Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



host - 50.43 (?)
9.1.2014 7:26

Zdravím všechny, kterým se točí hlava z pomyšlení že mají na zahradě krtka.Já jsem si pořídil expanzní likvidátor a mám pokoj. Je to věda, ale pomáhá to. Výrobcem je letecká firma Tomi Aviaton a je to Český výrobek. Likvidují s tím krtky na letišťní ploše.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 149.37 (?), 25.10.2013 4:30

Jasně to chápu, moc Vám děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.37 (?), 29.10.2013 17:56

Takže po třech dnech zkoušení žádný uspěch... pokaždé past zahrne zepředu hlínou asi je moc jemná, spoušt zůstane nesepnutá a krtek se mi jenom směje... Ted testuju zalepení toho oka vepředu izolepou třeba se to povede, mělo by to klást odpor a neměl by ji zahrnout.V pátek jedu na chalupu tak jsem zvědavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 29.10.2013 21:29

Je fakt, že v určitých místech se mi to také stávalo.Zemina byla ale fakt jemná, pružina spouště má přeci jen nějaký odpor a jak už jsem psal, před spoušť pasti jsem nastrkal prsty nějaké ty kamínky a větvičky.Nesmíte otvor pro zasunutí pracovní části pasti moc zvětšit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.43 (?), 9.1.2014 7:26

Zdravím všechny, kterým se točí hlava z pomyšlení že mají na zahradě krtka.Já jsem si pořídil expanzní likvidátor a mám pokoj. Je to věda, ale pomáhá to. Výrobcem je letecká firma Tomi Aviaton a je to Český výrobek. Likvidují s tím krtky na letišťní ploše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.9 (?), 9.1.2014 8:44

No koukám, že past je obdoba německé výbušné pasti Kieferle W2. S tím, že tato česká past (říkejme ji třeba Rogalo) je na silnější - delší náboje 9x27, zatímco německá na kratší náboje 9x17.

Zajímalo by mě, zda někdo již může porovnat tyto dvě pasi z hlediska kvality provedení apod. a zda můžu dát do té německé také ty delší náboje 9x27.

Já jsem zakoupil švýcarskou mechanickou past Super cat (viz foto). Použil jsem ji od vánoc už 4x a krtek mi ji vždy nacpe hlínou - past se spustí, ale krtek je fuč. Nevím kde dělám chybu! Past se mi líbila, protože krtek může přijít k pasti z obou stran. Třeba někdo poradí. Díky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 9.1.2014 9:03

Neni to tim, ze Super cat je past na hraboše a na hryzce, ale nikoliv na krtky ? Na krtka je 'klasicka' klestova past - k ni muze krtek taky prijit z obou stran - a ani do ni neni jednoduche krtka chytit. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 9.1.2014 9:39

Chybu jste neudělal nikde. To je konstrukční nedostatek této pasti při jejím použití na krtky. Krtek totiž, když hloubí své nory, tak má problém, kam s přebytečnou zeminou a proto využívá všechny možnosti, jak se jí zbavit. Past Supercat má uvnitř svého těla dutinu. Je to vlastně trubka, kterou krtek okamžitě, po zjištění této "dutiny" začne plnit hlínou a tím ji v podstatě deaktivuje a nebo tím zabrání, aby svěrné čelisti dosedly těsně k sobě, takže se z nich vysmekne. Úplně stejně se krtek chová vždy, když mu v jeho noře vytvoříte jakoukoli dutinu. Vždy ji začne plnit přebytečnou hlínou a ucpe ji. Díky tomuto základnímu nedostatku odhaduji účinnost pasti Super cat při použítí na krtka pouze na 10-15 %, čili z osmi až deseti "záběrů" je zhruba jeden úspěšný. Bohužel. Už jsem před časem na to upozorňoval v jiném vlákně. I přes tento nedostatek je však past Super cat efektivnější, než ostatní klešťové a trubkové pasti běžně dostupné na trhu. Občas se do ní krtek přece jenom chytí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 9.1.2014 9:56

Krtek zpravidla hrne zeminu před sebou, a ta pak funguje jako nárazníkové pásmo.Nevím, jak si s tímto faktem poradí expanzní likvidátor, ale past Supercat je poměrně málo účinná.

Za pět měsíců, co jsem měl dvě pasti řádně nastraženy, se mi nechytil ani jeden hlodavec.Za to jsem chytnul krtečka v červených kalhotkách.Byl chycen zubatou částí pasti pouze za packu-dlaň,pokud se to tak dá nazvat.Nevěda, zda byla, nebo nebyla inkriminovaná končetina- pro krtka velmi důležitý pracovní nástroj destruktívně úderem pasti poraněna, jsem ho raději utratil, než by se měl trápit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.9 (?), 9.1.2014 10:09

Já myslím, že když prolézá stávající chodby, tak žádnou hlínu před sebou netlačí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.42 (?), 13.1.2014 10:23

P.142.9 právě když prolézá chodby tak před sebou hlínu většinou tlačí. Proto většina pastí selhává z tohoto důvodu.

Delší náboje do Kieferle nedáte a navíc bych to ani z bezpečnostních důvodů nezkoušel.Normální doporučená nábojnice je naprosto dostatečná.

Kieferle právě tlačená hlína před sebou nevadí, naopak je přesně k tomu zkonstruován-hlína iniciuje spoušť pasti a proud plynů a tlaková vlna hlínu prorazí.Proto je tento druh pasti nejúčinnější.

Problém je pouze u chodeb, kdy do jednoho místa ústí z několika směrů a Vy máte jenom 1 past.Pak je to loterie a tam dochází nejčastěji k selhání.

P.50.43 -nápad utěsnit past do vrcholu krtince je dobrá myšlenka, měla by teoreticky problém s vícero chodbami vyřešit.Se silnější nábojnicí si nejsem jist, co to s pastí při výbuchu provede, už takhle nacházívám Kieferle tlakovou vlnou odhozenou o pěkný kus dozadu v chodbě.

Vzhledem k tomu, že vaše past je Kieferle téměř dokonale okopírovaný s několika kosmetickými změnami a dokonce v návodu na svých stránkách doslova kopírujete text návodu u Kieferle, je dost vysoká pravděpodobnost, že se osobně setkáte s právníky této firmy u soudu.Kdyby alespoň cena nebyla stejná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika