Chemstop - na kmínek, ano či ne?



Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?)
4.4.2017 12:03

Lepidlem na kmínek. Přinejmenším u staršího stromku, kde je borka zvrásněná a páska na ní dokonale nepřilne. podle mé zkušenosti by to ale měl být pás lepidla aspoň 3cm široký.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 44.1 (?), 4.4.2017 10:11, zobrazeno: 11151x

Mám mladé stromky 2.a 3. sezona. Loni jsem přímo na mladé kmínky aplikoval Chemstop. Někde jsem četl že jim to moc neprospívá a může je to zcela zahubit. Jak se tedy bránit proti mravencům, kteří si na mladé letorosty nosí nejen mšice, ale i nejspíš sají nové přírustky? Již nyní začínají na stromky "nalézat". Četl jsem, že Chemstop někdo aplikuje na papírovou pásku? Podělte se o zkušenosti jak se proti mravencům lezoucím na mladé stromky bráníte vy.  Zdenek

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 4.4.2017 10:18

Na kmen určitě ne, nepůsobí to dobře na pohled a asi i ve skutečnosti. Radil kdosi omotat páskou na lepení balíků a tu namatlat. Zkusil jsem, funguje, ale to lepidlo z pásky taky leze do kůry. Napadlo mě zkusit tu pásku omotat lepidlem vně, chci to zkusit letos. papírovou jsem nezkoušel, nevím jak čím ji spojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 4.4.2017 10:25

Ano, používám papírovou malířskou pásku, na které sice nějaké lepidlo je, ale velmi slabé. Přichytí se dobře a až doslouží, lze ji velice snadno zase sundat. Kmínek má pak sice jinou barvu, ale to spíš v důsledku toho, že na něj nepůsobí slunce a také že se nevytvoříjemný povlak z řas či co to na kůře bývá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.1 (?), 4.4.2017 10:46

Také tam asi dám tu papírovou pásku. Budu v části zahrady zakládat nový trávník, tak se ke stromkům nějaký čas nedostanu a mravenci by měli rej. Jak širokou používáte, mrknu co mám doma, ale to bude ai úzké. Díky. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 4.4.2017 11:15

To je jedno, tak ji omotojte víckrát, pokud chcete větší plochu. Nicméně stačí jakákoli - mravenci se na ni žádní nechytli, resp. asi se vůbec přes ni nedostali, takže by měl stačit úzký proužek. Byla nakonec jen plná lítajícího hmyzu. wink

Ale nezapoměňte, že mravenci si najdou cestu u přes kůl nebo vyvazovací provázky...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 4.4.2017 11:33

Takže jak, lepidlem na kmen a na pásku chemstop, nebo lepidlem ven a bez chemstopu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.1 (?), 4.4.2017 11:40

Já bych řekl že lepidlem na kmínek (je ho tam ninimum a na dřevo se asi moc nepřilepí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 4.4.2017 12:03

Lepidlem na kmínek. Přinejmenším u staršího stromku, kde je borka zvrásněná a páska na ní dokonale nepřilne. podle mé zkušenosti by to ale měl být pás lepidla aspoň 3cm široký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.1 (?), 4.4.2017 11:45

Díky, o víkendu to "napaplu". Vím že mravenci jsou chytří, stačí i lístek, který se občas dotkne kůlu, mravenci si na to klidně počkají.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.232 (?), 4.4.2017 13:28

Já osobně mravence za škůdce nepovažuji, takže proti nim žádné akce na zahradě nepodnikám. Vadí mi pouze u tchýně v kuchyni, pokud lezou do cukru.

Chemstop je výborný pouze jako prostředek na výrobu signalizačních lapáků. Takovou klíněnku jírovcovou bez chemstopu nemáte možnost monitorovat = buď stříkáte na slepo nebo musíte vycházet z teplot a signalizace na lepu. První generace klíněnky je bezkřídlá = nelétající motýl co musí pěšky po kmeni.

Podobně je možné místo kompletního feromonového lapáku na jedno použití kupovat jen kapsle a lep pro obnovu funkce lapáku opakovaně použitelného.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika