Chemstop - na kmínek, ano či ne?



host - 159.118 (?)
4.4.2017 22:16

Mně se na mladé stromky osvědčila obyčejná široká lepicí páska lepidlem nahoru. Když přestane lepit, můžete ji vyměnit (je to rychlé, jednoduché a levné), nebo natřít Chemstopem.

Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
            
host - 159.118 (?), 4.4.2017 22:16

Mně se na mladé stromky osvědčila obyčejná široká lepicí páska lepidlem nahoru. Když přestane lepit, můžete ji vyměnit (je to rychlé, jednoduché a levné), nebo natřít Chemstopem.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.1 (?), 5.4.2017 9:37

Myslím že obyčejná lepící páska přestane lepit po pár deštících. Já o víkendu aplikuji Chemstop na tu malířskou pásku a uvidíme...  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.204 (?), 5.4.2017 20:48

Ano, presne to chcem tvrdit. Zmrstovacia folia totiz presne dolahne na koru, kym peciaci papier nie je taky elasticky. Kmienik nie je dokonaly valec, preto mierne nerovnosti sposobia, ze je tam velmi tenka medzera medzi papierom a kmienikom, ktora umoznuje dychanie. Zaroven je v standardnej situacii ta medzera tak tenka, ze mravce pod nou nepodlezu. Ak by bol ale kmienik vyrazne nerovny, tak medzera je velka a mravce podlezu, na co som aj predtym upozornil. A ano, chcemstop sa mi cez zmrstovacku uz prezral. Mozno bola prilis tenka (hoci ovinuta bola vo viacerych vrstvach), neviem, ale miestami sa prezral.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (364) - 167.81 (?), 24.5.2017 10:57

Aplikuji již druhým rokem chemstop. Loni jsem stromky omotal gázou a napatlal chemstopem, vcelku to dobře fungovalo. Letos jsem už chemstop aplikoval u některých stromků přímo na očištěný kmen. Dávám pruhy cca 10cm a u některých stromků jako švestka klidně i dva pruhy po 10cm.

A přeci to letos nestačí, tlak mravenců je enormní, dokázali ty dva pruhy překonat pomoci stébélek trávy, občas nějakou tou přilepenou mouchou.

Vypadají u toho jak chůze v holinkách přes bahno, ale projdou. Množství mšic je taky obrovské, už jsem stříkal pirimorem, ale za pár dnů byly další kolonie. Dneska jsem koupil oboustrannou lepící pásku přímo na stromy proti mravencům, stojí kolem 70,- Až přestane pršet, zkusím jí namotat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 21.2.2019 14:59

leta jsem Chemstop nanášel přímo na kmeny, zejména u broskvoní, ale opravdu dlouhodobě ten lep kůře na kmeni nesvědčí. Vloni jsem kmínky obmotal klasickou PVC roubovací páskou v šířce 5cm a Chemstop pak napatlal na ní. Tento postup mi vyhovuje, když na podzim mohu poměrně jednoduše pásku přeříznout nožem a i s lepem celek sejmout. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kudibal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (129) - 156.103 (?), 21.2.2019 18:25
Všichni dokola opakují, že aplikace přímo na kůru kůře nesvědčí, mohla by stromek zahubit apod. Zajímalo by mě, jestli k poškození kůry nebo zahubení stromku vlivem Chemstopu opravdu někomu konkrétnímu došlo. Výrobce přímou aplikaci doporučuje v návodu. Bylo by divné, kdyby to stromy poškozovalo. V čem to kůře nesvědčí? Já totiž Chemstop nanáším přímo a stromky nijak nestrádají ani nechřadnou. Tloustnou a plodí. Jen to prostě divně vypadá. Mám ho na mladých broskvoních a třešních (stáří cca 5-7let)s hladkou a tenkou kůrou. Na starých stromech s hrbolatou kůrou by pod páskou škvírami mravenci podlezli. Nemám nic proti aplikaci pomocí oddělovací pásky. Každý ať dělá jak uzná za vhodné, ale zatím jsem nepřišel na skutečně reálné poškození.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.188 (?), 21.2.2019 19:26

Roky dávam chemstop priamo na kmienky. Skusil som dávať aj potravinársku fóliu a na to chemstop. Výsledok bol, že nahromadená vlhkosť pod fóliou škodila kôre omnoho viac. Kôra bola popraskaná aj u mladých stromkov s ešte hladkou kôrou. Odvtedy už len priamo na kmeň a no problem. Ale maliarska páska môže byť tiež ok, pod ňu sa asi vlhkosť nedostane (pokiaľ je kôra hladká). Žiadna fólia!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.20 (?), 25.2.2019 7:50

Dobrý den, přidám svou zkušenost. Nanáším asi 10cm pás Chemstopu přímo na kmínek už asi 12 let a vždy si říkám, že stromku škodím, ale za celou tu dobu žádný stromek na to nezašel. Beru to jako menší zlo než mít úrodu znehodnocenou mšicemi. V posledních dvou letech dávám na větší stromy oboustraný lepový pás Stromset a účinnost je stejná, jen se míň zapatlám. Chemstopem pak dělám hlavně tenčí kmínky - angrešty a rybízy. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika