš ubili. Doporučuji něco takového, na chytání raději nějaké prstové kožené rukavice, on ten had reaguje několikrát rychleji než člověk, takže člověk nemá šanci před útočícím naštvaným hadem uhnout, když se chytání nepovede. Nebo nějakou větev osekat na rozsochu a hada, jak při vyrušení utíká po zemi, tou rozsochou přitlačit a znehybnit.  Škoda, že hady nejde udržet uvnitř zahrady třeba plotem, užovky se živí hlodavci a údajně likvidují myši nebo třeba hryzce mnohem lépe než kočky. Takže kdyby takový had zůstal jen na naší zahradě a naučil by se vyhýbat sekačce a kose, byl by na zahradě coby likvidátor hlodavců docela platný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika