Černá housenka



Siirrkkaa - (7) - 215.52 (?) 
19.10.2008 19:27, zobrazeno: 32976x

Mám na zahrádce problém s hosenkamy které vypadají jakdo dratovec.Housenka je černá, tvrdá s hodně nožičkami a na hlavičce má 2 tykadýlka .Zdržuje se kde je vlhho až mokro.NE víte někdo zdali na ně nexistuje postřik nebo jak se proti nim branit.Vylezají ve večerních hodinách.

Černá housenka
Černá housenka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 19.10.2008 19:45

Vyzkoušela bych přípravek Agrion Delta - je to postřikový insekticidní přípravek na hubení savého a žravého hmyzu.  Ale pokud ty housenky nic neožírají, tak bych je nechala.   Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Siirrkkaa - (7) - 215.52 (?), 20.10.2008 19:24

Je docela nechutné když jdete večer na wc a pod nohama vám toto stvoření praská jako když jdete po sněhu.Především vám děkuji za odpověd a postřik zakoupím.Ještě jednou děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 19.10.2008 21:06

Tohle není housenka, ale mnohonožka, vydejte se tedy po této cestě a pozor na ni. Dokáže být v mnoha směrech nepříjemným společníkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 113.36 (?), 19.10.2008 21:16

Taky tu mnohonožku znám. Loni se mi pár jedinců "nakvartýrovalo" na chalupě do chodby do škvír. Byly takové nějaké "oblblé", podařilo se mi je namést na lopatku a vyhodit. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 242.214 (?), 4.9.2017 20:58

Prosim o identifikaci. Na zahrade mam naroubovano asi 50 stromku a asi pred mesicem se mne na tresni zacala objevovat mala, cerna housenka max 1cm douha, slizka a bez stetin (vypada trochu jako mala pijavice). Vyzira listy, takze je cast vzdycky proschla. Zatim jsem si ji vsiml na tresnich a japonskych slivonich. Foto bohuzel nemam, ale mohl bych dodat, pokud nebude nikdo vedet, o co jde. Dekuju 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 161.9 (?), 4.9.2017 23:04

Podle popisu usuzuji, že jde o housenici pilatky třešňové.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.5 (?), 5.9.2017 5:14
PavelCz: Ak to vyzerá takto (viď foto), tak platí diagnóza pána Josefa. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Pavel_CZ - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (254) - 229.135 (?), 5.9.2017 10:18

Tak jste na to, panove, kapli uplne presne. To je ona mrcha. Nastesti ji mam jen ve svoji "skolce" ktera je v polostinu. Asi ji plne slunce moc nesvedci, protoze na vzrostlych stromech neni. Obema diky za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika