Dají se odpudit vosy?



host - 5.80 (?) 
14.4.2007 15:45, zobrazeno: 20710x

Na domě mám štít z palubek oranžovo-hnědé barvy. Netušil jsem jaký to bude magnet na hmyz, zejména vosy. Samozřejmě, "když už jsou tam", zakládají hnízda, nějaká škvíra se vždycky najde. Existuje nějaký nátěr nebo přídavek do nátěrových hmot, který by je odpuzoval ? Nebo jiný způsob jak to vosám značně znepříjemnit ?

Díky M.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 14.4.2007 19:53
Myslím, že to není jen barva štítu, která přitahuje vosy. Nejúčinnější je pravidelné noční odstraňování hnízd a soustavná apikace insekticidů na vletové otvory  a cestičky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 15.4.2007 0:01
Samičky se probouzejí právě nyní a hledají štěrbiny a dutiny, kde by založily hnízdo. Takže první předpoklady je ty štěrbiny nemít, utěsnit všechny tmelem. Kde je přístup, sledovat a začínající vosí hnízdo zničit, do začátku června je malé a jde to dobře.  Samičky najdou definitivní místo pro hnízdo do poloviny května, možná začátku června. Jak se do té doby povede všechna hnízda zničit, později už žádné nevznikne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 131.16 (?), 15.4.2007 8:18
Pokud nechováte včely a nemáte vosy blízko pohybu lidí (dětí)tak bych je nechal být. V zásedě může být vosa pro zahrádkáře i prospěšná tím že krmí svoje larvy hmyzem. Já vosy lkviduji jen ve včelíně. Jinde mi nevadí. Nejsou útočné. Jen je dobré uklízet padané ovoce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 15.4.2007 8:35
Nejsou útočné, to ne, ale zato jsou mimořádně zvědavé, až otravné. Tedy taky je nechávám na pokoji, ale stejně...kam se vosy hrabou na sršně, co se týče soužití s člověkem.
Letos se mi zdá, že vos bude ještě víc než loni.
Ještě bych se rád zeptal, jak jste to myslel s tím, aby vosy nedával pryč, pokud nemá včely. Já mám včely taky a nikdy jsem si nevšiml, že by měly s vosami potíže. To spíš ten sršáň si uloví včelu u napaječky, ale vosy tak maximálně obletují v počtu několika kusů úly při krmení, ale včely si je dovnitř nepustí. Mám úly ovšem volně na včelnici, ne ve včelíně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 205.11 (?), 3.8.2008 22:47

My máme vosy na garáži, tedy pod střechou, přistěhovaly se k nám když zbourali vedlejší plechovou garaž... Je to děsný, nikdy jsem neviděla takhle útočit vosy.Nevíme jak se jich zbavit hasiči to už prý nedělají.A my s vosami nemáme zkušenosti..někdo kdo by nám poradil?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 4.8.2008 22:06

Já úspěšně používám BIOLIT na létající hmyz - některé vosy po postříkání padaly   již za letu. Letos již dvakrát jsem takto likvidovala hnízdo a vosy se již nevrátily.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.190 (?), 14.6.2009 19:29

dobrý den, chtěla jsem se zeptat zjistila jsem že se mi usídlily vosy v kůlně na dvorku, bohužel hnízdo už je docela velké.Je něco účiného co je ještě zničí?děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.130 (?), 20.7.2009 14:20

Já mám vosy v dvoukomíně, kde je odtah na plyn a druhá část slouží jako přísav k digestoři.Vosy mě prolezají digestoří i když jsem vyměnila filtr a ucpala okolní skulinky.Na střechu nemůžu v otevřené digestoři jsem zapálila sirný knot a nevím co dál.Zřejmě hledat deritazátora i když mám hasiče přes ulici a prokázanou alergii na bodavý hmyz.Nemáte někdo radu.Tiše si přeji aby vosy příští rok bydlely přes ulici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.2 (?), 21.4.2010 11:42

Mám problem s muškama.. máme také štít z palubek a do štítu svítí sluníšku přes den je tam snad milion těch potvurek a nejhorší je, že když nechám otevřené okno na večer jich mám v ložnici na stropě mrak tak 1 m2. Je to hrůza.. Když to vystříkám přípravkem na hubení je to druhý den to samé. Existuje něco dlouhodobého? Nemůžu nic najít, problém je, že ve štítě je mrak mušek velkej tak 5 m2 přes který není téměř vidět... je to vidět i z dálky... jsem z toho opravdu nešťastný. Předem děkuji za radu nebo doporučení na někoho kdo si s tím poradí..

V.Hamerník, v.hamernik@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika