Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?



host - 149.37 (?)
24.10.2013 4:41

Dobrý den, včera mi past přišla, jen mi není jasné jak ji zajistím proti posunu v té noře... je dost malá, asi by bylo dobré ji něčím zezadu zapřít.Jo a jak pak vyčistit celou past od hlíny?V návodu je napsáno vodou, což se mi moc nezdá, jak se voda dostane k té pružině vevnitř, to asi nebude dobré! Ještě k tomu je zespodu otevřený ten plášt tak dva centimetry a to bude plné hliny.Ještě mám dotaz na náboje v návodu je zmíněný Jobb žlutý, podle všeho je to jateční náboj, tak nevím jestli to ta stěna té zbraně vydrží, co říkáte?Moc Vám děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
Martin84 - (6) - 149.37 (?), 22.10.2013 20:34

Tak to asi taky vyskouším, ale musím jej někde koupit.Moc děkuji za Vaše rady.Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Martin84 - (6) - 149.37 (?), 22.10.2013 20:46

Takže nasypat do krtincu a když mám zahradu 50x50metrů tak třeba do 5 krtincu po ploše?Nebo i do více.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 19.98 (?), 22.10.2013 21:33

Mno, až Vás pane Slováčku přestanou bavit nově objevené chemické pokusy na zahradě a vrátíte se zase k té W2,tak Vám napíšu víc. Asi jsem nenapsal reakci dostatečně jasně nebo nečtete pozorně. Psal jsem, že selhání expanzního likvidátoru je možné pouze pokud k němu(vloženému do lehce odkryté chodby) přijde krtek z e z a d u! Pokud před sebou tlačí zeminu a aktivuje spoušť, nemá šanci. Z 5 prvních výstřelů na zahradě jsem měl 5 kusů zlikvidovaných na tzv."první dobrou".Těch prvních 5 kusů jsem opatrně hledal odkrytím chodby abych se ujistil, že W2 nevystřelil naprázdno.Někdy byl krtek od pasti i 0,25 m daleko komplet pohřbený zeminou. Dnes už je ani nehledám, je to tutovka.Pak jsem přešel na louky kde řádí krtci neuvěřitelným způsobem a tam už je systém chodeb tak složitý a rozsáhlý, že se mi 2 kusy W2 vyplatí.Vložím je zády k sobě do chodby a pak už je jedno, odkud vetřelec přijde... Poslední úlovek byl tak velký hraboš, až jsem se lekl.co všechno na té zahradě "hospodaří".  Výrobek je naprosto bezpečný, žádná kočka se k němu nedostane.Je vložený do chodby a spouštěcí mechanismus je v tubusu chodby, ven vykukuje pouze rukojeť s pojistkou. Žádné množství zeminy hrnuté krtkem před sebou chodbou nemá vliv na účinnost pasti, tlak plynů je tak velký a přesně směrovaný, že selhání nepadá v úvahu.Zbrzdění plynů zeminou je zcela nepodstatné.Nehodlám si na zahradu tahat jakékoliv dočasně působící jedy a chemikálie, cena za výstřel je v tomto srovnání naprosto nicotná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 22.10.2013 22:28

ne, jen do jednoho čerstvého někde uprostřed plochy, kde se vyskytují krtince. Pokud se po třech dnech objeví nějaký nový, tak tam zopakovat. Zpravidla šlo o oddělenou chodbu, ale většinou jsou chodby dostatečně propojené.

na hryzce preferujte nory blíže k vodě nebo v dolní části pozemku... je li to rovina tak také uprostřed.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Martin84 - (6) - 149.37 (?), 23.10.2013 0:26

Pánové moc Vám děkuji za Vaše rady, vyzkouším obě dvě, pak napíšu. W2 mi dojde dneska, tak v pátek na chalupě hned otestuju a na druhém pozemku nasypu vápno a uvidím. Jste moc ochotní a ještě jednou díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 23.10.2013 23:06

Pane Slováčku, přečtěte si, co k němu píše na svých stránkách prodejce a pořádně si prohlédněte přiložený návod. Našroubujte hlaveň s nábojkou(u té nejdřív zakápněte vršek třeba trochou laku na nehty apod..) a natáhněte past. Nezapomínejte nikdy zajistit červeně označenou pojistku.  podle uvážení odkryjte chodbu(stačí malou zahradnickou lopatkou) a prsty ruky (můžete i nemusíte použít rukavici - krtek přijde stejně a Váš pach mu na této pasti nevadí)  trochu vytvarujte chodbu aby se tam past vešla. Past umístěte do chodby - může se to povést naponěkolikáté a při každém pokusu můžete aktivovat spoušť což díky pojistce nevadí, po ustavení odjistěte červenou pojistku a zakryjte past třeba kbelíkem, aby na ní zbytečně nepršelo. Jak už jsem psal, problém může být pouze ten, že krtek přijde z druhé strany než ho čekáte. V tom případě může past zahrnout hlínou tak, že ji ani neuvidíte. Tak holt další pokus. Pokud přijde ze strany odkud ho čekáte, nemá šanci.Nezapomínejte při jakékoliv manipulaci zajistit červenou pojistku, plyny jsou při výstřelu schopny prostřelit duši z kola.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.37 (?), 24.10.2013 4:41

Dobrý den, včera mi past přišla, jen mi není jasné jak ji zajistím proti posunu v té noře... je dost malá, asi by bylo dobré ji něčím zezadu zapřít.Jo a jak pak vyčistit celou past od hlíny?V návodu je napsáno vodou, což se mi moc nezdá, jak se voda dostane k té pružině vevnitř, to asi nebude dobré! Ještě k tomu je zespodu otevřený ten plášt tak dva centimetry a to bude plné hliny.Ještě mám dotaz na náboje v návodu je zmíněný Jobb žlutý, podle všeho je to jateční náboj, tak nevím jestli to ta stěna té zbraně vydrží, co říkáte?Moc Vám děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 24.10.2013 9:12

Dá se říct, že už jsem "vystřílel" polovinu krabičky nábojů. Jsou to skutečně náboje do jatečních pistolí. Výrobek je velmi kvalitní a výstřel mu nijak neškodí. Past čistit teplou vodou se mi taky nějak moc nezdálo a tak čistím zatím zásadně suchým kartáčkem s plastovými štětinami.Prostě ji dokonale očistím od hlíny a písku a nechám lehce oschnout, párkrát nechám "vystřelit naprázdno" a jde se znovu na věc.Zatím jsem od července nemazal olejem.Past v chodbě ničím nezapírám, jen chodbu prsty trochu dokola umačkám, aby se tam past vešla.Zasunu past spouštěcím mechanismem co nejdál do chodby aby ven koukala jen rukojeť s pojistkou.Past nijak moc silou nemačkám ke dnu chodby aby se spodní část pasti nenaplnila hlínou a funguje to fakt spolehlivě. Spoušť je dostatečně citlivá, ale musím uznat že z mých dvou pastí je každá citlivá trochu odlišně.Mimo výše uvedený případ zahrabání pasti krtkem přišedším zezadu se mi občas stane že nevystřelí - to ale pouze v jemné sypké zemině kterou si představte asi tak jako pudr.Prostě ji krtek zahrabe i zepředu, ta zemina je jako popel - to pak před past vložím a zasunu do chodby trochu malých kamínků a rozlámaných větviček a je vystaráno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.37 (?), 24.10.2013 14:50

Prosím Vás a jaké jateční ty čeké s červenou špičkou?Je to prý nedoporučené výrobcem, tak nevím jestli by to past třeba nepoškodilo... nerad bych ji zničil, je tam v návodu doporučen jateční Jobb žlutý a ten je slapší než červený...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.98 (?), 24.10.2013 21:57

Objednal jsem u prodejce jimi doporučené(německé)RUAG Ammotec.Jsou za stejnou cenu jako české SB, barevně nejsou přímo na náboji rozlišeny nijak.Černá plastová krabička má žlutočerně provedenou nálepku. I u nich se ale doporučuje zalakovat něčím špičku, jinak v těchto vlhkých dnech navlhnou a selhávají.Až je spotřebuji, stavím se u prodejců mysliveckých potřeb nebo zbraní v okolí a zkusím donést vzorek jestli je nemají.Pokud ne, nechám si je opět poslat od dodavatele pasti.SB kupovat nebudu, neboť nehodlám jakkoliv podporovat výrobce, který sprostě vytěsnil své drobné akcionáře, i kdyby byl stokrát český.Omlouvám se za emocionálně zabarvenou poznámku, musel jsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika