Co je to za hmyz?



host - 210.165 (?) 
20.7.2016 18:20, zobrazeno: 3608x

Nevím, zda píši do správné rubriky, ale pokud by se našel nějaký znalec, prosím o identifikaci tohoto tvora, který nám dnes přilétl na motýlí keř. Nikdy jsem nic takového neviděla. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.189 (?), 20.7.2016 19:02
Znalec nie som, takže bez záruky: myslím že je to Dlouhozobka zimolezová (Hemaris fuciformis), roztomilý hmyzí kolibrík. Prípadne ešte Dlouhozobka svízelová (Macroglossum stellarum), ale tá má nepriehľadné krídelká, takže tipujem tú prvú. Každopádne to zrejme lietalo ako kolibrík, len oveľa rýchlejšie, pri pití nektáru chvíľu aj na jednom mieste. IH
Je to ona ?
Je to ona ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.165 (?), 20.7.2016 19:24

Jste úžasný, nečekala jsem tak rychlou reakci. Opravdu to bude ta dlouhozobka zimolezová, křidélka byla průhledná a létalo to přesně jak píšete, jako kolibřík. Moc děkuji za odpověď. Vidím, že mám mezery v přírodopise.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.247 (?), 20.7.2016 23:13
Medzery nemáte, ja by som to tiež nevedel, keby jeden takýto hmyzí kolibrík nechodil k nám na muškáty. Je to úplne fascinujúci živočích, tak som si pred časom zisťoval "vo co go". Nech Vás ešte poteší opakovanými návštevami. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.163 (?), 27.7.2016 21:40
:-)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika