Chemstop - na kmínek, ano či ne?



host - 44.1 (?)
4.4.2017 15:24

Pravda, dokonce jsem viděl jak napadají i berušky (slunéčka) které mšice požírají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 44.1 (?), 4.4.2017 14:03

Ono pokud jsou stromy už vzrostlejší, nebo velký sad, tak bych to taky asi tak neřešil. Ale viděl jsem u sebe co dokáží 1. sezónu po výsatbě. Mšice nanošené na každé větvičce (pokroucené listy), sání stopek lístků na meruňkách. On byl vidět na stromku mravenec sem tam. Ale když jsem se stromkem párkrát lehce zatřepal, tak byla "dálnice" mravenců lezoucích dolů po kmínku. Na zahradě mám devět stromků a zatím i čas jim věnovat nějakou péči :)  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 4.4.2017 14:21

U každé druhé dopravní nehody je přítomen dopravní policista. Myslíte si, že dopravní policista je příčinou dopravních nehod? Pokud ne, pak ošetřujte proti mšicím a nikoliv proti mravencům.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.1 (?), 4.4.2017 14:25

To jsem právě dělal. Když jsem postříkal stomek Mospilanem, tak si na něj začali nosit mravenci mšice po nějaké době znovu. Když jde jednoduše odstranit příčinu bez chemie, proč to neudělat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.77 (?), 4.4.2017 15:04

Pokud nejste schopen rozpoznat pricinu a nasledek, tak sem nepište bláboly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 4.4.2017 15:10

Nevím, jestli si děláte legraci - je všeobecně známo a mnohé zdroje to podrobně popisují, jak mravenci žijí s mšicemi v symbióze, ochraňují a roznášejí mšice na nejvýhodnější místa na rostlinách, aby z nich pak sály sladkou šťávu. Takže mravenci jsou ta příčina pohybu mšic po stromech, kterou je potřeba eliminovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.1 (?), 4.4.2017 15:24

Pravda, dokonce jsem viděl jak napadají i berušky (slunéčka) které mšice požírají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 4.4.2017 17:48

SfK se v mravenčím případě mýlí. Zabránit mravencům v lezení na strom (malý stromek) je odstranění příčiny, ne důsledku. Když zůstanou mšice bez mravenčí ochrany, způsobí podstatně menší škody, zregulují je přirození predátoři. To je velmi ekologické a ekonomické, protože není nutno tolik stříkat. Potvrzuji z vlastní zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 241.179 (?), 4.4.2017 17:45

Omotám kmínky "smršťovačkou" a na ní nanesu Chemostop.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 205.204 (?), 4.4.2017 20:49

tou zrmstovackou sa chemstop casom prezerie az na kmen, navyse pod nou kora nedycha. Jednu sezonu som tak mal a radsej uz pouzivam peciaci voskovy papier. Spravim pasik, omotam okolo kmienika, na oboch koncoch uz mam pripravenu na kmieniku omotanu buzirku, tu uz len posuniem na ten papier, aby ho to drzalo. Toto sa da zvladnut dvoma rukami, bez pripravenych buzirok by bola treba este tretia :-). Nasledne nanesiem potrebne mnozstvo chemstopu, pomocou fenu nahrejem a rozotriem do tenkej vrstvy. Po sezone sa buzirka zase odsunie a papier sa lahko odstrani a spali. Buzirka zostane na mieste a dasliu sezonu sa pouzije znova. Mozno pouzit len ne rovne a hladke kmieniky, inak sa papier zvlni a budu pod nim preliezat mravce. Zmrstovacia folia tymto nedostatkom netrpi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.179 (?), 4.4.2017 21:27

Ještě nikdy se mě Chemostop "neprožral" přes "smršťovačku". Chcete mě říct, že stromek-kůra Vám dýchá přes vrstvu pečícího papíru a Chemostopu?...   Nevěřím.  Navíc ten Chemostop se smršťovačkou mám na stromech max cca 4 měsíce. Mě se prostě osvědčil tento způsob aplikace. Smršťovačka se natažením pěkně přicucne na kmen a nehrozí, že mravenci podlezou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika