Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



host - 4.7 (?)
2.12.2013 13:14

Ten indikátor si najprv patentujte a až potom tak verejne... lebo Vám to niekto "ukradne". smiley Čo sa týka čpavku, je to jedovatý plyn. To, čo vzniká hydrolýzou tejto látky je asi neporovnatelne viac, ako z lajna, takze môže to mať účinok aj na krtka. Nemusí zabiť, stačí že smrdí. A to teda smrdí. Krtko má citlivý nos, asi ako pes, možno aj viac. Aj komerčné prípravky, napr. pomarančovo voňavé guličky, pracujú na báze smradu, odohnať krtka. A mne skôr voňajú, i keď prisilno. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 179.38 (?), 2.12.2013 12:05

Největší aktivitu krtků při architektonických úpravách jejich chodeb jsem zaznamenal ráno, a dopoledne.Mohlo by to souviset s relatívním menším ruchem okolí.Většina dospělých, a dětí jsou v práci, ve školách.

Živé krtky jsem z prvu lovil motykou, ale záhy jsem přešel, a už zůstal u rýče.Při vzrušeném dýchání z nadzvedající se krtiny se rýčem lépe zacílí na patu krtiny, a lov je přesnější, a úspěšnější.Vždy jsem si dával pozor při lovu krtka, abych ho neranil, nebo nepoškodil-no né vždy se mi to podařilo.Největším sezonním úspěchem bylo osum živých, a dva mrtví krtci.Jednoho trefil šlak, a jednoho jsem nechtěně zabil.Při lovu živého krtka se mi jednou taky stalo, že aniž bych se při samotném vyrytí krtka rýčem dotknul jeho těla, zahynul.Vypadl z jámy s kouskem zeminy už mrtvý, asi ho trefil šlak, tedy přesněji infarkt myokardu.

S tím DV je třeba si to ještě promyslet, zda menší množství kyanidu, nebo čpavku, nebo co tam při té hydrolýze vzniká doopravdy by mohlo alespoň repelentně působit na krtky a jiné hlodavce, aby se stěhovali jinam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 2.12.2013 12:15

Letos Vám s tím neporadím, mám jen jediného krtka na konci sadu a toho si nechám jako indikátor vhodnosti termínu pro zpracování půdy.

Když totiž se mu krtiny daří dělat sypké, vím že Terrou mohu zpracovávat tu moji těžkou půdu jak mne napadne. Pokud jsou čerstvé krtiny hrubě a mazlavě hroudovité, vím že mohu dělat jen to nejnutnější a radši vzít motyku či rýč. Pokut tlačí neochotně bláto, aby dostal ven jen kamínek co mu zásadně překáží, mám si dát pohov nebo jít dělat něco na baráku.

S tím čpavkem jste mi připoměl, že to psí lejno je mimo vápníku taky bohatým zdrojem čpavku (pokud je čerstvé). Ale tuhle radu jsem nezkoušel, nemáme psa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 2.12.2013 13:14

Ten indikátor si najprv patentujte a až potom tak verejne... lebo Vám to niekto "ukradne". smiley Čo sa týka čpavku, je to jedovatý plyn. To, čo vzniká hydrolýzou tejto látky je asi neporovnatelne viac, ako z lajna, takze môže to mať účinok aj na krtka. Nemusí zabiť, stačí že smrdí. A to teda smrdí. Krtko má citlivý nos, asi ako pes, možno aj viac. Aj komerčné prípravky, napr. pomarančovo voňavé guličky, pracujú na báze smradu, odohnať krtka. A mne skôr voňajú, i keď prisilno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.12.2013 21:25

Indikátor plasticity půdy si patentovat nedám, nevyřešil jsem základní problém, jak si udržet právě jeden indikátor na hektar. Takže bohužel naši silničáři budou nuceni zůstat u toho válení válečku ze soudržné zeminy a následné zjištění %ta vlhkosti. wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.133 (?), 2.12.2013 22:22

Stando, odbočím od témy plašenia či likvidácie teplokrvných škodcov. Stihli ste presadiť viničové kry pri fasáde, ktorú budete zateplovať? Po nedeli u nás predpovedajú silnejšie mrazy. Sneh napadne už cez víkend.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 2.12.2013 22:34

Dopadlo to jinak.

K 2 m vinné školky jsem přisázel do konce řádku 9 m podnoží pro roubování a očkování v dalším roce. M9, M26, mm106, kdoule,... marunke.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 3.12.2013 8:19

Aj ja trochu odbocim... nevie niekto, ci za Slovan nastupi Satan? indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.15 (?), 2.11.2023 15:45

Naprosto NEFUNGUJE!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.40 (?), 2.11.2023 19:59

muzete napsat proc nefunguje  asi nekde delate chybu    ja ho mam dva roky a jsem snim max spokojen   uspesnost u mne   je 75 procent    vasek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 5.12.2013 10:57

Stando!!!

Pořád čekám na ty rovnice jak vzniká kyanovodík z dusíkatého vápna. tak už se nedej prosit a napiš nám je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika