Dají se jíst slimáci?



Stránky: 1,  2   
host - 57.149 (?) 
13.12.2019 11:33, zobrazeno: 11378x

Přišlo by mně to jako zajímavé zpestření jídelníčku. Nevím jaký mají rádius plazení, ale na našem pozemku by byli i v "bio kvalitě". Jen bych od nich nerad chytl nějaké svinstvo a pokud jsou hnusní (chuťově, ne konzistencí) tak to také nemusím zkoušet, pokud to už někdo vyzkoušel za mě.

Díky

Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 52.152 (?), 13.12.2019 12:25

Myslím, že keby boli akýmkoľvek spôsobom požívateľní tak by nejakí aziati našli špeciálny obzvlášt krutý spôsob ako ich konzumovať a urobili z toho kult.

Ešte vždy je ale možnosť, že národ ktorý dal svetu Cimrmana zdvihne hodenú gastronomickú rukavicu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 246.100 (?), 13.12.2019 12:43
Kromě meningitidy obsahují slimáci i vývojová stadia parazitických červů. Jejich zažívací trakt je pak plný kompostu nebo podobné hmoty. Za syrova bych to nedoporučoval ani kačenám. Pokud tedy jíte kachní vejce. Jinak jsou prý bez chuti a proteiny jsou nezávadné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.12.2019 12:47

Jaký je zásadní rozdíl mezi šnekem - francouzskou to pochoutkou - a slimákem? Tedy krom ulity...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 13.12.2019 14:25

Tahle otázka mne napadla okamžitě také...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.251 (?), 13.12.2019 14:59

To mne napadlo taky, ale okamžitě jsem to zavrhl. Slimák a šnek jsou sice měkkýši, ale každý má jinou stavbu těla. Divím se, že i doktor, má takové nápady. Zřejmě jen proto, aby se rozproudila, ne nějaká diskuse, ale přímo mela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.96 (?), 13.12.2019 16:07

Opravdu, po delší době zajímavé diskusní téma! Přestože nikdo z diskutujících dosud slimáka neochutnal, už se tady objevují odsuzující příspěvky. To je stejná chyba, jako kdyby byl před dvěma sty padesáti lety již ve svých raných fázích vývoje zavržen parní stroj a před 150 lety podobným způsobem i spalovací motor. Kde bychom dnes byli, že. Pochybovačů a inkvizitorů se vždy najde dostatek. Je však třeba nevzdat se pevně vytrvat! Takový slimák, a buďme konkrétní a hovořme o tom nejpočetnějším, který nám dělá v zahradách největší problémy, čili o Plzáku španělském, je běžně dostupná a levná potravinová surovina. Jde jen o to, přijít na optimální technologii jeho zpracování. Základní výzkumné úkoly jsou dva: jak efektivně z útrob plzáků odstranit nežádoucí natrávenou travní hmotu, lidově zvanou "špenát" a jak provést následnou tepelnou úpravu pokrmu tak, aby byla nejen líbivá, ale i chutná. To je výzva!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.7 (?), 13.12.2019 15:01

Rzodiel je aj ten, ze na Slovensku je slimak francuzskou pochudkou.

Slimák záhradný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (737) - 78.120 (?), 13.12.2019 18:52

U nás sú všetky záhradné ulitníky(či už s ulitou, alebo bez) Slimáky. Slimák záhradný(ten s ulitou- názov Šnek nemáme) kedysi dávnejšie zbieral na predaj pre labužníkov vo Francúzsku. Ako asi 12 ročná pubertiačka (1966)  som našla recept v starej kuchárskej knihe ešte spred 2. sv. vojny na prípravu takýchto slimákov- bolo treba nechať pár dní vyhladovať, potom vhodiť aj s ulitou usmrtiť do vriacej vody, mŕtveho vytiahnuť kovovým háčikom, odstániť črievko, dobre viackrát preprať v octovej a následne slanej vode- treba odstrániť sliz. Pomerne dlho variť. Aj som to skúšala, ako zvedavá experimentátorka keď rodičia neboli doma, moc mi však nechutili, boli ešte dosť tvrdé a nemala som vtedy ešte bohvieaké kuchárske skúsenosti. Samozrejme posledné desaťročia ich ponúkajú aj v našich reštauráciách ako delikatesu, dostať ich aj občas v Lídli- ale tie mi až tak nechutili. Na nete sa tiež dá nájsť dosť receptov.

  Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 13.12.2019 19:36

přidám fotku z naší každoroční vánoční přípravy šneků. V tomto případě nejde o skutečné maso šneků, náplň ulit tvoří vývar, telecí maso, speciální nádivka a strouhanka, to vše pak zapečené v rozpálené troubě. Šnečí ulity jsou pravé, používané desítky let. Výsledkem je opravdu chuťová delikatesa. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika