Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 149.37 (?) 
21.10.2013 13:02, zobrazeno: 175781x

Dobrý den všem prosím všechny znalé likvidace krtka aby poradili zda investovat 975kč do tohoto expanzního likvidátora.Má ho někdo?Předem všem mnohokrát děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.98 (?), 21.10.2013 20:34

Jednoznačně doporučuji. Pokud dodržíte několik pravidel, tak je to velice efektivní a účinný prostředek.Mám na kontě od léta řadu jedinců obou druhů. Pokud vím, byl o ně zájem a v létě nebyly k dispozici ale teď už budou zase skladem.Kupuji od firmy ještě jiný podobný výrobek stejné firmy a jsou velice promyšleně zkonstruovány. Upozorňuji Vás, že po zkušenosti s prvním kusem jsem pro sebe objednal ještě druhý, protože po odkrytí chodby pod krtinou velmi brzy zjistíte, že do ní ústí min. dvě až tři další chodby. Jediné selhání bylo zahrnutí pasti zeminou, pokud lovený kus přišel z druhé strany. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin84 - (6) - 149.37 (?), 22.10.2013 15:06

Dobrý den, moc Vám děkuji za Vaše postřehy, vadí nějak hlína kterou natlačí krtek před sebou směrem k té hlavni?Sníží se učinnost, nebo uplně selže?Kolega mi říkal že to hodně zbrzdí ty plyny-podle mě jen částečně.Jakou jste měl uspěšnost při příchodu krtka čelně k hlavni?Jaké pravidla jste měl při užití pasti namysli?Moc Vám děkuji za upřesnění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.10.2013 17:38

nejlevnější je nasypat polévkovou lžíci dusíkatého vápna do nory, přilít půllitr vody a zakrýt prknem nebo plným kýblem.

Nevím, nakolik je to humální způsob, ale po požerových pastách je to neúčinější co znám. Přitom je to kočkovzdorný = nerozhádáte si souseda rámusem nebo zraněním jejich Garfielda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Martin84 - (6) - 149.37 (?), 22.10.2013 18:02

Prosím Vás nějak nechápu princip toho návodu, co to jako krtkovi udělá?Přestěhuje se o deset metrů dál po zahradě, nebo ne?Kde sehnat to vápno?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.10.2013 18:54

dusíkaté vápno při reakci s vodou vytvoří jedovatý kyanid, který při vdechování půdního vzduchu se teplokrevnému živočichovi naváže na krevní barvivo...  buď uteče nebo zemře, to za tu investovanou korunu neřeším. I kdyby kočky nalezly otráveného živočicha a sežraly jej, nic jim nehrozí. Působí i na dosud nevyvedená mláďata v podstatné části systému chodeb.

Pozor, nezaměňovat s karbidivým vápnem. Určitě znáte takové ty historky, jak někomu po zapálení acetonu v systému chodeb vybuchnul záhon nebo kompost nad hnízdem.

Kg dusíkatého vápna mám při nákupu z rozvažovaného 25 kg balení za 34 Kč. Balené po 1 kg od AgroCZ je zhruba za dvojnásobek v běžném hobbymarketu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin84 - (6) - 149.37 (?), 22.10.2013 19:35

No a na půdu nebo rostliny to má nějaký dopad?Nebo je to neškodné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.10.2013 20:15

při předávkování je kyanid totální biocid (viz návod na likvidaci háďátka zhoubného) ale protože se v chodbách šíří cestou nejmenšího odporu, má pro okolí spíše vliv jako přihnojení dusíkem.

no pořád je jedna lžíce levnější než jedna patrona do W2 a přitom může stačit na celou "rodinku"

na půlhektarovou zahradu mi stačilo na poslední tři roky míň než jedno kilíčko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 75.184 (?), 3.10.2017 11:18

Váhal jsem nad Expanzním likvidátorem, risknul jsem to protože Gely, odpuzovače (vibrace, piskani), trubkové lapače (zahrnul hlínou) atd. nefungovaly a plazit se mi po zahradě a rozhazovat nějaký jiný svinstvo se mi nechce.

Pořídil k tomu ty doporučované patrony (s větší prachovou náplní) a krtka jsem musel hledat rýčem - jak jej to zarazilo zpět do díry. Tak o dalšího nechtěnýho imigranta na zahradě míň...  Drahá polovička sice argumoentovala vtipně s nějakou kvótou 12ks ale otázka buď jahody anebo krtci... 

Spoušť je celkem dost citlivá, takže opravdu stačí pohyb hlíny anebo zavadění krtka při průchodu dírou. Úspěšnost 100% mohu zatím potvrdit. Věřím, že s přibývajícími "zářezy na pažbě likvidátoru" mě bude i méně bolet ta prvotní finanční nákladnost :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.33 (?), 22.10.2013 20:06

To by mohlo být dobré, příští rok vyzkouším! Jinak se dus.vápno používá třeba k likvidaci osenic a podobných škůdců v zemině, takže ničemu neškodí...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika