Ferramol neúčinkuje?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 252.193 (?) 
1.6.2013 14:30, zobrazeno: 11481x

Tak nevím... Udělala jsem malý pokus: sesbírané slimáky jsem zavřela do nádoby a přidala hrst Ferramolu. Sežrali to do mrtě a už třetí den lezou a kypí zdravím... Mám nějaké odolné slimáky, nebo to fakt neúčinkuje? 

Alena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.242 (?), 1.6.2013 18:04

Dobrý den,

Chci se Vás zeptat, kolikátým rokem Feramol používáte na zahrádce? Při dloudobém používání přípravků vzniká tzv. rezistence. Znamená to, že by si slimáci vytvořili odolnost na jedovatou látku. V tomto případě na fosforečnan železitý. Zkuste použít jiný moluskocid s odlišnou látkou působení. Např. Vanish nebo Mesurol Schenken. Jiné přípravky proti slimákům nejsou u nás Státní rostlinolékařsko správou evidovány. Pozor! Oba přípravky jsou toxické na teplokrevné živočichy a nesmí se sypat přímo na zeleninu. My Feramol používáme druhým rokem a zatím účinkuje spolehlivě. Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.193 (?), 1.6.2013 19:24

Dobrý den, děkuji za reakci. Ferramol jsem poprvé koupila loni, sypala jsem ho, ale slimáků bylo málo. Letos jsem koupila nový a tenhle výsledek. Slimáci žijí stále, aby nechcípli hlady, přikrmuji - Ferramolem :-). No, ještě je možnost, že jsem koupila nějaké vadné balení...

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 1.6.2013 19:55

Sypu ferramol třetím rokem a stále bych řekl, že funguje velmi spolehlivě. Zatím mizí pouze granule a ne rostlinky. Hlavně po něm nezůstávají vyslizené mrtvolky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.228 (?), 1.6.2013 20:14

I já sypu ferramol třetím rokem a stále s úspěchem. Slimáci po něm zcela evidentně mizí/hynou.  Bez něj bych měla sežranou zahradu za dva dny, jsme na okraji vsi, je jich tu spousta a z okolí stále lezou další. U vanishe a mesurolu se jednak bojím, že otrávím další živočichy, jednak se mi nechce sypat na záhony se zeleninou Pepo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.96 (?), 2.6.2013 8:12
Dobrý den. Taky mi nepřipadá zrovna dvakrát účinný. Při styku z vlhkem má nabobtnat pak se vrátit do původního stavu, jenže to nějak nestihne, vždy zplesnivý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.2 (?), 2.6.2013 10:06

Mně naopak účinný připadá, ale s tím vlhkem je to pravda. Je to protivné hlavně proto, že se sype volně mezi rostliny. Pak po dvojím zalití je to plesnivé. O tom je v návodu trochu nepravda. Ve skleníku Vanish sypu do kelímků položených na bok tak, abych jej proudem vody nepolil. To se osvědčilo. Ferramol sypu jen když je sucho a jen malé množství a kdyžtak opakuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 2.6.2013 8:27

Zkuste Vanisch, je to sice nechutný pohled ale zase víte na čem jste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.194 (?), 2.6.2013 9:21

Dobrý den, Vanish ani ostatní jedy používat nemůžu, máme psa, kočku a na zahradě ježky... Před pár lety nám umřela kachna indického běžce Betynka, jinak stroj na požírání slimáků, můžu indické běžce vřele doporučit. Ale sežrala otráveného slimáka od sousedů a už to "nerozdýchala". Teď kachny mít nemůžeme, tak nezbyde než sbírat, sbírat... a zase sbírat. 

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.186 (?), 2.6.2013 10:12

Vanisch je jedovatý pro ježky a ostatní zvířata - psy, kočky...      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika